Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35067 Írta: vivbal
vivbal válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Hmm... nem vagytok túl segitő készek... :( Én sem tapsoltam meg a kérdezőt azért mert hitelt vett fel és nem tudta fizetni ezért Schufa-ra került, és most ujabb kölcsönön gondolkodik,de az jutott eszembe hátha Ő is ugy járt mint az akit Én ismerek, aki csalás áldozatává vált.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35068 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

vivbal írta: Hmm... nem vagytok túl segitő készek... Én sem tapsoltam meg a kérdezőt azért mert hitelt vett fel és nem tudta fizetni ezért Schufa-ra került, és most ujabb kölcsönön gondolkodik,de az jutott eszembe hátha Ő is ugy járt mint az akit Én ismerek, aki csalás áldozatává vált.


Kedves Vivbal! Mit vársz? Hogyan segítsünk. Az állításm hogy "valaki valakinek az adatait használta fel" kicsit sántít, mert ha én pl. valahol hitelt veszek fel, vagy hitelre vásárolok, ehez bizony kellenek a személyi adatok (útlevél, szig. banki számlaszám, lakcím, stb) Mindezekkel -egyszerre- visszaélni nem lehet. Az ismerősöd tehát valószínű, hogy saját maga okozta a "helyzést" a Schufa-nál! A rendszer úgy működik, hogy ha 2 évig nincs semmi további gixere, akkor levehető a személy erről a "fekete listáról". de ennek neki magáak kell utána járni! Más segitséget nem tudok adni. Pont most volt egy per a Schufa ellen, s a német birák jóváhagyták a Schufa tevékenységét!

Szóval én speciel nem nagyon hiszem, hogy csalás áldozata lett valaki, hacsak nem adta meg a saját adatait az illető! Pl. hitelkártya adatok, cimmel s névvel stb. Viszont ez nem kis felelőtlenség, godolom elhiszed!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35070 Írta: vivbal
vivbal válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Sajnos hihetetlen,de az Én ismerősömmel tényleg megtörtént és ami a legszomorúbb a saját testvére, kihasználta a bizalmat és tettéről évekig hallgatott, most nyáron véletlenül derült fény erre a tényekre Következményként schufa-ra került az ismerősöm és csak annyit tehetett hogy kifizette a felvett összeget aminek meglétéről nem is tudott azelőtt. ennél több részletet nem tudok közölni, de az Én ismerősöm is meg van szorulva emiatt, mert szeretett volna venni egy autót és most 3 évig(a schufaval már beszélt) nem tud pedig valóban szüksége lenne rá. Már annyi helyen előadtuk a problémáját és annyi mindenkivel beszéltünk de nem tudtunk mozditani a helyzet állásán.. Ezért gondoltam rá nem biztos,hogy mindig tudjuk a hátteret sosem tudhatjuk biztosan mi áll a háttérben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35073 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

vivbal írta: Sajnos hihetetlen,de az Én ismerősömmel tényleg megtörtént és ami a legszomorúbb a saját testvére, kihasználta a bizalmat és tettéről évekig hallgatott, most nyáron véletlenül derült fény erre a tényekre Következményként schufa-ra került az ismerősöm és csak annyit tehetett hogy kifizette a felvett összeget aminek meglétéről nem is tudott azelőtt. ennél több részletet nem tudok közölni, de az Én ismerősöm is meg van szorulva emiatt, mert szeretett volna venni egy autót és most 3 évig(a schufaval már beszélt) nem tud pedig valóban szüksége lenne rá. Már annyi helyen előadtuk a problémáját és annyi mindenkivel beszéltünk de nem tudtunk mozditani a helyzet állásán.. Ezért gondoltam rá nem biztos,hogy mindig tudjuk a hátteret sosem tudhatjuk biztosan mi áll a háttérben.


Jó, valakinek a saját testvére valóban hozzáférhet minden adathoz és így a nevében visszaélhetett a dolgokkal! Így nincs esélye előbb szabadulni a schufától,mert nehéz ezt így bizonyítani. A megoldás az, hogy valaki vesz neki kocsit! Itt csak az adásvétel a gond, nem a nevére iratás! Ez úgy megy, hogy X vesz egy kocsit, s aztán azonnal eladja (privát) az ismerősődnek. Az ismerősöd meg átveszi a hitelfizetést is. Ezt úgy lehet, hogy a hitelfelvevő bejelenti, hogy megváltozott a bankszámlaszáma és megadja az ismerősöd számát! Erre az utóbbira nincs szükség ha valakiben megbíztok és ő is megbízik az ismerősödben!

Ui: én nem tenném ezt egyébként!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35081 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Én öt éve vagyok itt és egészen addig mig nem lettem munkanélküli mert a volt férjemre hallgattam és munkahelyet váltottam a viták veszekedések elkerülése végett ahonnan egy hónap után elküldtek és munkanélküli segélyen voltam ami 645 eu volt havonta na pont akkor maradtam egyedül egy tinivel és minden fizetni való rám hárult még az is amiben a volt férjemmel meg egyeztünk hogy ö rendezi..nem igy lett ,mire találtam munkahelyet egy hónap mulva korházba kerültem ,minden érték eladása után még a kocsi is nem tudtam dolgozni menni nem volt mivel a müszak beosztások nem engedték,hogy busszal járjak .Nem trükközésröl volt szó hiszen addig mindent rendesen fizettem kártya hitelem is csak azért volt hogy idöbe ki legyen fizetve minden.Most már vállalkozó vagyok nem panaszkodom ,de sajnos az elmult két év adósságainak részletét most törlesztem schufás lettem ,söt folyamatosan az maradok ,mivel elköltöztem abból a városból igy minden régi kisebb adósságot késve kapok meg..nos ezért kellene hitel ,hogy mindent kifizessek és ne több ezer eus havi törlesztésem legyen hanem csak pár száz ,hogy végre rendesen talpra tudjak állni. Szerintem sokan kerültek ilyen helyzetbe önhibájukon kivül!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35082 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Hitel SCHUFA bejegyzéssel

Köszi a választ erröl már én is halottam csak nem mertem eddig meg kérni!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!