Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30519 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Emilio33 írta: tudom Deco a 10 eurós progi... lett volna, de ki tudja jobban a német adórendszert, ha nem egy helyi munkás?

Egy általam favorizált program természetesen jobban tudja, mint egy "helyi munkás" mert az installáció után azonnal egy "update" jön le a netről és kiegészül a legújabb érvényes előírsokkal! Ezért a program 100%-ban aktuálisabb, mint egy olyan "Steuerberater" aki lehet (?), hogy utána olvasott és lehet (?), hogy kiegészitette a tudását! Szerintem 110 eurót odaajándékoztál a csokinak!

Ui: én nem mondtam azt egyszer sem, hogy egy adószakértő nem tudhatja a dolgát és nem végzi el rendesen a munkáját, csak azt modom biztosra, hogy ez nem szükséges opció! Természetesen, ha téged ez így kielégít és megnyugtat, akkor ez így jó ahogy csináltad! A program viszont azonnal figyelmeztet a hibákra, így ha magad készited el, akkor sem lesz rossz az adóbevallásod! Én most azt ajánlom, hogy edzésként csináld meg a KONZ adóprogrammal az ellenőrzést. (10 eurós progi és jövőre már magad csinálod.Ráadásul most már tudod, hogy mi kellhet, hiszen volt egy előjáték!) Kiváncsi vagyok, hogy mennyit dob ki a program??l

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30535 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Így az első évben igen, engem, meg a páromat megnyugtat az a tudat, hogy egy hozzá értő emberke csinálta a bevallást. Az úr, feleségem 3 kollégájának is csinálja több éve a bevallását, és mindenki felső fokon beszélt róla. Rengeteg dologgal nem vagyunk még tisztában, meg elsőre fél is az ember sok mindentől, de az ötleted, hogy megvegyük a programot, és "teszteljük", nem rossz, gondolkodom rajta. Köszi!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete - 11 éve 1 hete #30538 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DCT! Ku...ra igaza van mahlzeit-nek: egy adóbevalló programot nem az minösít, hogy annyit kapsz-e vissza, amit az kihozott, hanem az, hogy egy vérprofi adótanácsadó segítségével elért visszatérítéshez képest mi az ábra. Az tény: ha egy "eseménytelen" standard alkalmazott vagy, akkor nincs nagy különbség, nagy eséllyel tényleg nem éri meg pénzt kiadni az adótanácsadóra. Ilyenkor általában még a Konz (és társai) sem kell, böven jó az adóhivatalnál ingyen elérhetö progi.
Én egy évet megcsináltam egy másik programmal, ment mint a karikacsapás, jött is a lóvé rendesen. Gondoltam, hogy megint "tanultam" egy szakmát... :lol: Aztán jö a következö év, év közben új munkahely, egy darabig kettös háztartás, a bérelt kégli egy részét egy ideig a cég fizeti, céges autó itt is ott is, de az egyik helyen munkába járás elöször 170 km-röl, majd 1 km-röl, aztán család utánamköltöztetése, kettös háztartás megszünése, stb., stb. Na egy ilyen esetben a hajadra kenheted a Konz-ot meg a társait. (Az általam használt programnál pl. volt ugyan olyan rubrika, hogy "külföldön szerzett jövedelem", de ha oda valamit beírtál, már diszkózott is pirossal: " a program ezt nem tudja kezelni, forduljon adótanácsadóhoz". :laugh: )

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete - 11 éve 1 hete #30539 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

gejza írta: DCT! Ku...ra igaza van mahlzeit-nek: egy adóbevalló programot nem az minösít, hogy annyit kapsz-e vissza, amit az kihozott, hanem az, hogy egy vérprofi adótanácsadó segítségével elért visszatérítéshez képest mi az ábra. Az tény: ha egy "eseménytelen" standard alkalmazott vagy, akkor nincs nagy különbség, nagy eséllyel tényleg nem éri meg pénzt kiadni az adótanácsadóra. Ilyenkor általában még a Konz (és társai) sem kell, böven jó az adóhivatalnál ingyen elérhetö progi.

Nekem az a lényeg, hogy a maximot vissza kapjam a ráfoditott lehető legkevesebb költséggel! A simogatást és az egyéb vigasztalást nem igénylem! Az adóhivatalnál elérhető ingyenes porgramban nem bizom! Jobb egy független és érdek nélküli forrás! Egy adószakértő saját zsebre dolgozik így érdeke minél többet kihoznia, de az információ nem elégséges, mert függ az adószakérő továbbkézésétől +az ára az elvégzett munkának!!!! Az adóprogramokat mielőtt piacra dobják keményen ellenözik (szakértők!), hogy az előirásoknak megfelel e! Ezért az update is! Az adószakikat senki nem vizsgáztatja,. vagy olvasott, vagy nem!

Ha neked 7200 euró eseménytelen kiadás a magyar fogorvosra és egyéb éves költség amit alkalamzotti státuszunk ellenére leírhattunk, akkor igazad van! Fizess nyugodtan a tehetségtelen adószakértőnek! A Te dolgod! Én kezdettől fogva írtam, hogy a vállalkozói adóbevalláshoz nem értek! Az infó igy maximálisan jó a KONZ programmal!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete - 11 éve 1 hete #30542 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Totál nem érted miröl beszélünk itt többen is. Elörebocsájtom: ha boldogít, vegyél még 10 db KONZ-ot (biztos kapsz kedvezményt is) és örülj.... :laugh:
De: miért állítasz olyat, hogy minden szakértö hülye és nem képzi magát tovább ??? (A selejt itt is, mint minden más szakmában hamar elkopik...)
"...Nekem az a lényeg, hogy a maximot vissza kapjam a ráfoditott lehető legkevesebb költséggel!..." Stimmel ! A minimális költség meg is van, de hogy a maximumot kapod vissza ???
"...Az adóprogramokat mielőtt piacra dobják keményen ellenözik (szakértők!), hogy az előirásoknak megfelel e! Ezért az update is!..." Honnan veszed, hogy azok a szakértök a jó szakértök-e, azaz tovább lettek-e képezve ??? ;) Az update pedig frissítést jelent, nem azt, hogy megfelel-e akárminek is !! (Jézusom !!! :angry: )
Esemény alatt nem a standard, szokványos leírási lehetöségeket értettem (akármekkora is az össszeg..), de most már legalább tudjuk, hogy mibe került az új fogsorod ( amit valószínüleg igen továbbképzett magyar orvos csinált - az áráról ítélve) :laugh:
Ja én sem vállalkozó vagyok - ha legalább a kommentemet rendesen elolvastad volna, ki is derült volna- , csak néha nem túl sablonos az élet.
Ezen kívül azt is írtam, hogy a Te esetben a program valószínüleg rendben van, de kérlek ne tanácsold ezt feltétel nélkül mindenkinek, mert az felelötlenség.
Még egy: A KONZ progi a Stiftung Warentest-nél legutóbb "ausreichend" minösítést kapott, a komolyabb tesztekben nem is említik. Ez persze, hangsúlyozom, nem azt jelenti, hogy szar, hanem azt, hogy a bonyolultabb esetekre nem alkalmas. És ha már ennek a nevét ennyiszer leírtuk, hadd álljon itt az utóbbi évek legstabilabban gyöztes programja is: WISO Steuer Sparbuch (Buhl Data).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30543 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

gejza írta: De: miért állítasz olyat, hogy minden szakértö hülye és nem képzi magát tovább ???

Hol olvastál ilyet? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!