Legjobb megtakarítás

Több
10 éve 9 hónapja #32495 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

csupakerdes írta:

mahlzeit írta: Erre jon a fond megint, ami kiderul, hogy ja, ez vwl:) Aminek a fo hozamat az adja, hogy adokedvezmenyt kapsz es a ceged is hozzatol penzt. De ez nemetorszagi tema, ha itt akarsz maradni min. 10evet!
Foleg, hogy 10 ev utan mas adozas, nincs nyeresegado etc..
Ha bef alaprol beszelunk es sajat penzbol teszed bele, adokedvezmeny es ceges hozzajarulas nelkul, rogton mas a helyzet. Az ilyen altalanos kijelentesek, hogy ezek mindig jobbak, mint egy sima bankbetet, nyilvan teves. A tobbit mar leirtam, linkeltem, aki akarja erti..


köszi az infót. Atolvasva parszor az ittenieket óriasi a kaosz -mármint a gyakorlottak értik a folyamatokat , de laikusoknak kinai- a bef.alapok terén , de amit értek laikus fejjel, hogy vagy próba alapon bizik valaki egy banki fondban és el kezdi vagy a biztosabb betétekre megy. Sokan kérdezték mar tőlem Mo-ról, hogy ha onnan kiveszik a pénzüket és ide fektetnék be mi lenne a legjobb. Ezekszerint a betétbefektetés marad mint biztos pont.
A vvl nél nem mindenkinek jarul hozzá a cége/mukaltatója. Az adókedvezmény alatt mit értetek?
Érdekelne mi a helyzet olyan esetben ha csak valaki saját pénzből, adókedvezmény és munkáltatói hozzájárulás nélkül akar előrébbjutni vajon mi a legjobb megoldás akkor?
Nekem uj info volt hogy 10év után nincs adózás-gondolom kamatadó/nyereségadó, de ez tényleg hosszú idő -10 év alatt sokszor kerülhet az ember megszorult helyzetbe ez elég hosszú idő.

A 10eves dolgot a vwl-re ertettem. Adokedvezmeny meg az, hogy ezeket a befekteteseket (nyilvan limitalt az osszege) a brutto beredbol fizeted. Beteszel, mondjuk havi 25EUR-t, de a nettodbol csak mondjuk 18 jon le. Es meg a ceg is hozzatesz a sajat szaja ize szerint mondjuk 20-25EUR-t. Igy minden honapban neked belekerul mondjuk 18EUR-ba, de az alapba bemegy mondjuk 45-50EUR.
A beteti kamatok jelenleg EUR ovezetben a beka hatsoja alatt vannak. Mondjuk Szlovakiaban kapsz 2-2,5%-ot (eves befektetesre). Nemetorszagban eves befektetesre kapsz 1,6-15%-ot kisebb bankoktol es a nevesebbektol mondjuk 0.6-1%-ot. Az inflacio meg altalaban 2% felett, magyarul netto erteken veszitesz a penzedbol.
Legjobb megoldas nincs!:) Te eldontod magadnak, milyen kockazatvallalas mellett milyen hozamokat "akarsz", be mered e oda tenni a penzed vagy sem. Aztan kesobb fog kiderulni, hogy vegulis megerte e vagy sem. Olvasgad a kiszamolo blogot, sokat lehet tanulni.
(Nem mellesleg en sem vagyok benfentes)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32496 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

csupakerdes írta:

mahlzeit írta: Ha valakinek Ft-ban van megtakaritasa Mo.-on, akkor figyeljen, mert szeptembertol emeltek a tranzakcios adot, plusz EHO-t kellene fizetni es megszunnek a felso limitek. Ergo egy befektetesnel kevesebb johet vissza mint amit berakott az ember.
LINK


DECOTEXT koraban irta: VTB BANK 3,3% kamat.---2,1 et láttam , ezt a 3,3at nem de biztos ott van csak elkerülte a figyelmemet. Ez e legjobb Németorszagban jelenleg?

MAHLZEIT: a belinkelt cikk szerint az EUban 2,5-8% közt szór a betéti kamat. Merre lehet ez a 8% vajon?

Nem az EU-ban, hanem EUR-ban, azaz euroban. A 8%-ot mondjuk Ukrajnaban talalod:) Nyilvan rizikos megoldas.
Amit DCT irt, annak nezd meg az idejet, akkor meg volt 3,2%, de mar az is 5eves betet volt. EZ most vmi 2,2%, de vagy 3 vagy 5eves betetre, mar nem emlekszem.. Nemetorszagban jelenleg nem kapsz 1,5-1,6%nal tobbet beteti kamatokra eves lekotesre. Vegen minusz kamatado
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes, Pandi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32498 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

tök gáz ez a pénzügyi helyzet...betéti kamat se éri meg.a bef alapok meg mintha lottózás lenne...melyik kisebb bankot tudsz ami 15% ot ajánl?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32499 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

Euróban 15%? :woohoo: Még ha van is ilyen, tuti nem vinném oda helyedben a pénzt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32504 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

csupakerdes írta: tök gáz ez a pénzügyi helyzet...betéti kamat se éri meg.a bef alapok meg mintha lottózás lenne...melyik kisebb bankot tudsz ami 15% ot ajánl?

Bocsanat, kimaradt egy vesszo. 1,6-1,5% nem 15.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32505 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

mahlzeit írta: Nemetorszagban jelenleg nem kapsz 1,5-1,6%-nal tobbet beteti kamatokra eves lekotesre.

Pontosan!
Ezért nem éri meg igy takarékoskodni! 1 éves lekötés?? Ne röhögtess már! Ennél még a lóverseny is jövedelmezöbb.... Én egy szót nem irtam ilyen takarékkönyvröl vagy betéti számláról és föleg rövidlejáratról nem lefetyeltem! Egyébként van 3,5%-os kamat is: ITT . Csak nem 12 hónapos "gazdálkodj okosan" játékszerrel! Egyébként igazad van! Jobb ha valaki huhog, mintha fejvesztve belevágva elbukná azt is, ami már meg van! (Igy több marad nekem!)
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!