Arbeitslosengeld II.

Több
12 éve 6 napja #17724 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Arbeitlosengeld II.

prosperus írta: Gergoo Uram,
latod ezert haragszanak meg sokan ram, mert ilyenkor felmegy a pumpam!
Meg el sem indult magyarorszagrol, de mar azon agyal, hogy hogyan kaphatna segelyt :angry:
Nem munkat keres, jaffa e, hanem koldulni jön ,mint sokan a romaniabol (tiszt.kiv.)
Es ezek egetik a tisztesseges dolgozni szandekozo magyart!!! :evil:


Most teljesen egyetértek veled. Senki ne azért jöjjön ki, hogyan lehetne élősködni. Tessék munkát keresni, ha valaki dolgozni akar az talál is.
Az égetésről még annyit, ma jött két magyar vásárolni oda ahol dolgozom. A férfi odaszólt a nőnek, és a hangsúlyra kaptam fel a fejem, már akkor tudtam hogy magyarok, mikor még nem is esett le a tantusz, hogy magyarul beszélt.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 napja #17726 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Arbeitlosengeld II.

Prosperus, ezen az en pumpam is felmegy. Meg azon is, amikor a munkaadonak kellene szallast adnia a dolgozonak. En mar nem keresek magyar munkaeröt - de amikor kerestem, bizony az volt az egyik ok, amiert nem jött el hozzam, hogy nem akartam neki szallast szerezni. A masik az volt, hogy nem akartam nyelvtudas nelkül többet fizetni, mint a nemet kisegitönek. Azt eröltette, hogy ö nem fog nekem ennyiert szakmunkat vegezni. Hogyan is tudna, amikor a nyelvet sem tudja...na felment a pumpam. Azota nem keresek magyar munkaeröt, elvagyok a nemettel, annal legalabb a nyelvtudas nem problema.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #17728 Írta: websterhp
websterhp válaszolt a következő témában: Arbeitlosengeld II.

Ezzel én is egyet értek, és persze DECOTEXT #17721 hozzászólásával, én persze nem azért jövök ki hogy segélyen éljek, héjjj, lehet félre érthető voltam. Diplomám van, informatikus vagyok, és jól beszélek németül, nem azért mondtam, csak érdekelt ,hogy is megy ez. Találtam munkát is már, csak össze jöjjön. Köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 napja #17729 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Arbeitlosengeld II.

Decotext beküldte:

Azt hiszem bekapok egy "Jegermeister"-t


Na dann, Prost! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 napja #17730 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Arbeitlosengeld II.

Itt Mo-n sem adnak 0 munkára munkanélkülit. 4 évet néznek visszamenőleg, de min. 365 munkában töltött napnak meg kell lennie. Maximum 90 napig jár 2012.01.01-től az álláskeresési járadék. Igényt lehet beadni, maximum elhajtanak..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #17732 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Hahaha WEBSTERHP!

Jól belecsaptál a lecsóba :P Ez nagyon csúnya kérdés volt...persze értem Én hogy a kiskorúsított Magyarország után nehéz megérteni, hogy BRD-ben csak az önellátó nagykorúak életképesek...de ez van.

Ha olvasgatsz rengeteg leírást, füstölgést, vitát találsz a témában. Kint nincs cociális háló vagy mifene (bár ez sem teljesen fedi a valóságot :ohmy: ), ha hasznos tagja vagy a társadalomnak nem hagynak éhen halni...de ha nem, hát "home run"...öööö...vagy "run home".

Ne akaszd ki szegény VIP-kat, rengeteg beutalttal kell megküzdeniük e becses helyen :woohoo:

1, olvasgatás!
2, kérdezősködés....szerintem ;)

mer a végén még jön majd Chuck Norris :silly:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!