Arbeitslosengeld II.

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #3977 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Nekem most mar kezd valoszinü lenni, gondolom az illetekes nemet hivataloknak is, hogy sokan arra probaljak a 2011.05.01 uj törvenyeket kihasznalni, hogy minden elözetesen letöltött evek nelkül Nemetorszagban, azonnal segelyeket a zsebre gyürjek.
Semmifele ördögi körröl nincs szo! Ha nem dolgoztal es nem fizettel adot akkor miert jarna neked munkanelküli segely? Azok akik kapnak mas orszagokbol azok mind menedek jogot kaptak, olyan orszagokbol erkeztek ahol haboru dul es veszelyeztetve van az eletük.
Ami a Magyarorszagrol nem mondhato el, es föleg azert nem mert az EU tagja. Ha en lennek a hivatal en sem adnek annak, aki csak azert jönne ide, hogy segelyeket, minden munka nelkül kapjon es annak aki 200 orat havonta dolgozik a pofajaba röhögjön.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #3983 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Kedves!
Én is dolgoznák 200 órát havonta bármilyen nehéz fizikai munkáról is legyen szó.
Képzeld fizettem adót is Magyarországon is a polgármesteri hivatalban dolgoztam mint titkárnő.Teljesen mindegy hol élsz az adót a politikusok gyüjtik be ami nem jogos( amerikában már több pert nyertek ebből meg Nézz utánna.)
Az Oroszok nincsenek BENNE AZ EU-ban és háború sincs mégis lakást is kapnak pár hónap itt tartózkodás után nem is dolgoztak és nem is adóztak. Ehhez mit szólsz?Nem beszélve a Szerbekről a Kinaikról,Törökökröl és Görögökről meg a többit nem is sorolom.Ja és a Románok akik még rosszab helyzetben vannak mint mi, segélyt és lakást is kaptak pár hónap itt tartozkodás után és nem dolgozik képzeld.Igaz csak 1 szobásat de kapott.
MI magyaroknak egymást segitve kellene átadni a tudást ki miben tud segiteie kellene nem pedig leszól azért mert mert egy másik oreszágban probálkozni mert már otthon tarthatatlan a helyzet( csoda hogy még nincs háború)
Nekem nem kellene a német állam pénze.Tavaly aug óta egyedül tartom el 2 gyermekemet és magamat is egy saját nem olcsó bérelt lakásba, De most valahogy tovább kell lépnem még a saját vállakozásomat kialakitom.Ezt csinálja valaki utánnam.De a lányom egyetemre készül és jó volna valami segitség addig is.
Ha valaki kapja a segélyt ingyenes neki a suli ha valaki nem kapja az meg miből fizesse ki.? Ha én segélyt megkapnám már ki tudnám belőle fizetni a sulit de a nincsből hogy fizesd?Ezért irtam hogy pont annak kellene adni aki nem keres eleget.Ez az ördögi kör!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #3986 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Kedves Prosperus!

Szerintem sajnos elég rosszul látod a dolgot. Sok ezer ember keményen dolgozik éveken keresztül, fizeti az adót a magyar államnak. Ezek után munkanélkülivé válik és a magyar állam hagyja szépen éhen halni, és ha 2 évig működik együtt a munkaügyi hivatallal akkor sem tudják kiközvetíteni sehová.
Szóval akkor azt hiszem teljesen jogos az emberek továbblépési szándéka, amellyel elmegy és egy másik országban keres munkát. És ameddig nem talál, addig igenis jár neki a munkanélküli! Olvasd el a hivatalos Eu jogszabályok erre vonatkozó részét, mely pontosan kimondja, hogy valakinek abban az országban jár munkanélküli, ahol lakik és aktívan együttműködik a munkaügyi központtal, nem pedig abban az államban ahol adófizeő volt!
Egyébként pedig örülök, hogy neked van munkád és jól élsz! De ennek a fórumnak arról kéne szólnia, hogy mi külföldi magyarok segítsük egymást, nem pedig arról, hogy minden lehetséges módon leszóljuk azt, aki keményen próbálkozik. Azt gondolom soha nem neveltél fel egyedül 2 gyermeket és nem tudod milyen egyedülálló anyaként munkát keresni. Soha ne felejtsd el, hogy a férfiak munkakeresés szempontjából ilyenkor sokkal jobb helyzetben vannak. Mert ha nem lenne nekem is két gyerekem, akkor én is tudnék napi 10 órát egy építkezésen dolgozni, vagy a nap 24 óürájában munkát keresni. Ja és nem mellesleg ha megnézed a német szociális hálót, akkor ezt a német állam pontosan tudja is. Példának okáért például a nők nyugdíjkiegészítést kapnak a nevelt gyermekek után azon felül ami a jövedelmük és a ledolgozott éveik után kijön.
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #3990 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Kedves szilagyisz,
Ezen jogokbol BGB,HGB,AG, SGB, SOZG, allamvizsgaztam, 40 eve elek itt, nem all szandekomban tovabb veletek vitatkozni. Sem a politikai sem a jogi hatteret az eljarasoknak nem ismeritek, es nem is akarjatok tudomasul venni.
Ennek ellenere tovabbi sikereket kivanok!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #4006 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Kedves Szilvia!
Köszönöm szépen amit irtál.És várom amit leforditol.
Ha én tudok másoknak segiteni akkor azt meg is teszem nem kerül semmibe sem csak jó szót kaphatok érte és az már megérte.
Ezer köszönet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja - 13 éve 5 napja #4027 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Sziasztok!
Csak, hogy én is hozzá szóljak a témához!
Mint ahogy írtam,május 1-től lett egy mini munkám, papírok aláírva, a munkáltató intéz mindent,erre ma felhívtak az Arbeitsamtól, hogy menjek be
és kérjek kérvényt a vohngeldre és ALGII-RE! Én semmit nem írtam nekik,
a számomat se tudom honnan tudták de jövő héten várnak! Na erre varrjatok most gombot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!