Regensburgi lakásbérlés

Több
10 éve 6 hónapja #33731 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

"Nem, ez egyeszeruen korrektseg kerdese, ami ismeretlen sokaknak! Egyebkent lehet provokacio is az ado szempontjabol!"

Szia DECO, na ezt magyarázd már meg nekem, mert nem értem. Mire gondolsz, ki az inkorrekt? A bérbeadó? Inkább hülyének nevezném, vagy: nagyon nem akarja nekem/nekünk kiadni a kérót, még drágábban sem. Én? Miért, ha nekem nagyon kell és még többet is megérne ? Az inkorrekt? És miért provokáció ez az adó szempontjából ? Én nem azt mondtam, hogy 600 hivatalosan + még 200 borítékban !!
A másik:

Nehany nap alatt egy kisebb motelboel (20-30 euro/nap) mindent el lehet intezni!

Néha nagyon egyetértek veled, néha meg nagyon nem... Például most: tény, hogy nagyon sok mindent el lehet intézni néhány nap alatt, de nem lakást találni egy kétgyermekes családnak. Képzeld már el: kijön a magyar család, munkahely, bankszámla, referencia, semmi sincs. Te (mint német átlagpolgár) kiadnád nekik a saját lakásodat ?? Föleg úgy, hogy van még 3-5-10 másik jelentkezö is! Na ugye, hogy nem! Szóval maradjunk annyiban, hogy max. kijön az egyik fél, keres állást (és talál !), ledolgozza legalább a próbaidöt (élböl 3-6 hónapnál tartunk), lakik addig pl. panzióban, munkásszálláson, vagy akárhol, ami olcsó, majd utána már van esélye rendes lakást is találni. A négytagú család meg motelban/panzióban nem napi 20-30, hanem 50-100 €... A többi költségröl és körülményröl nem is beszélve.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33737 Írta: csimal
csimal válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Eladtuk a házunkat, visszafizettük a hitelt, a maradék szerencsére jóval több, mint 3 ezer euró. Ebben bízok, hogy habár nem tudunk egyelőre jólfizető munkahelyet felmutatni, ha belengetjük az összeget a bankszámlán, talán elhiszik, hogy ki tudjuk fizetni a helyet.
Egyébként délelőtt (éjszaka...) arra jutottam nagyjából, mint Decotex. Meg kell finanszíroznunk az első heteket (de mondjuk egy-másfél hónap) egy panzióban valahol az agglomerációban. Egyikünk elhelyezkedik (nekem pl. eü végzettségem van, tehát valamilyen efféle munka nem lesz probléma, már ajánlatokat kaptam előzőleg, a férjem pedig építőiparban érdekelt), a másikunk pedig ezerrel helyet keres a hosszútávra, és ha kell, reggel hétkor beteszi a lábát a nyíló ajtóba. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33738 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

gejza írta: Szia DECO, na ezt magyarázd már meg nekem, mert nem értem. Mire gondolsz, ki az inkorrekt? A bérbeadó? Inkább hülyének nevezném, vagy: nagyon nem akarja nekem/nekünk kiadni a kérót, még drágábban sem. Én? Miért, ha nekem nagyon kell és még többet is megérne ? Az inkorrekt? És miért provokáció ez az adó szempontjából ? Én nem azt mondtam, hogy 600 hivatalosan + még 200 borítékban !!

Latom nem erted, mert Te is magyarul gondolkodsz! A berbeado korrekt! Eloeszoer is van toerveny ra, hogy egy "uj berbeadasnal" mennyivel emelheti a lakbert az eloezoe berhez kepest. Masodszor alkalmazkodik a piachoz s nem hagyja magat megvesztegetni.( Persze mindez csak akkor ervenyes, ha legalisan akarja kiadni s nem feketen!) Ha meg kibukik hogy mennyiert adja akkor itt is vannak !\"joakaro irigyek" akik rauszitjak a hatosagot. EZERT MARAD KORREKT es hiaba lengeted a plusz szazasokat..... Neki jobb tartosan 500 mint 2-3 honapig/evig 700 aztan bukta.

***

A másik:

Nehany nap alatt egy kisebb motelboel (20-30 euro/nap) mindent el lehet intezni!

Néha nagyon egyetértek veled, néha meg nagyon nem... Például most: tény, hogy nagyon sok mindent el lehet intézni néhány nap alatt, de nem lakást találni egy kétgyermekes családnak. Képzeld már el: kijön a magyar család, munkahely, bankszámla, referencia, semmi sincs. Te (mint német átlagpolgár) kiadnád nekik a saját lakásodat ?? Föleg úgy, hogy van még 3-5-10 másik jelentkezö is! Na ugye, hogy nem! Szóval maradjunk annyiban, hogy max. kijön az egyik fél, keres állást (és talál !), ledolgozza legalább a próbaidöt (élböl 3-6 hónapnál tartunk), lakik addig pl. panzióban, munkásszálláson, vagy akárhol, ami olcsó, majd utána már van esélye rendes lakást is találni. A négytagú család meg motelban/panzióban nem napi 20-30, hanem 50-100 €... A többi költségröl és körülményröl nem is beszélve.

Latom ez sem ert el ugy ahogy irtam. Nem az agesz csalad megy ki panzioba! Ez tul draga. A szueloek egyike megy ki csak, s egyengeti a helyzetet. Amikor minden eloekeszitve (0,5-1 ev) akkor megy a csalad. Mi is igy csinaltuk. Fel evvel eloere mentem. Amikor a toebbiek joettek (nejem + 2 gyerek) mar volt minden: lakas, szamla, munkahely, iskola, stb. Hidd el igy a leghatekonyebb es a leggyorsabb mert a lokalis ujsagokban lehet talalni keroekat.. Radasul ha egyeduel vagy, akkor lehetsz igenytelen is. En pl konzerven letem 6 honapig. Olcsobban megletem ekkor mint Mo.-n. (Gyerekkel/csaladdal ez azert huzos lenne valoban!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33739 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

csimal írta: Eladtuk a házunkat, visszafizettük a hitelt, a maradék szerencsére jóval több, mint 3 ezer euró. Ebben bízok, hogy habár nem tudunk egyelőre jólfizető munkahelyet felmutatni, ha belengetjük az összeget a bankszámlán, talán elhiszik, hogy ki tudjuk fizetni a helyet.
Egyébként délelőtt (éjszaka...) arra jutottam nagyjából, mint Decotex. Meg kell finanszíroznunk az első heteket (de mondjuk egy-másfél hónap) egy panzióban valahol az agglomerációban. Egyikünk elhelyezkedik (nekem pl. eü végzettségem van, tehát valamilyen efféle munka nem lesz probléma, már ajánlatokat kaptam előzőleg, a férjem pedig építőiparban érdekelt), a másikunk pedig ezerrel helyet keres a hosszútávra, és ha kell, reggel hétkor beteszi a lábát a nyíló ajtóba.

\
Ezzel azert igy gond lesz. Eloeszor is a 3000 szuekos, mert legtobbszor 3 havi kaucio is van, a masik meg az, hogy berbevetelnel hiaba lengeted a lovet, munkahelyet es szamlat kernek legtobbszor (legalis berlemenynel) hogy van e bonitasod. (Fizetokepes vagy e hosszutavon!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33741 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

csimal írta: Meg kell finanszíroznunk az első heteket (de mondjuk egy-másfél hónap) egy panzióban valahol az agglomerációban.


Mi is családdal jöttünk ki, bár esetünkben a férjemnek már volt munkaszerződése. Mi 2 hónapra kerestünk átmeneti lakást, és itt találtunk többet is:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ha kiválasztod Regensburg-ot, és az Adresse suchen-t megnyomod, akkor beállíthatod pl. hogy hány km-es körzetben keressen, hány szobás lakást stb. Itt elsősorban olyanok hirdetik a bútorozott lakásukat, akik ideiglenes jelleggel akarják kiadni. Meg persze sokan szobát hirdetnek, de csak a lakásokra keress, és érdemes minden nap ránézni.
Más honlapokon is találhattok ilyen lakásokat wohnen auf zeit alatt (pl. immobilienscout24, quoka).
Ha kifizetitek előre azt az időszakot, amíg maradni szeretnétek (plusz valamennyi kauciót, a tapasztalatunk szerint általában egy hónapot), szinte biztos, hogy kiadják nektek. Mi ezek között még válogathattunk is, pedig ez ritkaság München környékén. :) Ezeknél a lakásoknál sokkal rugalmasabbak voltak a bérbeadók, munkaszerződést sem kért senki, ellentétben a határozatlan időre, bútorozatlanul hirdetett lakásokkal, amelyeknél szinte mindenhol be kellett mutatnunk (a jelenlegi lakásunknál is).
Azt érdemes belekalkulálni, hogy a határozatlan időre hirdetett lakásokba sokszor csak 2-3 hónappal később lehet beköltözni, mert általában annyi az előző bérlő felmondási ideje.

Ami azonban fontos kérdés, hogy ha esetleg iskolások már a gyerekek, akkor az átmeneti időszakban hogy oldanátok meg az iskolát...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33744 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Szia DECO, na ilyen az, amikor két "kockafejü" egymásnak feszül :chuckle: - take it easy !

Eloeszoer is van toerveny ra, hogy egy "uj berbeadasnal" mennyivel emelheti a lakbert az eloezoe berhez kepest.

Ez így nem igaz, ill. nem így igaz. Van korlát, de nem az elözö bérleti díj, hanem a "helyi szokványos átlag" (ortsübliche Vergleichsmiete), amit max. 20, de egyes esetekben 50%-kal szabad túllépni. Ld. itt:

deutschesmietrecht.de/mieterhoehung/92-m...e-neuvermietung.html

Én pedig a 600 €-hoz képest 100-200 €-ról beszéltem, de csak szemléltetés kedvéért (bocs, ha valakit ezzel megtévesztettem volna). A lényeg a ráígérésen volt, nem az összegen... Ennyit a magyaros gondolkozásról... Az már inkább az, hogy a "jóakaród feljelent" - miért, nálad az egész ház tudja, hogy mennyiért bérled a kéglit ? (Vagy, ha a sajátod, mennyiért vetted?).

Latom ez sem ert el ugy ahogy irtam. Nem az agesz csalad megy ki panzioba!

De, tökéletesen értettem, hiszen láthatod, hogy én is ugyanazt javasoltam, mint te. Csak ugye olvastam csimal terveit, miszerint elöreutazónak ö jönne szóba, viszont ö nem megy a gyerekek nélkül és erre írtam mellékesen, hogy az viszont nem jön ki napi 20-30 €-ból. Én csak azzal vitatkoztam, hogy "2-3 nap alatt mindent el lehet intézni". Mármint ha a "végleges" lakástalálást beleértjük, hiszen ez volt csimal eredeti kérdése.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!