Regensburgi lakásbérlés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33780 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

gejza írta: Egyébként meg ha azt a 250.-€ / 100 m² kéglit megnézed, konyhabútor nincs, olajfütés van (bútor szakadtan is min. 500 €, olajtartály töltése meg mondjuk 1000.-€-röl indul, +kaució és még be sem költöztél). Ráadásul a 4 €/m² azon a környéken is több, mint gyanús, gondolom nem véletlen, hogy alig van fénykép.


10.000x olvasok olyan hülyeségeket, hogy "keresek 100 eurós bérlakást, rezsivel, s butorozottan, ha lehet legyen hozzá szolgálati kocsi és személyzet is...."! A butorozott, jólfrekventált, nagy lakásokat magasan 1000 euró feletti áron kaphatod meg (esetleg és rezsi nélkül), ha kiválló referenciákkal jelenkezel (jó tartós munkahely > nem próbaidő<, töltött bankszámla, 3 havi kaució, stb. s hát nem árt néhány kezes! Azért merészkedtem pár fizethető lakást belinkelni, mert itt el lehet kezdeni meggyökerezni, így lehet reális a dolog (s csak egy példa volt a sok közül.) Az igazság az, hogy nem a pereputtyal kell meglódulni hanem elő kell(ene) készíteni a terepet. Mi is gumimatracon aludtunk majdnem fél évig, de volt szönyeg, meleg volt és volt mit enni, s volt munkahelyünk. Fél év alatt teljesen bebutoroztuk, igaz sok használt (second hand Möbel) cuccunk is volt amiből még ma is van (24 éve) olyan jó állapotuak voltak. Nem az volt a fontos, hogy mások szemétdombjába beköltözzünk! (Ennek nem csak az ár a hátránya, hanem ha valami tönkre megy mindenért többszörösen fellesz anyagailag is és hidd el, hogy a német kipereli a beledet is, ha az ülőgarnitúrán folt van. Persze izlések és pofonok azok nagyon is különbözőek!

Ui: szerintem az általad is emlitett, "butorozott és olcsó, de jó helyen levő (ne kelljen ingázni) lakáskeresők" komolytalanok, hülyéskedők, akik, egyáltalán nem veszik figyelembe sem a saját, sem a piac lehetőségeit! A lakáskereséskor nem szabad a magyar albérleti rendszerből kiindulni! Ezek itt bérlakások. Úgy mint régen Mo.-on az állami bérlakások, csak itt a magánember vagy cég adja ezeket bérbe! Otthon sem kaptál az államtól butorozott bérlakásokat, miért kell ez itt Németországban mindenáron (Ráadásul itt az anyagi felelősség jóval magasabb ebben az esetben!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33785 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Regensburgi lakásbérlés

Szia DECO, hát neked ma nagyon nem erre jár az agyad... Hol írtam én ilyet ???

Ui: szerintem az általad is emlitett, "butorozott és olcsó, de jó helyen levő (ne kelljen ingázni) lakáskeresők" komolytalanok, hülyéskedők, akik, egyáltalán nem veszik figyelembe sem a saját, sem a piac lehetőségeit!


Könyörgöm olvasd már el a posztokat összefüggésükben (sorrendben), mielött válaszolsz. De megpróbálom összefoglalni:
- én ugyanazt javasoltam nekik, hogy elöször az egyikük kijön, állást keres, dolgozik, lakik valahol olcsón, majd ha szilárd a szitu és talált állást, jön utána a család többi fele.
- ezután írta Csimal, hogy ö jönne,mert jobban tud németül, van állásajánlata, de a gyerekek nélkül szó sem lehet róla, tehát jön az egész család - itt jött képbe a panzió
- 2 felnött+2 gyereknek a panzió már nem olcsó, annak az árából már akár lehet olcsó bútorozott, általában szerelöknek hirdetett lakást is bérelni (félreértés ne essék, ezek egyszerü, alapberendezéssel ellátott kéglik, egész komolyakat is ki lehet fogni helytöl függöen már havi 600 €-tól. Miután foglalkozásomból eredöen sokszor foglalkoztam ilyesmivel, fel is tettem két linket.
- vavának volt más ötlete is, az a honlap, ahol alapvetöen diák-WG-ket hirdetnek, de vannak más jellegü lakások is (ezt fikáztad szét a korábbi hsz.-oddal).
- Magyarul megállapíthatjuk, hogy tök másról volt szó.

A lakáskereséskor nem szabad a magyar albérleti rendszerből kiindulni! Ezek itt bérlakások. Úgy mint régen Mo.-on az állami bérlakások, csak itt a magánember vagy cég adja ezeket bérbe!

Ezt meg külön köszönöm, nélküled eszembe sem jutott volna... Igaz én magam már kb. a 7. lakásban lakom 25 év alatt, és cégesen ezen kívül még béreltem legalább 2x ennyit. De most már mindent tudok !! :bye:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csimal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!