Autólopásvédelem

Több
11 éve 6 hónapja #25451 Írta: mahlzeit
Autólopásvédelem téma létrehozva mahlzeit által

Ugyan nem teljesen az a biztositas, mint amirol a topic indult, de lenne kerdesem az auto biztonsagtechnikaval kapcsolatban:)
Azonkivul, hogy van az autobiztositas, a kocsikban itt altalaban csak vmi immobilizer van, riaszto es egyeb biztonsagtechnika semmi. Egy "kereskedo" mondta, hogy BRD-ben az autok mindissze 5%-ban van vmi riaszto, ezen kivulcsak gyari(!) immobilizer.
HAllottam jo kis torteneteket, MO.-on beszerelt spec. inditasgatlo rendszerekrol, pin kodos etc.. Mikor a kocsinak baja volt, szervizben meglattak es mondtak a hajmereszto osszeget, hogy mennyiert szedik ki belole, mert addig hozza se nyultak. Ugye a gyari szerviz eljarasok:)
Letezik vmi olyan biztonsagi rendszer ami azert ved es nem lesz tole szivas a nemet szerviz? Elsosorban a vedelem a magyarorszagi hazautakra kell:)
Gondolok itt esetleg valtozarra. De annal meg furni kell a kozepkonzolt. Nem okoz az ertekvesztest ha itt akarna eladni kesobb az ember. Gondolok itt arra, hogy ranez a nemet vevo, nem tudja mi az, furva is van es inakbb nem kell neki?
Esetleg vmi otlet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25458 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

mahlzeit írta: Esetleg vmi otlet?

Nálam ez van a kocsiba! Egy alap riasztó (gyári), amit ugyebár serc perc alatt kiiktatnak. Ezért vettem egy, a kormányra rakható ilyet:

Ebben a zár olyan páncélozott izé és alul van, hogy még nyitáskor is nehéz a kulccsal hozzáférni! Ha rövidrezárja is a kocsit, nem tud kormányozni! Persze ez sem csodaszer és mindent fel lehet törni, de azért azt tudni kell, hogy ehez azért jó 10-15 perc kell és sok szerszám (pl. fúró is) nem járkálnak ezek szerszámosládával a portyájukon!. Egy tolvaj ha 1-2 percen belül ne tudja nyitni a kocsit el áll a lopstól! Sajnos egy trailer ellen ez sem véd, de ahoz meg a kocsi értéke kicsi..... Egyébként ha ezt látják a kormányon, hozzá sem fognak!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25460 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Esetleg vmi otlet?

Nálam ez van a kocsiba! Egy alap riasztó (gyári), amit ugyebár serc perc alatt kiiktatnak. Ezért vettem egy, a kormányra rakható ilyet:

Ebben a zár olyan páncélozott izé és alul van, hogy még nyitáskor is nehéz a kulccsal hozzáférni! Ha rövidrezárja is a kocsit, nem tud kormányozni! Persze ez sem csodaszer és mindent fel lehet törni, de azért azt tudni kell, hogy ehez azért jó 10-15 perc kell és sok szerszám (pl. fúró is) nem járkálnak ezek szerszámosládával a portyájukon!. Egy tolvaj ha 1-2 percen belül ne tudja nyitni a kocsit el áll a lopstól! Sajnos egy trailer ellen ez sem véd, de ahoz meg a kocsi értéke kicsi..... Egyébként ha ezt látják a kormányon, hozzá sem fognak!

Koszi! Ilyeneket szoktam latni:) Biztos vannak ebbol a kormanyzarbol komolyabb darabok, de Mo.-on az a hir jarja, hogy az autotolvajok ilyet esznek reggelire:)
Viccet felreteve, allitolag ha kinezik az autot ez nem akadalyozza meg oket. Bar ha kinezik, akkor semmi nem akadalyozza meg, velhetoleg..
Kicsit nezegettem a valtozarakat, a nemet oldalak nem nagyon foglalkoznak auto lopasgatlassal. Legalabbis kozel sem annyira mint a magyar oldalak. Egy valtozar megoldast talaltam, ami Nemetorszagban es Mo.-on is elerheto, bar lehet van tobbi is. Nem reklamozni akarom, de ha valakit erdekel ITT meg lehet nezni. Mo. ugyanezt nem tul dragaert beszerelik:) Egy motorter zarral egyutt mar akar erhet is valamit.
Trailer ellen persze semmi semmit:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25466 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

Hello!
Bocs, hogy beleszólok.
Ebből a kormányzárból csak az a jó, amelyik a légzsákot is védi (pl autolok). Ez ami a képen van 2 sebből is vérzik:
1: simán kivágják a kormány azon részét, ahol rá van téve és már lenni is van.
2: ettől még le lehet venni a légzsákot (ez már önmagában célpont szokott lenni) onnantól pedig már simán lejön a kormány, rátesznek egy másik kormányt és már meg is van oldva a dolog...
Szerintem a váltózár egész jó megoldás, ha valami olyat szeretnél, amit egyszerűen en lehet tüntetni.
Szóba jöhet esetleg rejtett kapcsoló, amit, ha bekapcsolva hagysz, akkor észre sem lehet venni, hogy van valami védelem a kocsiban.
Illetve vannak olyan biztonsági rendszerek, amiknek van szerviz üzemmódja, amit hardverkulccsal/kóddal/stb-vel tudsz aktiválni, ezzel lényegében bypassolod a rendszert és max a vezetékekből vehetik észre, hogy van benne valami védelem.
váltózár+motortér zár az elég jó védelem. persze, amit el akarnak vinni, azt el is viszik.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25476 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

dreizwanzig írta: Hello!Bocs, hogy beleszólok.Ebből a kormányzárból csak az a jó, amelyik a légzsákot is védi (pl autolok). Ez ami a képen van 2 sebből is vérzik:1: simán kivágják a kormány azon részét, ahol rá van téve és már lenni is van.2: ettől még le lehet venni a légzsákot (ez már önmagában célpont szokott lenni) onnantól pedig már simán lejön a kormány, rátesznek egy másik kormányt és már meg is van oldva a dolog...Szerintem a váltózár egész jó megoldás, ha valami olyat szeretnél, amit egyszerűen en lehet tüntetni.Szóba jöhet esetleg rejtett kapcsoló, amit, ha bekapcsolva hagysz, akkor észre sem lehet venni, hogy van valami védelem a kocsiban.Illetve vannak olyan biztonsági rendszerek, amiknek van szerviz üzemmódja, amit hardverkulccsal/kóddal/stb-vel tudsz aktiválni, ezzel lényegében bypassolod a rendszert és max a vezetékekből vehetik észre, hogy van benne valami védelem.váltózár+motortér zár az elég jó védelem. persze, amit el akarnak vinni, azt el is viszik.

Persze mindenre van megoldás! Én tudok megjobbat! Mivel egy tolvaj sem mászkál egy kormányal és egy váltókarral a zsebén, este szereld le a kormányt és a váltókart! Na, ezt biztosan nem lopják el hacsak nem rakják fel egy trailerre!
Elönye: az airbaget is viszed az ágyba, csak vigyázz
nem,hogy ott durranjon, be mert rántotta lesz a......

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25481 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

mahlzeit írta:

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Esetleg vmi otlet?

Nálam ez van a kocsiba! Egy alap riasztó (gyári), amit ugyebár serc perc alatt kiiktatnak. Ezért vettem egy, a kormányra rakható ilyet:

Ebben a zár olyan páncélozott izé és alul van, hogy még nyitáskor is nehéz a kulccsal hozzáférni! Ha rövidrezárja is a kocsit, nem tud kormányozni! Persze ez sem csodaszer és mindent fel lehet törni, de azért azt tudni kell, hogy ehez azért jó 10-15 perc kell és sok szerszám (pl. fúró is) nem járkálnak ezek szerszámosládával a portyájukon!. Egy tolvaj ha 1-2 percen belül ne tudja nyitni a kocsit el áll a lopstól! Sajnos egy trailer ellen ez sem véd, de ahoz meg a kocsi értéke kicsi..... Egyébként ha ezt látják a kormányon, hozzá sem fognak!

Koszi! Ilyeneket szoktam latni:) Biztos vannak ebbol a kormanyzarbol komolyabb darabok, de Mo.-on az a hir jarja, hogy az autotolvajok ilyet esznek reggelire:)
Viccet felreteve, allitolag ha kinezik az autot ez nem akadalyozza meg oket. Bar ha kinezik, akkor semmi nem akadalyozza meg, velhetoleg..
Kicsit nezegettem a valtozarakat, a nemet oldalak nem nagyon foglalkoznak auto lopasgatlassal. Legalabbis kozel sem annyira mint a magyar oldalak. Egy valtozar megoldast talaltam, ami Nemetorszagban es Mo.-on is elerheto, bar lehet van tobbi is. Nem reklamozni akarom, de ha valakit erdekel ITT meg lehet nezni. Mo. ugyanezt nem tul dragaert beszerelik:) Egy motorter zarral egyutt mar akar erhet is valamit.
Trailer ellen persze semmi semmit:)


Ez a "baltazár" professore egy vicc. Egy felbőszült terhes kismama kb. 3 másodperc alatt szedi le....tudod....van az az erőkar nevű fizikai törvény. ;)
Akinek ilyen van a kocsijában nagyobb eséllyel lesz áldozat, hiszen messziről látszik, hogy balek.
A váltózár jó lehet, de a trailer az ott van mint lehetőség akkor is. Igazából a vollcasco amiről beszéltünk a legjobb védelem. Vigye ha akarja. Majd lesz másik. A butább tolvajok a gyári immobival sem bírnak. Tegyél bele egy rejtett kapcsolót vagy hall jeladós immobit aztán ne ragozd túl. Ha vinni akarják, úgy is elviszik bármit csinálsz.
Sokáig az volt kint a téma, hogy itthon mennyire lopják a német autókat.....ja. Meg amiket elvittek szinte mind cascos verda volt :woohoo: És hogy miért lopták el ezeket? Tessék kombinálni!

És ahogy már mondtam: az autó használati tárgy. Ne lihegjük túl a vele kapcsolatos dolgokat... B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!