Legjobb megtakarítás

Több
11 éve 4 hónapja #25989 Írta: mahlzeit
Legjobb megtakarítás téma létrehozva mahlzeit által

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ausztriai banki kamatok szinten 2% korul, mikozben az inflacio 2,5-3%. Ne irj ilyen hulyeseget, hogy a "hozadek" (az meg mi?) meghaladja az inflaciot.

Kedves Mahlzeit!
Te is a napi kamatról csúsztatsz be valamit, én a hosszútávon
lekötött pénzröl beszéltem! Egyébként már nekünk sem euronban van....

;)

PS: azért még mindig jobb mint ha a szalmazsákban, vagy forinban van otthon..... ;)

Te mirol beszelsz?? jelenleg rovid es hosszu tavon se kapsz inflacio feletti beteti kamatokat EUR-ban sehol az EUR zonaban. Se 1 napra, se 1 evre..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26623 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Te mirol beszelsz?? jelenleg rovid es hosszu tavon se kapsz inflacio feletti beteti kamatokat EUR-ban sehol az EUR zonaban. Se 1 napra, se 1 evre..

Kisbogaram, miért nem informálod magad?

VTB BANK 3,3% kamat. Inflationsrate a BRD-ben 2%. >> INFO

Én kezdelek csodálni, hogy még életképes vagy!
S itt most csak a lekötéses pénzről beszéltem!


Más:
Hält man Aktien nur kurze Zeit (bis 3 Jahre) muß man 
mit einer großen Schwankungsbreite rechnen. Boomt in dieser 
Zeit der Aktienmarkt, in dem der Aktienfonds investiert, kann man 
eine überdurchschnittliche Rendite von 10% oder gar 20% erzielen....
Persze benne a bukta is, ezért kell figyelni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32395 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

Joey01 írta: Az a baj, hogy szerintem sok ide kivándorló azért érkezik, mert otthon nem igazán jutott egyről a kettőre. Na most, aki ebben a helyzetben van, kétlem, hogy akár 2000 eurója is lenne félretéve. Ha nekem otthon lett volna elrakva 7-8-9 ezer eurónyi forintom, nem biztos, hogy kint lennék, mert ezek szerint otthon is jó életem lenne.

Ez így nem egészen teljes! Van sok olyan, aki dolgozgat, keresget s úgy ahogy megél, de " látja szomszédban" a tourag-et és hogy évente több hétig is nyaralnak egyesek valmelyik melegebb tenger partján!! Itt sem mindenki sikeres, itt Németországban is van nyomor. Mo. sokaknak (szinte mindenkinek) saját ingatlana van, s nagyon kevesen laknak bérlakásban. Annak ellenére, hogy nehezen élnek meg azért valahogy a legtöbben, foggal körömmel ragaszkodnak ehez az ingatlanhoz! Ha valaki megindul, akkor eladhatja (akár veszteséggel is) az ingatlant, s lehet elég pénze a sarthoz! Így tehát ez megszereznető! Ennél kell még megjegyeznem, hogy én a 70-es évek végén nem keveset devizáztam, s bizony a profitból 5000 DM-et szedtem össze, mire elindultunk! Persze eltartott egy darabig mert nem volt lé az inveszticióhoz!! Jól csak a 80-as évek utolsó éveiben ment, s nem anyagiak miatt jöttünk ki!
;)

S még egyet elmondok! Ahoz, hogy lassan, de biztosan több pénzed lehessen érdemes részvényeket venni! Persze nem direktben, hanem a banknál és csak is FOND***-ot! Ezt a bank kezeli jutalékért és érdekük, hogy plusz legyen, mert az nekik többet hoz jutalékban! Már 500 forintnyi euróért is lehet FOND részeket venni, pl. az osztrák Saprkasse-nál. Mi is ezzel kezdtük, vagy 30 évvel ezelőtt, s még ma sem értünk hozzá, de a lé jön! Ez még mindig 1000x jobb, mint egy fillér nélkül nekivágni a nagyvilágnak!
:wait:
*** A FOND az gyakorlatilag részvény csomag, amit a bank válogat össze. A tipus az szórt, az az van benne vegyi, ingatlan, nyugdij, farma, gépkocsi, stb. S a jó, hogy helyileg is szórt. Ez azért jó, mert így ha valamin buksz, máson nyersz. A hozadéka nem sok, de jobb mint a napi kamat s szinte mindig pluszt hoz. (5-15%) Volt, hogy a Nikkei-be tartozón (távolkeleti szar) veszteség volt, s közben az egész 7% pluszt hozott még is! A bank legtöbbször időben cseréli a "kosárból" a rossz részvényeket.
TÉNY: rizikó nélkül nem megy, s fennáll a bukta vestélye is.Mi is buktunk már, nem is keveset, de pontosan azért kell több, különböző csomag, hogy ezt könnyen kiheverhessük. Össz eredményben viszont (hosszútávon) magasan veri a dolog, banki megtakarítások kamatait, s kp. tud az ember venni egy jó, felső-közpkategóriás kombit 36 ezer auróért, s még marad is lé!

:chuckle:

Mielott megint raporgunk erre a befektetesi alap bizniszre es teszkos szatyorban talicskazzuk a penzt haza, merthat Nemetorszagban mindenki ezt teszi ugye:), nem art inkabb ezt elolvasni:) :
LINK

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32396 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Mielott megint raporgunk erre a befektetesi alap bizniszre es teszkos szatyorban talicskazzuk a penzt haza, merthat Nemetorszagban mindenki ezt teszi ugye:), nem art inkabb ezt elolvasni LINK

Sok minden lehet igaz amit belinkeltél, de megint figyelmetlen voltál! Én egy szóval nem mondtam, hogy valaki 100 ezer foritért állitson magának össze egy FOND-ot. Én kezdettöl FOND részekröl beszéltem. Ötöd, tized, stb. Ráadásul a dolog öngerjesztö! Nekünk az osztrák bank csinálja s mivel (okosan) nem vettük ki az éves pluszt, ezt ismét az adott FOND-ra forditották. A dolog úgy müxik, hogy ha van X összegü plusz (s eddig csak egyszer buktunk kb 4800 DM-et annak idején) ezért a bank ismét FOND részt vesz s nem fizeti ki. Értsd: vettél egy csomaból mondjuk 1/5-öt, mert kispénzü vagy. Hozott nettó (mondjuk) 3%-4%-ot. Akkor ezért vesz a csomagodhoz (mondjuk) 1/10-et s gy folyamatosan növexik a csomagod. Mivel az értéke is megy lassan fel (ha nem buktál) igy összértékben is több a befektetésed!
Hiába borzongsz s hitetlenkedsz, nálunk jól csinalja az osztrák ERSTE. S végül két megjegyzés:

1. Már az elején irtam, hogy mi sem értünk hozzá, a bank csinálja.
2. Azt is irtam, hogy van rizikó és lehet bukta!

Az meg nekünk tök mindegy, hogy a bank mennyit rak el ebböl, a fontos, hogy nekünk megérje. Mottónk: "élni és élni hagyni"! Mivel tehát messze veri a FOND-ok hozadéka a mindenkori deviza kamatokat, s megtakaritásokat, igy csak ajánlhatom mindenkinek! Egy szóval nem irtam, hogy forintban kell ezt csinálni! Elönye még: bármikor el lehet adni, a bakn megveszi! (Visszaveszi az érvényes árfolyamon, persze költséggel.) Egy hosszútúvra lekötött bankbetétnél ez nem megy! S ha belegondolsz, hogy rengeteg ember vesz naponta 750 foritért cigit s azt elfüstöli akkor inkább dobja ki a lét ilyen sokkal kevésbbé rizikósabb dolora mert ennek még haszna is lehet s nem okoz tüdörákot!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32411 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Mielott megint raporgunk erre a befektetesi alap bizniszre es teszkos szatyorban talicskazzuk a penzt haza, merthat Nemetorszagban mindenki ezt teszi ugye:), nem art inkabb ezt elolvasni LINK

Sok minden lehet igaz amit belinkeltél, de megint figyelmetlen voltál! Én egy szóval nem mondtam, hogy valaki 100 ezer foritért állitson magának össze egy FOND-ot. Én kezdettöl FOND részekröl beszéltem. Ötöd, tized, stb. Ráadásul a dolog öngerjesztö! Nekünk az osztrák bank csinálja s mivel (okosan) nem vettük ki az éves pluszt, ezt ismét az adott FOND-ra forditották. A dolog úgy müxik, hogy ha van X összegü plusz (s eddig csak egyszer buktunk kb 4800 DM-et annak idején) ezért a bank ismét FOND részt vesz s nem fizeti ki. Értsd: vettél egy csomaból mondjuk 1/5-öt, mert kispénzü vagy. Hozott nettó (mondjuk) 3%-4%-ot. Akkor ezért vesz a csomagodhoz (mondjuk) 1/10-et s gy folyamatosan növexik a csomagod. Mivel az értéke is megy lassan fel (ha nem buktál) igy összértékben is több a befektetésed!
Hiába borzongsz s hitetlenkedsz, nálunk jól csinalja az osztrák ERSTE. S végül két megjegyzés:

1. Már az elején irtam, hogy mi sem értünk hozzá, a bank csinálja.
2. Azt is irtam, hogy van rizikó és lehet bukta!

Az meg nekünk tök mindegy, hogy a bank mennyit rak el ebböl, a fontos, hogy nekünk megérje. Mottónk: "élni és élni hagyni"! Mivel tehát messze veri a FOND-ok hozadéka a mindenkori deviza kamatokat, s megtakaritásokat, igy csak ajánlhatom mindenkinek! Egy szóval nem irtam, hogy forintban kell ezt csinálni! Elönye még: bármikor el lehet adni, a bakn megveszi! (Visszaveszi az érvényes árfolyamon, persze költséggel.) Egy hosszútúvra lekötött bankbetétnél ez nem megy! S ha belegondolsz, hogy rengeteg ember vesz naponta 750 foritért cigit s azt elfüstöli akkor inkább dobja ki a lét ilyen sokkal kevésbbé rizikósabb dolora mert ennek még haszna is lehet s nem okoz tüdörákot!

Bocs de ez igy zagyvasag es nem olvastad a linket, de megint oktatsz ugy hogy nem ertesz hozza. Ugyan Gergoo atmozgatta a temat, de amiert en reagalok a bef alapos beirasaidra, hogy magabiztosan ajanlgatsz masoknak tevhiteket. Az, hogy te hogy csinalod, az engem nem erdekel, ugysem lehet erdemben vitazni veled. De mielott penzugyi tanacsokat adsz nem artana ha megtanulnad mi az hogy hozam (nem hozadek), mi a kamatos kamat:) Az, hogy lehet keresni bef alapokkal, persze lehet, csak tudni kell mit vallal az ember. Bank nem csinal bef alapot, alapkezelok csinalnak ilyen alapokat. Vannak bankcsoportok akiknek van sajat alapkezeloje, de jellemzoen a bankok viszontertekesitenek barmit, ezert van a bankok portfoliojaban akar tobb szaz alap. HA valaki esznel van akar tok jol is lehet keresni, de ami magas rizikoju azzal k. nagyot is lehet bukni.
Ami a cikkben volt, hogy az aktivan kezelt alapok (ember ott ul es ad-vesz a portfolioban) nagy atlagban nem tudjak megverni a passziv indexkoveto alapokat. Teljesen mindegy, hogy Ft vagy kukutyindollar.
Penzpiaci alapokba pedig betenni akar 1Ft-ot is teljesen felesleges min. 5ev tavlat alatt. Jonnek itt a nagy szamok a hozamokra, de pont amirol szolt a cikk, a koltsegekrol nagyvonaluan el szoktal felejtkezni. Nemetorszagban nem tudok olyan alapot, ahol ne csapnak le a 2-5%, inkabb 5%at a befizetett osszegnek plusz egyeb koltsegek plusz kamatado, ha mas a devizanem akkor meg kamatkockazat. Egy 3-4%netto hozamhoz, rovidtavon 12-15% hozamot kellene elerni!! Ez EUR-ban a szerencsejatek riziko kategoria.
Kivenni se lehet barmikor, mert ugyan nincs meghatarozott idotartam mint a banki kamatoknal, de siman lehet sz.poag es akar evekre beragadhat a penze az embernek!
Csak ugy blindre rakerestem penzpiaci alapokra itt: A hely lenyegtelen, feldobott ugy kozel 500 bef alapot. Az elso 15volt ugy nagyjabol 3% brutto hozam (elmult eves) felett, amibol konkretan 3 volt 10% felett. Osszesen. Ugy kb. 15volt -3% alatt es 95% uk pedig a +3 es -3% kozott. Ez brutto, minusz az egyeb kezelesi koltsegek. Nagy atlagban az, hogy egy alap tobbet hoz mint egy banbetet az egyreszt nem igaz, masreszrol a bef alapos hozamok mindig felteteles modban ertendoek es az elmult evnek semmi koze nincs a kov evhez!

Most szuntettem meg egy Ft-os bef alapot, most lehetett. tavaly dec 31 es a mult heti allapot kozott ugy +15-16% hozam. Huhha, jol megorultem.:) Igen am csak tavaly jan-dec ez minusz 10 korul volt, mikozben a banki kamatok 7-9%. K. nem erte meg azt a rizikot.
Szoval a bef alapok jok, de esszel!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32415 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Bocs de ez igy zagyvasag es nem olvastad a linket, de megint oktatsz ugy hogy nem ertesz hozza. Ugyan Gergoo atmozgatta a temat, de amiert en reagalok a bef alapos beirasaidra, hogy magabiztosan ajanlgatsz masoknak tevhiteket. l!!


Még egyszer s utoljára!
Nekem hiába magyarázol szakmai dolgokat vagy hiába terjesztesz valamilyen, valahol felkapott információkat és csak arról beszéltem, hogy az osztrák banknál a FONDOK jól mennek. Azt is írtam hogy van rizikója, s azt is, hogy mi is buktunk már! Nem tudom miért kell ennyire verned itt a tamtamot! Közben megnéztem és a VWL (Vermögen wirksame Leistungen) amit a munkahelyen fiezetünk szintén fondokba mennek a német Saprkasse-hoz. Ennél úgy megy, hogy X összeget a cég is ad hozzá, (Pl 30€ cég, 40€ én) s ez megy a FOND-ra. Nekünk ezzel az utóbbival kb. 70 ezer jött össze (€), s meg sem éreztük. Igaz a 23 év alatt, de reggelente amikor felébredtünk már kerestünk ezzel pénzt Ezt 6 évig fizeted/fond, a 7. évben zárolja a bank s ők használják a lét. A 8. évtől kivehető vagy folyatod. (Ez valóban nem vehető ki bármikor, csak a 8. évtől.) A direktbe vásárolt FOND-ok a banknál, bármikor eladhatók! A bak az adott napi értékben vissza vásárolja, természetesen dijazásért. (Hiába állítasz bármit, most adtunk vissza 2 csomagot mert vettünk egy kocsit , s még kellett a KP-hez. Mindkét csomag jól hozott. A befizetések a kettőnél (együtt) 14300 € volt, s 21050 € amit kézhez kaptunk! Az egyik 10 éves volt a másik 9. A jó ebben hogy nem kell figyelned. Tölem tehát max. 2880 eurót vontak le a 6 év alatt ami havonta gyakorlatilag nulla megterhelés. Ehez jött a céges lé plusz, a hozadék....

Különben azt is írtam, hogy mi a nejemmel nem értünk hozzá (Te lehet), de nálunk működik és sokkal jobb, mint bármilyen napi kamat vagy hosszú lekötésű akármi! Ezért ajálottam másoknak is!


Ui: a lányom amikor a Microsofnál dolgozott (München), akkor vennie kellett céges részvényeket. A fizujából vontak X összeget minden hónapban, amit erre forditott a cég. Amikor eljött ezeket a részvényeket árfolyamon visszakapta. A 7,5 év alatt 17720 eurót fizetett be, s most a levonások után 32 ezer eurót adtak neki. (Nem fillérre, de harminc felett volt azt tudom!)! Ez hány %-os kamat lenne s hol kapsz a megtakarításodra ennyit, pláne úgy hogy havonta ezek a pénzek semmi terhet ne jelentenek!?? Hát, ha ez nem éri meg akkor Te menhetetlen vagy! Azért mert nálad valami nem müxik, még máshol lehet ám jó dolog!

Tudom most majd elmagyarázod, hogy ez nam az, hanem amaz, meg az MS biztosan lenyúlta. Nos, lehet, de amig nekünk ennyi jön vissza, minden komolyabb ráforditás nélkül addig minket nem érdekel, hogy a bank vagy az adott cég mennyit tesz el!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!