Német adóbevallás

Több
10 éve 1 hónapja #35562 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Pálkatapéter!

A járulékok és szja fizetését, vagy nem fizetését a kínai hatóságokkal kell tisztáznotok! Amint fent írtam, vonatkozik Németországra.

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36037 Írta: kleinjonas
kleinjonas válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok
Az alábbi technikai segítségre lenne szükségem,németországi adóvisszaigényléssel kapcsolatban:

Alany 1: jan1-márc 15 magyarországi munkaviszony 8 árában
márc 15- munkanélküli magyarországon 30napig ápr 15ig
ápr 15- németországi munkaviszony 8 órában év végéig

Alany 2 jan1- ápr eleje otthoni nyugdij jellegü ellátás,adómentes jövedelem,ezáltal elvileg magyarországi adóbevallásra nem kötelezett,
ápr elejétől év végéig németországi bejelentett munkahely,immáron otthoni nyugdijfolyositonak lejelentve,otthoni ellatas nelkul

kérdés: 1353 otthoni adobevallás 44. rovatában fel kell e tüntetni a kinti jövedelmet? (eu-egt nyomttvány lekérése miatt) mindkét esetben? (amennyiben nem kellene,akkor Alany 2 milyen eu-egt igazolást kap adóbevallás hiányában?)

Köszönettel

Janos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36038 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

János, én 3 pontban reagálnék.
1. Egy adóbevallásban minden jövedelmet fel kell tünteni, az más kérdés, hogy esetleg nem képez valamiért adóalapot.
2. Amíg ilyen "darabos" adóévek vannak, erősen javasolt adótanácsadóval elkészíttetni az adóbevallást.
3. Kérdéseiddel fordulj szakemberekhez, pl. itt: Szakértők Németországban

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36040 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves János!

Mielőtt bármit is írnék, szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy adózási kérdésekben itt Németországban csak adótanácsadó és társai, valamint munkaviszonyból származó jövedelmek és rendszeresen visszatérő egyéb jövedelmek (pl. nyugdíj) esetén Lohnsteuerhilfeverein nyújthat segítséget. Tehát ha alany 1 és alany 2 nem rokonaid, te nem vagy segítő családtag, akkor sajnos nem készíthetsz számukra bevallásokat, illetve adhatsz nekik tanácsot adózási kérdésekben.

Szóval a magyarországi jövedelmekkel kapcsolatban keressen fel alany 1 és 2 egy könyvelőt, vagy kérjenek segítséget NAV-tól, készít(tes)sék el bevallásukat, szerezzék be az EU/EGT igazolásokat (esetleges 0ás igazolást), közben már felkereshetnek itt egy Lohnsteuerhilfeverein-t vagy Steuerberater-t, akik készséggel állnak rendelkezésükre minden felmerülő kérdéseikkel kapcsolatban, valamint eligazítást adnak abban, milyen igazolásokra lesz szükség a bevallások elkészítéséhez, illetve ilyen töredékes adóév esetén az adózás illetékességének megállapításához. Lehet, hogy olyan tippeket fognak adni, amire nem is gondolnál...

Tudom, a fentiek nem válaszok kérdéseidre, de alany 1 és alany 2-ről sem tudjuk, hogy kicsodák és milyen kapcsolatban álltok egymással...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • arkas
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36088 Írta: arkas
arkas válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok.
Úgy látom itt sokan vagytok, akik értitek az adóbevallás részleteit, feltenném én is a kérdésem:
milyen iratokra van szükségem hogy elkészíthessem az adóbevallás Németországban?

Én a családommal ( feleség, 2 gyermek) együtt Romániában lakom. A román állampolgárság mellett mindannyiuknak van magyar állampolgárságunk.

Én 2012 márc 5.-ei kezdettel egy magyarországi cégnél vagyok leszerződve és ugyanettől a dátumtól kezdődően dolgozom kiküldetésben Németországban. Kapok Magyarországon fizetést, a szak minimálbért és Németországban is kapok fizetést. A feleségem Romániában dolgozik és a két gyermek Romániában jár iskolába és ugyanott kapják a gyerekpénzt.

Fordultam már adó tanácsadókhoz, de egyértelmű választ nem kaptam. Úgy tűnik zavarba esnek attól hogy Romániában lakom, magyar- és németországi jövedelmem van és a feleségem Romániában kap fizetést.

Köszönöm a válaszotokat.

:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36089 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Arkas!

Szép eset a tiéd:) Szóval amire szükség van itt az adóbevallásod elkészítéséhez:
- EU/EGT Igazolás Magyarországról
- munkáltató által befizett/levont járulékokról igazolás (feltételezem, hogy Németországban csak az adóelőlegeket vonják)
- E101/A1 igazolás
- EU/EGT igazolás Romániából (amin feleséged jövedelmei is fel vannak tűntetve).

Az adókedvezményt más tag országban élő házastárs esetén esetleg igénybe lehet itt venni, ha a jövedelmed legnagyobb hányada innen származik, de ez az igazolások alapján látható. Bekavarhat, ha Magyarországon is van lakcímed.
Mindhárom országban kell bevallást készítened, a románt és a magyart intézheted párhuzamosan is, de a fenti EU/EGT igazolásokra vagy egyéb jövedelmigazolásra mindegyik ország könyvelőjének/adótanácsadójának szüksége lesz, hogy feltűntesse az adott rubrikában a "külföldről származó jövedelmeket".
- A kettős házartásvezetés elszámolható.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arkas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!