Arbeitslosengeld II.

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17766 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

pepi írta: Köszönöm a választ,
és én továbbra sem tartom követelőzésnek azt, ha egyszer kijelentkezek az itthoni TB alól(tehát már itthon nem kapok semmit), és kint fizetem a járulékokat, akkor pl a családi pótléknak megfelelő pénzekről miért kéne lemondanom?Ez nekem kezdetben a kikalkulált budgetom része, hiszen éppen az a baj, h nem fogunk tudni eleinte mind a ketten dolgozni.Én ebből nem csinálok lelki problémát, képzett szorgalmas munkaerőként és nagyon okos gyerekekkel nem fogok/fogunk ártani a kinti társadalomnak, ebben biztos vagyok.
És tényleg nem tudom megcsinálni azt, h kimegyek, hagyom itthon szétesni a családomat, amit világéletemben én szerveztem.Majd együtt megbirkózunk a nehézségekkel,itthon is ezt tesszük már régóta.Húúú, ezért a mondatért ne adjatok most apait-anyait lécci, pontosan tudom, h nehéz lesz, és 43 évesen már tudom mi az a nehéz.

Kedves Pepi! Jót mosolyogtam a nekem betett linken! ;)
Köszi, de nekem nincs szükségem infóra. A gyermekeim 32 és 34 évesek
és mi 1989-óta itt vagyunk kint! Mi már tudunk kesztűbe dudálni!
:woohoo:
Tudod, nekem alapvetően mindegy, hogy megfogadod e a tanácsokat vagy sem! Mi itt jópáran csak azért igyekszünk segiteni pár helyi dologgal, hogy akik frissen elindulnak nem fussanak zátonyra! A családipótlék biztosan járni fog, de tudod előtte sok minden kell még: bejelentett lakás, betegbiztositás, adószám, munkahely, bankszámla, (ovodai vagy iskolai férőhely) stb. S ha majd minden révben van akkor lehet beadni a kérvényt a "Kindergeld"-re!


Természetsen, hogy a kedves családoddal indúlsz el, az magánügy. Én csak arra utaltam, hogy ha valóban sikerre akarod vinni a kijöveteleteket akkor kicsit racionálisabban fogj hozzá. Több gyerekkel, nem dolgozó nejjel, drasztikusan lecsökken az esélyed a kezdetben, mert olyan anyagi terhek fognak jelentkezni, ami minden tartalékotokat felemészthet! (Remélem azért pár ezer eurót hoztok magatokkal az első hónapok áthidalásara: lakbér, 3 havi kaució, stb.) Aztán már ha jól keresel egyenesbe jöhetnek a dolgok!

Mégegyszer: sok sikert! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pepi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #17773 Írta: pepi
pepi válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

Ezer bocs, természetesen nem neked szántam a linket, remélem majd akinek küldtem is megtalálja. ;)
Amiket írtál már ezekből és máshonnan mindet tudom. ;) De nem álmodozom gond nélküli kezdésről, de majd megoldom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #17775 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Arbeitslosengeld II.

En egyet is ertek meg nem is...
A Kindergeld: alanyi jogon jar, ha jol tudom, annak a gyereknek, aki itt lakik a szülöjevel. Söt: ha itt lakik a szülö, a gyerek itt van bejelentve, de mas orszagban jar iskolaba, akkor is jar. Van ilyen az ismeretsegi körömben, ezert tudom. Tehat szerintem a Kindergeldet igenyelni kell.
De: a segelyeket, egyebek szerintem nevetseges igenyelni amig nem dolgozott valaki eleget. Egyreszt szerintem nem is indokolt - azt nem tudom, kaphatoe-e, de szerintem itt kell ahhoz dolgozni, hogy igenyelni lehessen. Masreszt nagyon megnezik, mire költ akkor a csalad. Harmadreszt egyetertek az elöttem szolokkla abban, hogy nem kellene meg jobban lejaratni a magyarok hiret. Persze lehet erre azt mondani, hogy a törökök is kapnak....de akarunk olyan velemenyz magunkrol, mint amit a törökökröl gondolnak? Most persze erre is lehet azt mondani, hogy csak meg akar elni, kell a segely....Az en velemenyem egyebkent az - reszben Decotexttel egyetertve - hogy ako keres, az otthon is talal munkat. lehet, hogy nem fizetik meg elegge, de meg lehet elni. Pelda erre a volt szomszedasszonyom. 55 eves kora körül lett munkanelküli, kepzettseg nelkül, konyhan dolgozott az utolso munkahelyen. nagyon intelligens, sokmindent meg tud csinalni. Ugye tudjuk, hogy ebben az eletkorban igen nehezen lehet mar munkat talalni. Neki pedig igenyei voltak a fizetessel kapcsolatban is. Sok helyen jart -szemelyesen, bejelentkezett, stb...Es talalt munkat, megfelelö fizetessel - persze ezert a fizetesert minösegi es megbizhato munkat vegzett. Es ami erdekes: mar volt munkaja, amikor meg utana szoltak mas helyröl is, hogy felvennek. Erröl az utolso munkahelyeröl ment nyugdijba 1-2 eve.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!