Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37893 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

limbohinto írta: Hali.köszi a választ.kicsit bonyolult de megpróbálom leirni érthetően,bocsi ha nem sikerül.egyedül vagyok kint,a családom szerbiában.de van magyarországi bejelentett lakcime a feleségemnek.mind a ketten szerb és magyar állampolgárok vagyunk.általában január-februárban 1.adókategóriába raknak vissza,amig nem hozom az "estg" igazolást lehitelesítve,akkor vissza tesznek 3.adókategóriába.na most a ,"steuerberaterom" a szerb cimet adta be,a magyar helyett.azt irták hogy nem stimmel a cim.közben a adószaktanácsadó ünnepekre elutazott,majd csak kedden jön vissza.addig idegbeteg leszek,úgy érzem.ilyen dolog miatt el szokták utasítani,vagy csak lakcimigazolás kell,vagy nem tudom.számláim mind rendbe,rendszerezve,hazautalások mindig bankon keresztül hogy nyoma legyen a kivonaton,hazautazások mindig kártyás fizetéssel hogy az is látszódjon a kivonaton és a pályamatricák is mellékelve.


Ha nem a magyar (EU) cimeddel evezel itt Németországban akkor az csak komplikációkat okozhat! Ha a banki
utalások, s papirok sem magyar cimre (magyar bankba) mennek akkor szivás lesz Szerbia miatt!
Miért kell minden keverni! Ha magyar áp.-ok vagytok akkor a magyar cimeket kell használni és
Szerbiáról egy szót se! Bárhol megjekenik valami EU-n kivüli dolog, azonnal káosz lesz (van is!).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37902 Írta: limbohinto
limbohinto válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

De,magyar bankba megy a lóvé,meg itt is a magyar okmányokkal vagyok,csak mivel nem tudtam mondtam hogy kettős állampolgár vagyok.persze ha tudja az ember nem megy arra ahol elbotlik.csak most az idegesít mi történhet?nem fizetik ki?üdv!kösz a segitséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #37906 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

limbohinto írta: De,magyar bankba megy a lóvé,meg itt is a magyar okmányokkal vagyok,csak mivel nem tudtam mondtam hogy kettős állampolgár vagyok.persze ha tudja az ember nem megy arra ahol elbotlik.csak most az idegesít mi történhet?nem fizetik ki?üdv!kösz a segitséget


Csak úgy, hogy "nem fizetik ki" az nem megy! Ha minden a magyar papirjaiddal történik és minden Mo.-ra megy akkor a szerb dologoknak nincs jelentősége, mert ehez semmi közük. Lányom magyar áp. de van neki a volt férje révén, egy mexikói áp-ga is, annak ellenére, hogy már elváltak! (Ennek csak Mexicóban lenne jelentősége, úgy ahogy neked a szerb áp-nak is Szerbiában)

Itt magyarnak és Eu polgárnak számítasz!

Én a következőt tenném, mert hát ahogy mondani szokták "ártani nem használ"! :chuckle:
Irj nekik egy barátságos (!) levelet, hogy "valamilyen oknál fogva a válaszuk elkallódhatott, s ezért
ismét jelentkezel, hogy nézzenek már utána az elszámolásnak, mert valami hiba csúszhatott a
dologba"
Valahogy így ird, és ne azonnal fenyegetőzz! A végén jegyezd meg, hogy "a dolog sürgős, s nem
szivesen fordulnál egy ügyvédhez mert ez csak értelmetlenül elnyújtaná az ügy lezárását"..
...
Mindezt preciz németséggel (ha nem megy, fordittassd le olyannal aki jól tud németül) azért, hogy lássák,
hogy nem könnyű téged csak úgy palia venni! Fontos, hogy ne fenyegetőzz, a levél legyen udvarias,
csak hintsd el (az ügyvéd mejegyzéssel), hogy nem vagy védtelen, akkor is ha csak blöff az egész, mert nem tudhatják.....
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: limbohinto

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37909 Írta: limbohinto
limbohinto válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszi,kedden megyek a beraterhez,próbálom intézni,és kicsit megnyugodtam hogy irtad nem veszik el olyan egyszerűen pénzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37910 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:
Itt magyarnak és Eu polgárnak számítasz!

Én a következőt tenném, mert hát ahogy mondani szokták "ártani nem használ"! :chuckle:
Irj nekik egy barátságos (!) levelet, hogy "valamilyen oknál fogva a válaszuk elkallódhatott, s ezért
ismét jelentkezel, hogy nézzenek már utána az elszámolásnak, mert valami hiba csúszhatott a
dologba"
Valahogy így ird, és ne azonnal fenyegetőzz! A végén jegyezd meg, hogy "a dolog sürgős, s nem
szivesen fordulnál egy ügyvédhez mert ez csak értelmetlenül elnyújtaná az ügy lezárását"..
...
Mindezt preciz németséggel (ha nem megy, fordittassd le olyannal aki jól tud németül) azért, hogy lássák,
hogy nem könnyű téged csak úgy palia venni! Fontos, hogy ne fenyegetőzz, a levél legyen udvarias,
csak hintsd el (az ügyvéd mejegyzéssel), hogy nem vagy védtelen, akkor is ha csak blöff az egész, mert nem tudhatják.....
:chuckle:


Látom, a nagy lendületben megint elsikkadt az eredeti kérdés / hozzászólás: az adóhivatalról van ugye szó, aki bizony válaszolt (miszerint visszadobta az anyagot, nyilván valami hiánypótlás miatt) limbohinto adótanácsadójának, akinek nyilván teljes képviseleti felhatalmazása volt, ezért az adóhivatalnak ö a "Kontaktperson". Na ezek után elég vicces levél írását tanácsolod limbohinto-nak, amivel jól kiröhögtetné magát....
Az adóhivatalnak meg ügyvédet emlegetni, hááát.... Tegye az, akinek két anyja van.... ;)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: limbohinto

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #37911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

gejza írta: ..Az adóhivatalnak meg ügyvédet emlegetni, hááát.... Tegye az, akinek két anyja van....

Nos, ők sem tévedhetetlenek és ha az adószakértője nem ért a dologhoz (hiszen visszadobták) miért is?
Nem egyszer segithet az adóhivatlanál is a jogi biztositás, mert ha X "Beamte" trehányul végezte a munkáját
akkor azért valamit kihozhat egy ügyvéd is a dologból!

Megjegyzés: nálunk is volt már jó pár éve (még DM volt) egyszer, hogy valami nagyon
nem stimmelt a jó sofware ellenére, de az adóhivatal részéről. Mi akkor csak azt kértük,
hogy nézzék át mégegyszer mert "Einsproch"-ot benyújtottunk, hiszen hibás az
elszámolásuk. Igaz nem kértek elnézést, de utófizettek 4 hónap múlva, úgy ahogy mi
számoltunk!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: limbohinto

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!