Regensburgi lakásbérlés

Több
10 éve 6 hónapja #33716 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Szia csimal,
hát kedvedet szegni nem áll szándékomban, de 2-3 hét alatt lakást találni az kb. a lottó ötös esélyével ér fel. Neked rögtön a "végleges" lakásmegoldást kellene a gyerekek miatt megtalálni, és ezt nem is lehet otthonról intézni. Egyrészt ugye neked is látnod kell a lakást és a környékét, másrészt telefonos, skype-os meg emailes kommunikáció alapján senki ki nem adja a lakást. Otthonról meg kirohangálni lakásnézöbe enyhén szólva drága buli lenne. Összeszervezni meg tuti nem tudsz több idöpontot (bármennyire is okos ötletnek tünik), mert ugye több a bérlöjelölt, mint a lakás, ráadásul eleve handicappel indulsz, ergo bármennyire is fáj, nem te diktálod a feltételeket, így ne számíts magas fokú rugalmasságra. És bizony, a siker többször nem is napokon, órákon, hanem perceken múlik.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33719 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

csimal írta: Tudom, hogy általában így megy, apu ki, mi meg várjuk, mikor mehetünk, de sajnos, az én nyelvtudásom a jobb, angolul is beszélek, tehát én lennék az, aki előre menne. Én viszont egy tapodtat sem mozdulok a gyerekek nélkül, két-három hét még elmegy, de több semmiképpen.

Sajnos ilyen hozzaallassal nehez lesz. Nem bizol apuban? Egyebkent barmikor, s azonnal kaphatsz, barhol lakst, az egesz csak penz kerdese.... Egy 5let: de dirket Regensburgban keressetek hanem 50-100 km-es koerzteben. (Igy be lehet jarni a munkahelyre) Regensbueg ket nagy autopalya keresztezoedesenel, szuper jo helyen van (A3 es A93) igy kaposak a belvarosi kerok.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33721 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

" Egyebkent barmikor, s azonnal kaphatsz, barhol lakst, az egesz csak penz kerdese.... "
Na ja, ezt a lehetöséget én is akartam említeni, csak hát vastag buksza kell hozzá, a lakás meg általában így is elég drága: ha az egyébként 600.-€-ért hirdetett lakásra jelentkezel és azonnal ajánlasz 7-800-at, akkor valszleg ott helyben aláírhatod a szerzödést... :laugh: Bár nekem is esett le a pofám, amikor erre a német egyszer azt mondta, hogy NEM! , ennek ennyi az ára és kész. Máig nem tudom, hogy lehet vki ilyen hülye... (Igaz akkor cégesen, magyar kollegáknak kerestem lakást és lehet, hogy volt már némi negatív tapasztalata honfitársainkkal...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33724 Írta: csimal
csimal válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Értem, amit mondtok. Hát most vakarom a fejem, nehéz dió ez. :thinking:
Arra gondoltam, hogy valahol távolabb találni helyet, és bejárni... De ugye, ahhoz is ott kellene lenni, hogy lássam, mit választok ki valójában, nem csak maga a lakás, hanem az utca, a környék. Nincs mindenütt Street View.
Azért köszönöm szépen. Remélem, megtaláljuk a megoldást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33725 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

gejza írta: Bár nekem is esett le a pofám, amikor erre a német egyszer azt mondta, hogy NEM! , ennek ennyi az ára és kész. Máig nem tudom, hogy lehet vki ilyen hülye... (Igaz akkor cégesen, magyar kollegáknak kerestem lakást és lehet, hogy volt már némi negatív tapasztalata honfitársainkkal...)


Nem, ez egyeszeruen korrektseg kerdese, ami ismeretlen sokaknak! Egyebkent lehet provokacio is az ado szempontjabol! A 700 euro sem sok. A mi keronk (2.emeleten, blokkben) 730 euron -rezsieloeleggel-. Semmi luxus, semmi extra, csak egy erkely. Igaz mi nem a keleti (olcso) oldalon lakunk.....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33726 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

csimal írta: Értem, amit mondtok. Hát most vakarom a fejem, nehéz dió ez. :thinking:
Arra gondoltam, hogy valahol távolabb találni helyet, és bejárni... De ugye, ahhoz is ott kellene lenni, hogy lássam, mit választok ki valójában, nem csak maga a lakás, hanem az utca, a környék. Nincs mindenütt Street View.Azért köszönöm szépen. Remélem, megtaláljuk a megoldást.


A megoldas erre egyszerue: egyikoetoek joejjoen ki par napra. Regensburg nincs messze Mo.-tol. Nehany nap alatt egy kisebb motelboel (20-30 euro/nap) mindent el lehet intezni! Tartalekot azonban hozzatok majd, mert nem olcso a start. 2-3 ezer euro minimum kell > kaucio, berendezes, beiskolazas/ovoda, a fizeteseig az elet, stb.....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!