Pénzfelvétel Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37557 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Lilien írta: Ja számlám van itt, (Németországban már 25 éve) de az otthoni dolgokkal nem vagyok sajnos már annyira tisztában. Az OTP-s kártyámmal még sosem fizettem. Mindig csak felvételre használtam. 100-300 €....... Hiába tudtam régen minden bankos dolgot, az most nekem már nem segit.Online, utána kellene néznem, hogy OTP-nél nyissak €u számlát, vagy máshol. Egyszerübb lenne, ha egy helyen van mind a kettö.
És ha valahol valamit veszek (akár külföldön is, tehát nem Mo és nem No) akkor igazából az OTP kártyáról is küldhetek átutalást. Tehát az itteni utalás és paypal helyett. Bár az megint csak sok lesz. Ugyan, akkor online utalok át, de majdnem az a helyzet, mintha pénzt emelnék le. hmm :whistle: kopfkratz......


Nos, kedves Lilien! Meg kell mondanom, hogy nem értem és nekem meglehetősen kaotikus amit írsz!
Elmondom, hogy nálunk hogy van, hátha ad ötletet. Mi jó régen kint vagyunk már, s ez nagyon bevált s
ez tűnik eddig a legolcsóbbnak:

Két számlánk van amin a pénzforgalom folyik. (Más helyen is vannak dolgok de oda csak megy.)
Egy magyar számlánk (utalásokra) és egy német számlánk utalásokra! Az otthoniról megy a
kéróról a rezsi és egyéb amit egy kérónál fizetni kell. Az itteniről meg a német ugyan azok. Itt
No.-ban bérlakásban lakunk otthon Mo.- saját kérónk van! Régen utalgattunk a német eurós
számláról a magyar forintosra, de mióta bejött a SEPA azóta elvileg olcsóbbnak kellene ennek
lennie de a magyar bankok nem tartják be az EU előírásokat, így nem csak a váltásból (árfolyam) volt
veszteségem hanem ők külön felszámoltak kezelési költséget. Na, ezért haza mondig KP. visszük
a lét, és a legjobb váltóhelyen beváltás után forintban tesszük be ami kell otthon! Ez a legolcsóbb.
(Ha otthon van deviza számlád azt ugyan úgy lenyúlják mintha innen küldenéd. Nekünk volt és ezért
szüntettük meg!) Régebben csekkártyával (olyan mint az otthoni bankkártya) vizettünk, de az utóbbi
években csak VISA-val! Előnye hogy külföldön is elfogadják. Thaiföldől Mexicóig! (Kiváve Cubát!) ;)

Addig tehát amíg nincs MO.-on euró, addig nem érdemes utalni még SEPA rendszerben sem.

UI: Mindkét számla (a német és a magyra is) online számla,
s bármelyik, bárhonnan elérhető a világon ahol internet van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37558 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Én sem értem, hogy miért kéne Németországban OTP-s kártyával "rohangálni", pláne pénzt felvenni róla automatából. Bármi is a pénz forrása Magyarországon, szerintem a legegyszerűbb ha már a meglévő német számlára utaltatni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37566 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Hacsak nem valami ingatlanbérbeadás (például) van mögötte, mert akkor a bérlöd nehezen fogod rávenni, hogy x-ezer forint pluszköltségért külföldi számlára utalja a havi díjat......
De szerintem is egy kicsit túlspirázott ügy, mert ha nem túl "nagy" pénzekröl van szó, akkor a különbözö díjak közötti különségek sem egetverök...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37567 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Át kell vállalni az utalás költségét ;) Még mindig jobban jár mintha (csak) egy rendszeres, (feltehetőleg) néhány száz eurós havi összegért fenntartana egy magyar számlát kártyával.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37568 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Jogos!

Ezért tud néha bosszantani, ha valaki csak idenyom valami töredéket némi háttérinfó nélkül (persze nem kell rögtön teljes részletességgel mindenkit mindenbe beavatni), néhányan túráztatjuk itt magunkat, hogy segítsünk, aztán szép lassan kiderül, hogy tök más a "leányzó fekvése". A végén meg lehetöleg jön még egy überokos is, aki immár minden infót ismerve még lehetöleg le is hülyéz mindenkit..... C'est la vie.... (vagy valami ilyesmi...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37569 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Vagy TransferWise -al kell küldetni valami hihetetlen aprópénzért! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!