Arbeitslosengeld II.

  • pepi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #17746 Írta: pepi
pepi válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Szia,
ne hari, h még itthonról belepoff, de én most már sok hónapot töltöttem el azzal, h megpróbálok minden infót begyűjteni, miket lehet akár kérni is odakint, mivel én meg a családdal együtt szeretnék menni.Ez nem pofátlanság, ha valami jár, vagy kérhető annak érdekében, h ti együtt lehessetek, és a gyerekeknek a legtöbbet tudjátok biztosítani, akkor azt kérni kell. Én gondolom kint sem jut eszébe valakinek nem kérni a Kindergeldet pl, ha van gyereke. Ha meg vannak a feltételek, el kell intézni.Igaz, hosszú idő,sok papír, én úgy tudom, de megéri ;) Elvégre mi azért szeretnénk kimenni, h a gyerekeinknek jobb legyen, és együtt maradhasson a család.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17750 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Teljesen egyértelmű, hogy mi is azért vágtunk bele, hogy a gyerekekneek jobb legyen.
Amikor megérkezel egy idegen országbe ahol a hazai fizetésed többszörösét fogod kapni (és a többi rengeteg plusz dolgot meg sem említem) és másnak bevonulsz a hivatalba Kindergeltet igényelmi, mert te megérkeztél magyarországról és tudod, hogy ez neked jár, az olyan unkorrekt dolog szerintem.
Mielőtt kérünk bármit is előtte tegyünk már valamit, én úgy gondolom, hogy az adok-kapok dolog a leg korrektebb megoldás.
Természetesen mi is igényelni fogjuk, csak előtte bizonyítani kell, legalább magunknak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17752 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Szia pepi!
Mostanában én inkább már csak olvasom a hozzászólásokat, nem írok, persze azért véleményem van.
Nos szerintem is érdemes igénybe venni mindenféle támogatást ami kinn is jár! Mindenki kihasználja, csak van aki bevallja, van aki nem. Igenis érthető, hogy ha együtt szeretnél maradni a családoddal és kezdetben csak egyikőtök tud dolgozni, akkor megkérdezed, hogy aki még nem dolgozik jár-e neki valami. Így is jobban jöttök ki mint 2 háztartást fizetni, és legalább 2 havonta 1x hazajönni.
Én még itthon vagyok, nem tudom milyen támogatások vannak, de érdekelne, mert fél évig nekünk is csak 1 kereset lesz, nem azért mert nem akar dolgozni a férjem, hanem mert nem beszéli jól a nyelvet / informatikus mérnök, elekroműszerész, riasztószerelő, és villanyszerelő /, ezekről természetesen a végzettsége is megvan, és aktívan, napi szinten használja.
Tehát együtt megyünk, és ha valaki konkrét információt tud adni, légyszi írja le!
Konkrét, korrekt válaszokat várnék, a maradjak itthon, mit képzelek, hogy gondolom, tanulja a nyelvet, menjek egyedül előre, nos ezeket már mind leírtátok...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17753 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

pepi írta: Szia,ne hari, h még itthonról belepoff, de én most már sok hónapot töltöttem el azzal, h megpróbálok minden infót begyűjteni, miket lehet akár kérni is odakint, mivel én meg a családdal együtt szeretnék menni.Ez nem pofátlanság, ha valami jár, vagy kérhető annak érdekében, h ti együtt lehessetek, és a gyerekeknek a legtöbbet tudjátok biztosítani, akkor azt kérni kell. Én gondolom kint sem jut eszébe valakinek nem kérni a Kindergeldet pl, ha van gyereke. Ha meg vannak a feltételek, el kell intézni.Igaz, hosszú idő,sok papír, én úgy tudom, de megéri ;) Elvégre mi azért szeretnénk kimenni, h a gyerekeinknek jobb legyen, és együtt maradhasson a család.

Mi is a gyerekek miatt jöttünk ki annak idején, de nem jó egyszerre, mert ez irgalmatlan költségekkel jár! (Nagyobb lakás kell, ovoda/beiskolázás, papirok, közlekedés, megélhetés, biztositások, stb) Jobb, ha Te előre kijössz, intezel lakást, munkát bankot s papirokat. Addig meg lakhatsz kis helyen is vagy egy szobában/panzióban/ismerősnél. S ha minden összejött induljon el a család! Ez kisebb nagyobb eltéréssel fél év alatt össze lehet dobni, ha van munkahelyed, tehát attól számitva ha már dolgozol!

UI: s ne követelözz már a kezdetben ha valóban ki akartok költözni! A legtöbb dolog nem jár csak adható és ami a legfontosabb MINDENT MAGADNAK KELL INTÉZNI. Senki nem fogja a kezedet és neked kell az információkat is megszerezni, mert ez itt egy felnőtt társadalom!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pepi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #17760 Írta: pepi
pepi válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Köszönöm a választ,
és én továbbra sem tartom követelőzésnek azt, ha egyszer kijelentkezek az itthoni TB alól(tehát már itthon nem kapok semmit), és kint fizetem a járulékokat, akkor pl a családi pótléknak megfelelő pénzekről miért kéne lemondanom?Ez nekem kezdetben a kikalkulált budgetom része, hiszen éppen az a baj, h nem fogunk tudni eleinte mind a ketten dolgozni.Én ebből nem csinálok lelki problémát, képzett szorgalmas munkaerőként és nagyon okos gyerekekkel nem fogok/fogunk ártani a kinti társadalomnak, ebben biztos vagyok.
És tényleg nem tudom megcsinálni azt, h kimegyek, hagyom itthon szétesni a családomat, amit világéletemben én szerveztem.Majd együtt megbirkózunk a nehézségekkel,itthon is ezt tesszük már régóta.Húúú, ezért a mondatért ne adjatok most apait-anyait lécci, pontosan tudom, h nehéz lesz, és 43 évesen már tudom mi az a nehéz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pepi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #17761 Írta: pepi
pepi válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

szia
www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...mein/Kindergeld.html
ezen az oldalon más hasznos infót is találsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!