Német adóbevallás

Több
10 éve 10 hónapja #31267 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok mindeki!
Ideírom nektek az én magyarországi adóbevallásom hercehurcáját. Mindent szabályosan csináltunk, de sajnos ma otthon ez a törvény.
Tehát:
Németországban dolgozom alkalmazottként 2012. októbere óta. Itt kinn a Hilfe Ring egyik adószakértője csinálta meg nekem az adóbevallásomat. DE. Mielőtt a német adómat bevallhattam volna a hölgy a kezembe nyomott egy marék papírt, ( fele német, másik fele magyar nyelven ) amit az illetékes német adóhivatal küldött ki nekem. Ezeket haza kellett vinnem és az NAV-nál lebélyegeztetni. A kazal papír egyik lapjával az otthoni lakcímem szerint illetékes Önkormányzatot kellett megkeresnem , ahol ezt kitöltötték, lebélyegezték. Ez a papír igazolta a lakcímemet és a családi állapotomat.
A NAV-hoz bevitt papírokat az ügyintéző meglátva azt mondta, hogy semmi probléma, leadtam-e már a magyar adóbevallásomat 2012-re? Mondtam, hogy még nem. Na akkor azt sürgősen, mert addig nem töltik ki. Ja és ne felejtsem el a magyar adóbevallásom 41. pontjába beírni a külföldön szerzett jövedelmemet FORINTBAN! A Németországból küldött papírok kitöltéséhez még a feleségem magyar adóbevallása is kellett.
Úgyhogy irány egy magyar könyvelő. Este 22.30 körül meg is találta szegény, hogy milyen árfolyamon kell átszámolni az Euro-s jövedelmemet forintra. Másnap reggel irány vissza a NAV-ba.ű
Az ügyintéző hölgy nagyon örült nekünk. Tényleg. Vittük a kettőnk adóbevallását, a Személyi igazolvány, a Lakcímkártya, A házassági anyakönyvi kivonat , és a gyermekem születési anyakönyvi kivonatának a másolatát is, mert kellett.
A hölgy röpke fél óra alatt bevitte a gépbe a két adóbevallást, kitöltötte a kazal papírt, - ami a német adóhivatalnak kell,- ehhez a kazalhoz csatolta a fénymásolatokat, és az egészet ellátta szárazbélyegzővel. Egy csomó helyen alá kellett írnom, nekem is és a feleségemnek is, és már készen is voltunk.
Ezekkel a kitöltött papírokkal visszajöttem a Hilfe Ring-es hölgyhöz, aki ekkor már el tudta kezdeni a német adóbevallásom kitöltését.
A NAV-nál, még annyit közölt, a hölgy, hogy ez mind addíg így fog működni, amíg magyar lakcímem is van, és a családom Magyarországon van.
Remélem tudtam segíteni.
Szép napot mindenkinek.
ui.: PDF file-ként feltöltöttem a nevezetes papírokat.
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Ez az üzenet csatolt fájlokat tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gyongyvirag, bariba, vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31466 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Vállalkozóknak is kellenek ezek a papírok szerintetek, ha a család Mo-on lakik? És végül honnan vette a könyvelő az árfolyamot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31467 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

gyongyvirag írta: Vállalkozóknak is kellenek ezek a papírok szerintetek, ha a család Mo-on lakik? És végül honnan vette a könyvelő az árfolyamot?

Az árfolyamot mindig az adott országon belül lehet számitani! Ha az adószakértö itt csinálja az összadózást a BRD-ben akkor azt az árfolyamot számlja amit itt adnak a bankok! Ha Mo.-on akkor azt ami otthoni van. (Ezért van sokszor baj, mert a magyarországi € árfolyam irreálisan alacsony.)!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31472 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszönöm Decotext a válaszodat, bár én inkább DrWatson pontos árfolyamára lettem volna kíváncsi, ha tudja.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31477 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

gyongyvirag írta: Köszönöm Decotext a válaszodat, bár én inkább DrWatson pontos árfolyamára lettem volna kíváncsi, ha tudja.


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31493 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Bea!
Az MNB hivatalos devizaárfolyamát kell nézni, beírod a keresőbe, az oldalon évekre lebontva akár, de havonta is megkapod az aktuális árfolyamot! És asszem úgy van a törvényben, hogy a havi brutto bért, de legkésőbb a következő hónap 15-éig megkeresett pénzt (mert németben úgy tudom 15-ig kell utalni a béreket) kell szorozni az akkori árfolyammal.
Na de szó szerint: 1. a bevételszerzés napján érvényes devizaárfolyammal szorozni.
2. A magánszemély választhatja azt is, hogy az adóévre bevallott jövedelme alapját képező külföldi pénznemben megszerzett valamennyi bevételének forintra történő átszámításához a bevétel megszerzésének napját megelőző hónap 15-én érvényes MNB-árfolyamot alkalmazza.
És itt a lista az árfolyamról!

DrWatson nagyon szép papírt kaptál, bár nekünk is olyan volt először, csak nekünk a 2011-es kellett tavaly júniusban így, ahogyan leírtad végigzongorázni, persze külföldi jövedelem nélkül, mert akkor még nem volt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!