Pénzfelvétel Németországban

Több
9 éve 6 hónapja #37818 Írta: judbar
judbar válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Sziasztok!

Újonc vagyok itt köztetek, a segítségeteket szeretném kérni. Németországban még nem dolgoztam, viszont ott szeretnénk autót venni a párommal. Van itthoni banknál (K&H VISA) forint és euró alapú számlánk is. A konkrét kérdésem az lenne, hogy Németországban a készpénzes vagy a kártyás fizetést részesítik előnyben? Illetve a fent említett kártya használható bármely üzletben/benzinkúton stb, bármilyen összeg erejéig?Ezer eurós tételeknél a tranzakciós költségek mekkorák? Én úgy gondolkodtam, hogy több ezer eurós összegeket kint is jobb kártyával fizetni, de mindenképp szeretném meghallgatni a Ti tapasztalataitokat és véleményeteket. Kicsit összeszedetlenül fogalmaztam meg, mit is szeretnék megtudni, de azért remélem érthető. :)
Segítségetek előre is köszönöm!
ÜDv. Judit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37819 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Nem derül ki milyen kártyáról van szó, természetesen kártyás fizetést részesítik előnyben.
Itt keresd meg a kártyátokat és minden költséget megtalálsz: ;)


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37820 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Dehogynem derül ki. Írja hogy K & H-s VISA

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37821 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37823 Írta: judbar
judbar válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Köszönöm a segítséget, sikerült megtalálni a mi kártyánkat is a rengetegben. Emellett azért még felhívom a bankot, kicsit hihetetlen, hogy nincs semmilyen költségem a külföldön történő vásárlás esetén..
Esetleg még annyit kérdezhetnék, hogy a sima illetve a dombornyomott kártyát egyaránt elfogadják?
Üdv. Judit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37824 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Felhívni? Minek? (Esetleg rögzítsd a beszélgetést mert más értelme nincs!) :thinking: Mentsd le a pdf fájlt és ha csak egy centet is levonnak rángasd bíróságra őket!
A dombornyomás már csak értelmetlen parasztvakítás!
Az ingyenes vásárlásnak pedig úgy hallottam, hogy éppen most terveznek "keresztbe tenni", szóval olyamatosan figyeljétek a bank hirdetményét! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!