Német adóbevallás

Több
11 éve 2 napja #30610 Írta: cucuka66
cucuka66 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Huha van egypár kérdésed, az én tapasztalatom az, hogy mindkét helyen kell adóbevallás. Először a német és utána a magyar. Mivel a magyarban benne kel lennie a német bevallásnak. Adót csak egy helyen fizetsz az unió kettős adózási törvénye miatt. Amit németben kerestél az ott amit itthon az itthon adózod le. Én így tudom ha valaki jobban tudja javítson ki, köszönöm. Itthon május vége kint sajna nem tudom. A kinti adóbevallást jobb esetben megcsinálja a munkáltató mint itthon, de rosszabb esetben neked kell intézni. Erre számos cég specializálódott az évek során. Nem ingyenesek, de megcsinálják becsülettel. Rá kell keresni gugliban kik foglalkoznak ilyennel, érdeklődni többnél. Előre nem szabad fizetni. Itthon és kint is kapni fogsz vagy kaptál a munkáltatótól a bevalláshoz papírokat. Ezeket kell odaadni annak aki csinálja a bevallást.
Én ennyit tudok.

üdv

-= Nincs olyan megrakott szekér, amire ne férne még egy villával =-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30938 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

weaver írta: Sziasztok!

Előre is bocsánatot kérek! Egy hónap múlva megnősülök Mo.-on, most meg 2 helyen melózom, szóval sajna nincs időm most visszaolvasni ezt a topikot, ill. értelmezni. Nos viszont kb. egy hónappal ezelött olvastam itt valamit, de a magyar könyvelő aki a magyar adóbevallásomat készíti nincs képben. Szóval aki jártas a dologban, kérem szépen segítsen. A helyzet: Tavaly július ill augusztus óta élünk BW -ben a menyasszonyommal. Azóta mind2en dolgozunk vagy fő vagy mellékállásban vagy mind2ő egyszerre. Mindent hivatalosan, bejelentve. Otthon ugyanúgy dolgoztunk mind2en bejelentve, adózva. Szóval akkor most pontosan hogy is van? 1., melyik országban kell adóbevallást csinálni 2., hol kell adózni 3., mik a határidők 4.,mind2 országban kell adóbevallást csinálni? 5., milyen nyomtatványokra van szükség és hova kell küldeni őket. Ma volt a párom a német adóhivatalba de ott a kedves hölgy közölte hogy ő sajnos ebben nem jártas, nem ért hozzá, szóval nem tudott segíteni. A nav-nál akár hányszor érdeklődünk annyiszor mondanak mást. Köszönöm a segítségeteket.


Szia!
Ha a NAV-hoz bementek a papírjaitokkal együtt, akkor orr van egy ablak, hogy ADÓBEVALLÁS. Azért ül ott, hogy megcsinálja a bevallásokat, ha megvan minden papír!
Ez konkrétan az alkalmazott mondta: Ezért kapom a fizetésem, hogy megcsináljam! (mert nálunk is számolnia kellett minden papíron)

Egyedül nem tudtam volna megcsinálni....a programmal sem!
Szóval, próbálkozzatok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30957 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DrWatson írta: A Zoll már nyomoz lassan egy éve a volt magyar főnököm ellen, akivel Németországban dolgoztam többedmagammal. Már kétszer kihallgattak engem is tanúként, mert semmilyen járulékot nem fizetett utánunk. De ez egy másik történet.
Ma voltam a NAV Dél-budapesti kirendeltségén.
Ott egy nagyon kedves ügyintéző elmagyarázta a teendőimet.:
Nekem is és a feleségemnek is le kell adnunk a 2012-es adóbevallásunkat, nekem bele kell írni a német jövedelmemet a 44-es pontba forintban. Nekem, mivel magyar jövedelmem nem volt, ezért az összes többi rubrikába nullát kell írni.
Ezután kell a házassági anyakönyvi kivonat, a személyi igazolvány , a lakcímkártya fénymásolata mindkettőnktől, a gyermekem születési anyakönyvi kivonata, és a lakcímkártyájának a másolatával együtt.
Ha ez mind megvan, akkor kiállítják az igazolást.
Eddig ennyi.


Vááááh! Basszus, ezt a 44. sort hogy nem vettem észre! :hyper: :hyper: A 2012-es magyar bevallásnál...de milyen jó, hogy Te ideírtad, mit csinált a navos alkalmazott!!! Kösziiiii :laugh: :kiss: :kiss:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30968 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

sziasztok,
erdeklödni szertnek reszmunkaidöben dolgozom es a jobbcenter meg kiegesziti a fizetesemet. kell e adobevallast keszitenem? valaszotokat elöre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30974 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Adóbevallást nem vagy köteles készíteni, csak ha 24000 Eurot meghaladja az összjövedelmed (bocsi, ha az összeg nem pontos)

Adóbevallást annak érdemes csinálni, akinek sok a béren kívüli juttatása, igazolja, hogy Kettös-háztartása van, stb stb. Ja és szólok elöre, hogy a pénzt lehet, hogy 2-3 hónap múlva kapod meg , viszont a könyvelönek azonnal fizetni kell. Ez 30 Eurótól 500 Euróig terjedhet, van aki 10 %-ért csinálja /akinek ezt nem hiszi, annak mondom, hogy nekem is ennyiért csinálták/
Viszont fontos dolog: HA AKARSZ AKKOR MÁJUS 31-IG KELL LEADNOD!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31152 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy egyéni vállalkozónak meddig kell leadnia az adóbevallását? Van-e valamilyen határidő?

Köszönettel: Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!