Segítsetek lefordítani!

Több
10 éve 11 hónapja #30728 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Sziasztok. egy olyan dologban kérném a segitsègeteket,hogy sikerült elhelyezkednem oda ahol próbamunkán voltam.megkaptam a munkaszerzödésemet,és van benne egy dolog a fizuval kapcsolatban amit nem nagyon értek.idèzem:
Der Arbeitnehmer. erhalten für seine vertargliche Tätigkeit. einen stundenlohn von 10.40 euro.der bruttolohn ist jeweils al letzten des Monaten fallig und wird als vorschussdauerauftrag je nach Vereinbarung, nach dem ersten Monat der abrechnung,als Betrag x Eur (ca 95%) am 01. des folgemonats gebucht und die restzahlung am 15. des darauf folgendes Monaten.der AN wird innerhalb von 10 Tagen nach Beginn des arbeitsverhaltnisses ein konto errichten und die kontonummer mitteilen.
ha jól értelmezem,akkor az van hogy megkaprom a fizu 95%-át es a maradék. 5- öt pedig visszatarják? miért jo ez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30730 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Nem tartja vissza !!! A következő hónap 15.-ig kifizetésre kerül. ( A 95 % az mindig a tárgyhónap utolsó napján esedékes)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30734 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Tehàt ha leadom az óráimat hónap utolsò napjàn, akkor azt kifizetik elsejével, a maradèkot pedig köv. hónap 15 körül?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30746 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Tehàt ha leadom az óráimat hónap utolsò napjàn, akkor azt kifizetik elsejével, a maradèkot pedig köv. hónap 15 körül?

Nix.
Figyelj a Zigeunerre :laugh:
A masik, hogy nem 01-vel törtennek a kifizetesek, hanem a következö
honap elsö heteben. Tehat ez lehet 03-i is.
A Rest 5 % pedig a következö honap 15-en ami annyit jelentene, mint
"elöleg" ami nem elöleg, ha elszortad volna mar a 95 %-ot, hogy legyen
miböl elned. Ez igy fair, mert ha 100 %-t fizetnenek ki neked es 15-en
mar nem lenne miböl elned elindulnanak a balhek, mert elöleget adni
a munkaltatonak nem kötelezö!! :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37914 Írta: gabzsi
gabzsi válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Sziasztok Segítségeteket szeretném kérni egy Widerspruchverfahren kitöltésében:

Én,.... és a barátom.... 29.09.2014-én az Agentur für Arbeit-ban voltunk Frau ....-al egy megbeszélésen, ahol nyelvi nehézségek miatt félreértés történt: Én, ..., ezennel nyilatkozom, hogy heti 35 órát tudok dolgozni a nyelvi kurzus mellett, és nem 20 órát.
Kérem hogy ezen nyilatkozatommal állítsák vissza a korábbi munkanélküli járandóságomat (ALG I).


Ezt a szöveget kellene lefordítani, nagyon sokat segítene, mert történt egy kis félreértés és lecsökkentették a munkanélküli segélyét a páromnak.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Gábor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38513 Írta: gybebi
gybebi válaszolt a következő témában: Segítsetek lefordítani!

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most írom az önéletrajzomat, védőnőként végeztem, és mivel itt nincs konkrétan ilyen szakma nem igazán tudom hogy írjam be. A fordítóba beírva Gemeindeschwestert adott ki, de azt hiszem itt ezzel nem tudnak mit kezdeni, ápolónőt, szülésznőt pedig nem írhatok. Egyenlőre nem az egészségügybe próbálok elhelyezkedni, mivel a nyelvtudásom még nincs meg hozzá, de a tanulmányaimnál szeretném feltüntetni. Előre is köszönöm a segítséget! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!