Arbeitslosengeld II.

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3676 Írta: pepe
Arbeitslosengeld II. téma létrehozva pepe által

Sziasztok!
Tudnekem valaki segíteni abban,hogy mi ez:sozial losengeld II
Az érdekelne kik igénylik,mik a feltételek stb....!
Erről tegnap hallotunk egy német barátunktól és ő mondta,hogy igényeljük,mert simán megkapjuk!
Vélemény???
Előre is köszi!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3683 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Szia!
Arbeitslosengeld II./Sozialgeld egy kicsit pontosítva.
A megélhetési körülményeidet fogják nézni, ha kevés a jövedelmed vagy jövedelmetek, akkor kérhetitek a helyi munkaügyi központban. A család létszámát nézik még, és azt, amit minden német támogatásnál néznek, hogy a létminimumot megkeresed-e magadtól. Szóval ha egyedülálló vagy, akkor 600 eurót, ha párban vagytok akkor 900 eurónak kell meglennie minimum.
Van még sok egyéb ezzel kapcsolatban, de nem tudom milyenek a körülményeid, például ha ezt a pénzt kapod, akkor nem jár a Kinderzuschlag, mert az bele van építve ebbe.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3684 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Sziasztok!
Elnézést! Igen!Arbeitlosengeld II. Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3686 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Szia Szilvi!
Értem v. is valahogy máshogy mondták nekünk ,egy itteni Német barátunk!Ő nem említette ,hogy valamennyi alapnak meg kell lenni,azt mondta:hogy van ez a lehetőség és mi "munkanélkül" vagyunk ez 100%-osan jár csak a kért papírokat kell beszerezni és utána állandóan küldenek munkáltatóhoz!Kicsit nekem is gyanus,mert akkor az egész Németország nem dolgozna:)),de gondoltam utána járok egy kicsit,hátha ti többet tudtok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete - 13 éve 1 hete #3687 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

A német nyelvű tájékoztatót be tudom linkelni, csak nem tudom mennyire értitek. Én akkor olvastam, amikor a barátnőmnek javasolták, hogy igényelje, mert nála az volt a szitu, hogy megszűnt a munkahelye, kapta az Arbeitslosengeld I._et, ami a hagyományos munkanélkülit jelenti, vagyis a korábbi jövedelme alapján számolták ki. Ez alapján kapott 960 euro AG I.-et. Amikor bement hogy megigényli a Kinderzuschlagot, a családi pótlék mellé, akkor mondták neki, hogy ebben az esetben nem a zuschlagot kell kérnie, hanem a losengeld II.-t, mert az több mint a sima munkanélkülije, és jóval több, mint ha a zuschlag lenne plusszba. Na most ezt nem tudom mennyire lehetett érteni.
A lényeg hogy menjetek be és kérjétek.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 1 hete #3689 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Szia!
Köszönöma gyors választ!Igen értettem amit írtál és utána is fogunk jövő héten menni,bár megnézzük pontosan,hogy mikis a feltételek ahoz,hogy megadják,mert amit nekünk mondtak és amit írtak ABII-RŐL az ugyan az vaygis annak tünik!Mégegyszer köszönöm szépen!
Peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!