Kaucióbiztosítás

  • kefe86
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4903 Írta: kefe86
kefe86 válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Szia!
tudnál nekem segíteni abban,h nézegetem a lakásokat és én is találtam ilyen kaucióbiztosítás,de arra lennék kváncsi,hha kifizetem a kauciót akkor még pluszba rájön a provision? Vagy az micsoda?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • jutka
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4904 Írta: jutka
jutka válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Szia! a provízió, csak abban az esetben él, ha a lakás hirdető kiadja egy cégnek, hogy ő hirdesse, foglalkozzon a lakás kiadással. Ezt sajnos itt nem a tulajdonos fizeti hanem a bérlő!!! Ez olyan itt, mint nálunk az ingatlan iroda, de Magyarországon az fizet aki elad,kiad. Szerintem olyan hirdetéseket kell nézni, amit magán ember ad ki, sok szokott ilyen lenni, ki kell fogni, és akkor ez a pénz megmarad a zsebbe. Ez csak egy jó tanács, érdemes jobban körül nézni. Szép estét.;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 9 hónapja #5009 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Csak egesz röviden.
Igen van Kaution biztositas.
De ez csak akkor ervenyes, ha a lakas kiadoja egyetert ezzel a Kautio Biztositassal, mert soknak ez nem elegendö ovadek, ezert inkabb egy Bankbürgschaftot kernek.
Amennyiben megis elfogadna a lakas kiadoja a Kaution Biztositasat, akkor ehhez a ceghez be kell nyujtanod az utolso harom havi keresetedröl a "Lohnabrechnungot", valamint egy munkaltatoi igazolast.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 9 hónapja #5010 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Sza kefe86,

ha mar több honapja itt dolgozol akkor semmi akadalya a Biztositott Kautionak.
Kerdesedre valaszolva:

1) a Kautio a lakas tulajdonosnak kell, ha nem tudnad a lakbert fizetni. Ha nem fizetsz lakbert es "felöli" a harom havi Kautiot es te meg mindig nem fizetsz lakbert akkor Gerichtsvollzieheren, Birosagon keresztül kiraknak az utcara.

2) A Jutalek (Provisio) az mindig jar az Ingatlanügynököknek, ha jol emlekszem 2 havi netto lakber + MwSt.
De csak ha alairtad a Lakberszerzödest.

3) vannak privat hirdetesek is, de ott kellenek a harom havi utolso Lohnabrechnungod es ugyanugy a munkaltatotol egy igazolas!
Aki privat hirdet az valogat is kemenyen ,hogy milyen anyagi hatterrel rendelkezöt tesz be a lakasaba!

3)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14860 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Sziasztok,

kautionsfrei.de/

Ez egy biztosító által nyújtott szolgáltatás, a lényege hogy megspórol(hat)od a kauciót (letétet) egy bizonyos éves díjért cserébe. Van az oldalon kalkulátor, 1000€ kaucióra kell 52,5€ fizetni évente ez szerint.

Hogy mennyire elfogadott azt még most fogom tesztelni :) De nagy segítség lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #14876 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Hoppa,
persze, ez is olyan mint a magyar Schweizi hitelek.
Nehogy barki beleugorjon akinek nincsen megfelelö hattere: fix munkahely, sporolt töke amit nem szandekozik Kautiora kiadni, mert elöbb utobb nagy bukfenc lehet!
1) az 50 X Euro havonta az addig oke, hogy nem gond 1.000 Euro Kautional. De 42 honap x 50 X Euro az mar huzos = 2.100 Euro ca.
Es ha ne add eg, hogy nem fizeted, jön a Mahnung, jön a foglalo es, ha registralva leszel, meg a közlekedesi rendör is letartoztathat egy ellenörzeskor mivel külföldi allampolgar vagy es fennall a Fluchtgefahr (köd elöttem- köd utanam) helyzete.
Es addig Ecsem üldögelhetsz, mig valaki nem valt ki a tartozasoddal.
Ezek nem viccek, mert ilyeneket sok magyar munkas eljatszott mar a Telekommal, Vodafone-al es, ha beleesnek egy közlekedesi ellenörzesbe akkor racsos ablak.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!