Legjobb megtakarítás

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32428 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

Közben megnéztem és a VWL (Vermögen wirksame Leistungen) amit a munkahelyen fiezetünk szintén fondokba mennek a német Saprkasse-hoz
@DECOTEXT: hol lehet több infót talalni erre vonatkozóan -->nemet bankok ill.sparkasse és FONDOk vonatkozásában?
köszi
ui: jó a téma, picit felnyitjátok az ember horizontát :) :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32436 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

csupakerdes írta: hol lehet több infót talalni erre vonatkozóan --> nemet bankok ill.sparkasse és FONDOk vonatkozásában?:


Mi csak a sparkasse DEKA invesmets FONDS-t használjuk, mert ez eddig nekünk jól bevált! Ha nincs "log in" adatod (+PIN) akkor cseppet kevesebbet látsz a dolgokból, de a fenti linkekeken pl. " Produkte " informálodhatsz! Érdemes böngészni az oldalon.

Info: azért mielőtt lépnéll, feltétlenül a figyelmedbe ajánlom, hogy csakis hosszútávon érdemes belevágni és ha néha néha "mélyrepülés van", csak türelem! Ezek a dolgok nem 1-2 éves folyamatok. A legnehezebb az, hogy megtalálni azt az időpntot, amikor érdemes eladni ezért mi nem kereskedünk ezekkel, s csak akkor adjuk el, ha szükség van nagyobb összegre! Így nem szentségelünk, ha utána emelkedik az ára, mert szükségből adtuk el! Ha nyerészkedni akarsz(spekuláció) arra a fondok nem jók, mert ugyan a rizikója kicsi de a hozadéka is alacsony noha veri messze az átlagosan lekötött megtakaritásokat!!

A VWL-ról érdeklődj a munkaadónál! Nem minden munkahely ad ilyet mert nem kötelező!
Olyan is van, mint a nejemnél, hogy az egész összeget ő fizeti, mert
a munkahelyén nics ez! Ezt a banknál kell rendezni ilyen esetben!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32465 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Bocs de ez igy zagyvasag es nem olvastad a linket, de megint oktatsz ugy hogy nem ertesz hozza. Ugyan Gergoo atmozgatta a temat, de amiert en reagalok a bef alapos beirasaidra, hogy magabiztosan ajanlgatsz masoknak tevhiteket. l!!


Még egyszer s utoljára!
Nekem hiába magyarázol szakmai dolgokat vagy hiába terjesztesz valamilyen, valahol felkapott információkat és csak arról beszéltem, hogy az osztrák banknál a FONDOK jól mennek. Azt is írtam hogy van rizikója, s azt is, hogy mi is buktunk már! Nem tudom miért kell ennyire verned itt a tamtamot! Közben megnéztem és a VWL (Vermögen wirksame Leistungen) amit a munkahelyen fiezetünk szintén fondokba mennek a német Saprkasse-hoz. Ennél úgy megy, hogy X összeget a cég is ad hozzá, (Pl 30€ cég, 40€ én) s ez megy a FOND-ra. Nekünk ezzel az utóbbival kb. 70 ezer jött össze (€), s meg sem éreztük. Igaz a 23 év alatt, de reggelente amikor felébredtünk már kerestünk ezzel pénzt Ezt 6 évig fizeted/fond, a 7. évben zárolja a bank s ők használják a lét. A 8. évtől kivehető vagy folyatod. (Ez valóban nem vehető ki bármikor, csak a 8. évtől.) A direktbe vásárolt FOND-ok a banknál, bármikor eladhatók! A bak az adott napi értékben vissza vásárolja, természetesen dijazásért. (Hiába állítasz bármit, most adtunk vissza 2 csomagot mert vettünk egy kocsit , s még kellett a KP-hez. Mindkét csomag jól hozott. A befizetések a kettőnél (együtt) 14300 € volt, s 21050 € amit kézhez kaptunk! Az egyik 10 éves volt a másik 9. A jó ebben hogy nem kell figyelned. Tölem tehát max. 2880 eurót vontak le a 6 év alatt ami havonta gyakorlatilag nulla megterhelés. Ehez jött a céges lé plusz, a hozadék....

Különben azt is írtam, hogy mi a nejemmel nem értünk hozzá (Te lehet), de nálunk működik és sokkal jobb, mint bármilyen napi kamat vagy hosszú lekötésű akármi! Ezért ajálottam másoknak is!


Ui: a lányom amikor a Microsofnál dolgozott (München), akkor vennie kellett céges részvényeket. A fizujából vontak X összeget minden hónapban, amit erre forditott a cég. Amikor eljött ezeket a részvényeket árfolyamon visszakapta. A 7,5 év alatt 17720 eurót fizetett be, s most a levonások után 32 ezer eurót adtak neki. (Nem fillérre, de harminc felett volt azt tudom!)! Ez hány %-os kamat lenne s hol kapsz a megtakarításodra ennyit, pláne úgy hogy havonta ezek a pénzek semmi terhet ne jelentenek!?? Hát, ha ez nem éri meg akkor Te menhetetlen vagy! Azért mert nálad valami nem müxik, még máshol lehet ám jó dolog!

Tudom most majd elmagyarázod, hogy ez nam az, hanem amaz, meg az MS biztosan lenyúlta. Nos, lehet, de amig nekünk ennyi jön vissza, minden komolyabb ráforditás nélkül addig minket nem érdekel, hogy a bank vagy az adott cég mennyit tesz el!

Azert verem a tamtamot, mert funek fanak fondozol, mikozben neha vwl-rol beszelsz neha meg kitudja es kozben tolod a tevhiteket altalanositva. Ez tema hogy is merult fel ujra? Ugyhogy valaki megjegyezte, hogy atlagembernek nincs 2e EUR-ja a kivandorlashoz MO-on!! Erre jon a fond megint, ami kiderul, hogy ja, ez vwl:) Aminek a fo hozamat az adja, hogy adokedvezmenyt kapsz es a ceged is hozzatol penzt. Nyilvan megeri es hulye lenne az ember nem kihasznalni. De ez nemetorszagi tema, ha itt akarsz maradni min. 10evet! A mogotte levo fund, bef alap teljesitmenyene ebben a temaban marginalis. Pl. nettodbol leugrik havi 20EUR. Mivel ezt a bruttobol vonjak, mindjar 25-30EUR megy a bef alapba (adozas elott bruttobol) es ehhez meg hozzatesz a ceg kb. 1:1et, azaz 20EUR-t. Te nettod csokken 20EUR-al, de a bef alapba mindjart 45-50EUR erkezik, anelkul, hogy barki barmit is csinalna. Ha ugy nezed, hogy te 20EUR-t fizetsz es mindjart van benne 45-50 EUR, jol kerestel. De ennek semmi koze a bef alap teljesitmenyehez! Foleg, hogy 10 ev utan mas adozas, nincs nyeresegado etc..

Ha bef alaprol beszelunk es sajat penzbol teszed bele, adokedvezmeny es ceges hozzajarulas nelkul, rogton mas a helyzet. Az ilyen altalanos kijelentesek, hogy ezek mindig jobbak, mint egy sima bankbetet, nyilvan teves. A tobbit mar leirtam, linkeltem, aki akarja erti..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32468 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

csupakerdes írta: Közben megnéztem és a VWL (Vermögen wirksame Leistungen) amit a munkahelyen fiezetünk szintén fondokba mennek a német Saprkasse-hoz
@DECOTEXT: hol lehet több infót talalni erre vonatkozóan -->nemet bankok ill.sparkasse és FONDOk vonatkozásában?
köszi
ui: jó a téma, picit felnyitjátok az ember horizontát :) :clap:

Ha utanezel kivancsi vagyok mit talasz. Ahogy elobb irtam a vwl kicsit mas tema. De en nem talaltam semi igazan komolyan veheto bef alapot eddig, akik nem csapnak le egybol 5%-ot a kezdeti befizetesekbol. Ez k. magas. ezert a rizikoert es csak 5+ ev tavlataban eri meg akarhogyan is..

Kollegaim akik foglalkoznak befektetesekkel, ok kotvenyekre eskusznek, de vmi privat banki szferaban nyomulnak, ahhoz meg kell nehany 100e EUR befektetes.
A sima banki es premium banki vilagban vigyazni kell cseppet, mert a "tanacsadok" azt toljak amibol ok a legmagasabb jutalekot kapjak es kvotaik vannak kulonbozo bef alapokra ill egyeb befektetesekre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32469 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

DECOTEXT írta:

csupakerdes írta: hol lehet több infót talalni erre vonatkozóan --> nemet bankok ill.sparkasse és FONDOk vonatkozásában?:


Mi csak a sparkasse DEKA invesmets FONDS-t használjuk, mert ez eddig nekünk jól bevált! Ha nincs "log in" adatod (+PIN) akkor cseppet kevesebbet látsz a dolgokból, de a fenti linkekeken pl. " Produkte " informálodhatsz! Érdemes böngészni az oldalon.

Info: azért mielőtt lépnéll, feltétlenül a figyelmedbe ajánlom, hogy csakis hosszútávon érdemes belevágni és ha néha néha "mélyrepülés van", csak türelem! Ezek a dolgok nem 1-2 éves folyamatok. A legnehezebb az, hogy megtalálni azt az időpntot, amikor érdemes eladni ezért mi nem kereskedünk ezekkel, s csak akkor adjuk el, ha szükség van nagyobb összegre! Így nem szentségelünk, ha utána emelkedik az ára, mert szükségből adtuk el! Ha nyerészkedni akarsz(spekuláció) arra a fondok nem jók, mert ugyan a rizikója kicsi de a hozadéka is alacsony noha veri messze az átlagosan lekötött megtakaritásokat!!

A VWL-ról érdeklődj a munkaadónál! Nem minden munkahely ad ilyet mert nem kötelező!
Olyan is van, mint a nejemnél, hogy az egész összeget ő fizeti, mert
a munkahelyén nics ez! Ezt a banknál kell rendezni ilyen esetben!

Azert orommel veszem tudomasul, hogy annak ellenere, hogy mast irogatsz, neha aprobetuvel megjelenik nalad is amirol tepem a szam folyamatosan:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32471 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Legjobb megtakarítás

Ja es a ceges reszveny opciokat hagyjuk, az nem bef alap es csak dolgozoknak erheto el. Nekem is voltak reszvenyopciok es ajandek reszvencsomagok is. ezekkel jo esetben nyer az ember, de ismerek olyat aki jol befurdott sajat ceges reszvenyekkel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!