Regensburgi lakásbérlés

Több
10 éve 6 hónapja #33687 Írta: csimal
Regensburgi lakásbérlés téma létrehozva csimal által

Kedves Fórumozók!
Már Regensburgban és környékén lakóktól érdeklődnék a lakásbérlési lehetőségekről. Kétgyerekes család vagyunk, alaptőke, (egyelőre) társalgási szintű német nyelvtudás pipa. Készen állunk a költözésre, munkakeresésre, mindösszesen abban vagyok bizonytalan, hogy lehet-e, vagy csak nagy nehézségek árán, hosszú ideig keresgélve lakást bérelni Regensburgban (lásd. müncheni bérelhető lakások szűkössége).
Ha van ebben tapasztalatotok, akkor szívesen venném a tanácsokat. Egyben kérdezem, hogy van-e olyan kerület, városrész, ahol tanácsos nem keresgélnem, továbbá, Regensburg környéki kisebb településeket tömegközlekedéssel mennyire lehetséges elérni, vagy mindenhová jobb a saját autó?
Köszönettel: Csilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33688 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Nehéz eset, lévén egyetemi város, nagy a lakáshiány.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33689 Írta: csimal
csimal válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Valahogy úgy tűnik, minden ipari központ egyben egyetemi város is, ahol szükség van a munkáskezekre, de azok nem tudnak lakni valahol...
Nem irigylem a kezdő német fiatalokat egy ilyen helyen, nehéz lehet családot alapítani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33696 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Na azért annyira nem kell meghatódni. (A német fiataloknak eleve könnyebb dolguk van, mert hiszen németek pl.) Választék van, ár/nagyság/távolság kérdése az egész. Nem vagyok arrafelé ismerös, de pl. itt (is) érdemes nézelödni és máris kialakul majd egy kép:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Jól látszik, hogy ha nem is direkt a városban, hanem a környékén lehet csemegézni (autó tuti kell). Na és a régi recept: munkakeresés már otthonról, majd a papa kijön, lakik vmi. egyszerübb helyen az elején és (munka mellett akár) gözerövel keresi a lakást... 2-3 hónapot jobb kalkulálni a lakáskeresésre, ha hamarabb sikerül az csak bónusz...
Sok sikert !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33711 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Ja, ez így műxik. nálam 7 hónapig tartott, de most 800 m-re lakom a firmától. 120 m2. kert, garage, stb. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33712 Írta: csimal
csimal válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Tudom, hogy általában így megy, apu ki, mi meg várjuk, mikor mehetünk, de sajnos, az én nyelvtudásom a jobb, angolul is beszélek, tehát én lennék az, aki előre menne. Én viszont egy tapodtat sem mozdulok a gyerekek nélkül, két-három hét még elmegy, de több semmiképpen. Ezért puhatolózok, hogy ha elindulok, elindulunk, mennyi idő alatt találunk lakhatási lehetőséget.

Eddig is rengeteg információt sikerült itt találnom (keresés funkció rulez!), ami ráébresztett erre-arra, ezért remélem, reméltem, hogy hátha regensburgi is felbukkan itt néhanapján. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!