Német adóbevallás

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33143 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia!
"Milyen jövedelemhatárig lehet a teljes adót visszakapni?"
A Staffelungot itt találod:
www.grundtabelle.de/Grundtabelle-2013.pdf
Vigyázz, mert az összes jövedelem együtt nem lépheti át a 8.000 Euro-t. Ebbe beletartozik, ha Lohnersatzleistung-ot (ELterngeld, Kindergeld, Arbeitslosengeld) kaptál, amik önmagukban adómentesek, de Progressionsvorbehalt van, tehát beleszámítanak a jövedelembe...

"Ha az adott évben ausztriai jövedelem is volt,akkor mi a teendő?"
Mindkét országban bevallást kell készítened.
Hol van az állandó lakhelyed? Abban az országban vagy alapból adóköteles § 1 EStG. Viszont a Doppelbesteuerungsabkommen értelmében § 48d EStG meg kell vizsgálni, hogy hány napot dolgoztál a másik tagállamban, milyen munkaviszonyban, Grenzgänger (portal.wko.at/wk/format_detail.wk?AngID=1&StID=455612&DstID=0) vagy Grenzpändler kategóriába tartozol, esetleg mégis beschränkt steuerpflichtig vagy a másik tagállamban, stb (még jó sok minden tarthozhat die, de regényt kellene begépelnem ehhez). Mint látod, egyértelmű választ csak akkor lehet adni, ha ismertek a részletek és persze minden ezzel kapcsolatos adat.

"Magam akarom megcsinálni a bevallást online,ezt hol tudom megtenni?"
Hmmmm... Elster, de ahhoz alapos adózási ismeretek szükségesek
Steuererklärungsprogramm: ezek átlagos ára 30-40 Ajró között mozog, de ezekhez is szükséges, hogy tudd, mit hova kell beirnod, ami egy egyszerű bevallást tekintve nem probléma, de a te eseted kicsit komplexebb ennél
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judagy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33145 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Bocsánat a Kindergeld nem tartozik a Progressionsvorbehalt alá!!! Elnézést, csak írtam, írtam és írtam. A többi OK!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judagy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33437 Írta: evamakai
evamakai válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Erre nekem is szükségem lenne! Ha tud vki vmit ajánlani szívesen venném! Előre is köszönöm!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szűani
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33447 Írta: szűani
szűani válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok! Anikó vagyok és tavaly júniusban kezdtem kint dolgozni és most készíttettem el a 2012-es németországi adóvisszaigénylésemet itt


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ők azt mondták, hogy maximum 3-6 hónap mire a pénzemhez jutok. Engem az érdekelne, hogy a német adóbevallás elkészítése után, ti milyen hamar kaptátok meg az adóvisszatérítéseteket?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35103 Írta: zsuhev
zsuhev válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Hello!
Olyan kérdésem lenne, h ha az előző években nem készítettünk adóbevallást, de most megcsinálnánk a 2013-ast, akkor érdemes megcsinálni visszamenőleg a többit is? Számítsak nagyobb büntetésfizetésre? És honnan tudnék szerezni programot visszamenőleg 2009-ig?
Előre is köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35104 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

szűani írta: Ők azt mondták, hogy maximum 3-6 hónap mire a pénzemhez jutok. Engem az érdekelne, hogy a német adóbevallás elkészítése után, ti milyen hamar kaptátok meg az adóvisszatérítéseteket?


Sok mindentől függ! Ha nincs semmilyen külföldi rész benne, s csakis itt Németországban dolgoztál akkor hamar megy, de függ attól hogy mikor adod be. Itt ez úgy műxik, hogy amikor megkapod azt az A4-es lapot (régen "Steuerkarte" volt) amin az adataid s kereseteid vannak, akkor azonnal meg lehet csinálni az előző évi bevallást. (Ezért küldik.) Mi a nejemmel most kaptuk meg a januári bérelszámolással együtt. Ha most februárban (tehát korán) beadjuk (és beadjuk!) áprilisig, de lehet, hogy már márciusban megkapjuk a lét vagy fizetjük a hiányt! Nekünk az a véleményünk, hogy butaság ezt húzni, mert mint alkalmazottak, soha nem fizettünk még utólag a 24 év alatt, tehát nem "náluk" legyen a pénzem. Az alkalmazott státuszban szinte mindig túlfizetésben vagy! Nem sok rendszerint de plusz! Minél előbb megkapjuk, annál jobb mert "náluk" ez nem kamatozik!

Mi már hosszú évek ota az első negyedévben mindent beadunk, s meg is szoktuk kapni ami visszajár! Minél később adod be, annál több a munkájuk s anál később is jön a lé! Mi a KONZ programot használjuk és már 5. éve bevált! Mindig centre stimmelt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!