Német adóbevallás

Több
10 éve 10 hónapja #31514 Írta: feketeorsi
feketeorsi válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit köszi a választ!

Mint mondtam (írtam), olyan kis összegről van szó és a határidő is olyan szoros, hogy az lenne a legjobb, ha nem lenne köteles bevallást készíteni.

"Adóbevallást nem vagy köteles készíteni, csak ha 24000 Eurot meghaladja az összjövedelmed (bocsi, ha az összeg nem pontos)"
Ezt írták korábban, ez tényleg így van? (Az összeg az mindegy, 540€ tuti belefér, ha tényleg létezik ilyen.) Sajnos nem találtam erre való utalást, már kezdek belefáradni a keresésbe. :(
Én még azt olvastam, hogy a 6 hónap választóvonal még, de mi 2012-ben csak 3 hónapig éltünk itt és 1 hét munkáról van szó...

Az "ich weiß es nicht genau" és olvassak utána részről meg annyit:
1.) Sem a minisztérium, se hasonló hivatalos szervezet oldalán nem találtam a kérdést kielégítő választ
2.) A hölgy egy szóval nem említette, hogy a NAV-tól bármilyen papír is kéne, amit viszont DrWatson megemlített, csak annyit mondott, hogy az Anlage AUS-t értelemszerűen kitölteni és ennyi.
3.) Otthon a NAV-nál fogalmuk sincs a dologról.

Személyes észrevételem pedig, hogy Magyarország EU tagsága miatt nem olyan bonyolult a helyzet, mintha mondjuk kínaiak lennénk, így a hölgy tudatlansága kicsit meglepő. (Megemlítem, hogy azt hitte, hogy nálunk Euro van....) Főleg azért, mert van itt bőven külföldi (EUs) munkavállaló, nem ritka, hogy mások is csak pár hetet dolgoztak az előző évben Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32213 Írta: kisöcsi75
kisöcsi75 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok egy kis segítségre volna szükségem, Német cégnél dolgozom lassan 2 éve és azt mondja a cég nem kell adóbevallást készítenem mert olyan kategóriába vagyok amibe nem kell, de viszont adózni adózok, csak nem kell éves adóbevallást készíteni, a kérdésem ez volna hogy létezik ilyen? a Másik meg hogy nincs a mai napig adókártyám vagy adószámról nem tudok, elvileg mindenkinek kell hogy legyen nem igaz,? honnan tudok utána nézni hogy egyáltalán be e vagyok jelentve, Válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32216 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit írta: Na ezt nem a KONZ es tsai programtol fogod megtudni. Otleted se lesz mit hova kell irni. .


Az ilyen programokat ellenőrzi mielőtt kiadják az engedélyt a forgalmazásra! Amire nem ad lehetőséget, hogy beird, azt nem is kell beirni!
(Egyébként van lehetőség manuális kiegészítésre is!)
Még egy vállalkozó ismerősöm is ezzel csinálta idén az adóját. Neki is bejött, pedig elmondása szerint 3 hónapot Belgiumban is dolgozott.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • koala42
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja #32688 Írta: koala42
koala42 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Segítségeteket kérném abban aki tud Magyarországon viszonylag gyors de mindenek előtt megbízható Német adó bevallásra szakosodott könyvelőt küldje el nekem elérhetőségét már a Google sem segít sajna akit találtam vagy nem elérhető vagy még csak válaszra sem méltat
Ezért gondoltam rátok itt sok jó ember megfér viszonylag kis helyen és többnyire segítik is egymást.
Köszönettel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32690 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Tippelhetek? Adóvisszaigénylés? Ha igen akkor Taxback ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33140 Írta: Judagy
Judagy válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Fórumozók!
Néhány kérdés:
Milyen jövedelemhatárig lehet a teljes adót visszakapni?
Ha az adott évben ausztriai jövedelem is volt,akkor mi a teendő?
Magam akarom megcsinálni a bevallást online,ezt hol tudom megtenni?
Köszi a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!