Autólopásvédelem

Több
11 éve 6 hónapja #25489 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

kfz írta:

mahlzeit írta:

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Esetleg vmi otlet?

Nálam ez van a kocsiba! Egy alap riasztó (gyári), amit ugyebár serc perc alatt kiiktatnak. Ezért vettem egy, a kormányra rakható ilyet:

Ebben a zár olyan páncélozott izé és alul van, hogy még nyitáskor is nehéz a kulccsal hozzáférni! Ha rövidrezárja is a kocsit, nem tud kormányozni! Persze ez sem csodaszer és mindent fel lehet törni, de azért azt tudni kell, hogy ehez azért jó 10-15 perc kell és sok szerszám (pl. fúró is) nem járkálnak ezek szerszámosládával a portyájukon!. Egy tolvaj ha 1-2 percen belül ne tudja nyitni a kocsit el áll a lopstól! Sajnos egy trailer ellen ez sem véd, de ahoz meg a kocsi értéke kicsi..... Egyébként ha ezt látják a kormányon, hozzá sem fognak!

Koszi! Ilyeneket szoktam latni:) Biztos vannak ebbol a kormanyzarbol komolyabb darabok, de Mo.-on az a hir jarja, hogy az autotolvajok ilyet esznek reggelire:)
Viccet felreteve, allitolag ha kinezik az autot ez nem akadalyozza meg oket. Bar ha kinezik, akkor semmi nem akadalyozza meg, velhetoleg..
Kicsit nezegettem a valtozarakat, a nemet oldalak nem nagyon foglalkoznak auto lopasgatlassal. Legalabbis kozel sem annyira mint a magyar oldalak. Egy valtozar megoldast talaltam, ami Nemetorszagban es Mo.-on is elerheto, bar lehet van tobbi is. Nem reklamozni akarom, de ha valakit erdekel ITT meg lehet nezni. Mo. ugyanezt nem tul dragaert beszerelik:) Egy motorter zarral egyutt mar akar erhet is valamit.
Trailer ellen persze semmi semmit:)


Ez a "baltazár" professore egy vicc. Egy felbőszült terhes kismama kb. 3 másodperc alatt szedi le....tudod....van az az erőkar nevű fizikai törvény. ;)
Akinek ilyen van a kocsijában nagyobb eséllyel lesz áldozat, hiszen messziről látszik, hogy balek.
A váltózár jó lehet, de a trailer az ott van mint lehetőség akkor is. Igazából a vollcasco amiről beszéltünk a legjobb védelem. Vigye ha akarja. Majd lesz másik. A butább tolvajok a gyári immobival sem bírnak. Tegyél bele egy rejtett kapcsolót vagy hall jeladós immobit aztán ne ragozd túl. Ha vinni akarják, úgy is elviszik bármit csinálsz.
Sokáig az volt kint a téma, hogy itthon mennyire lopják a német autókat.....ja. Meg amiket elvittek szinte mind cascos verda volt :woohoo: És hogy miért lopták el ezeket? Tessék kombinálni!

És ahogy már mondtam: az autó használati tárgy. Ne lihegjük túl a vele kapcsolatos dolgokat... B)

Tenyleg az erokar:) Erre nem is gondoltam. Olyan kis feluleten fog a kormanyon es akkora az erokar, hogy se perc alatt letorod:)
A temat nem akarom tullihegni, hasznalati targyrol beszelunk:) Epp ezert szeretnem is hasznalni es nem a biztositohoz rohangalni, meg k. draga repjegyet venni utana. Az elektronikaval az a gond, hogy itt raneznek es mondjak, hogy orankent 200 a hibatvizsgalas a cucc miatt:)
Ha trailerrel jonnek, akkor ugyis mindegy. HA meg van vmi mechanikai zar, azok levetele mar esetleg tul van az "idokuszobon" es nem allnak neki. Szal egy kerekor szett, meg valtozar meg belefer:)
Amugy jol mondod vollcasco:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25493 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

kfz írta: Ez a "baltazár" professore egy vicc. Egy felbőszült terhes kismama kb. 3 másodperc alatt szedi le....tudod....van az az erőkar nevű fizikai törvény.

Milyen erőkar, Józsikám édes?? Nálam nem tudod kiforgatni mert akkor előbb ki kell verned a szélvédőt az meg zajjal jár! A cucc a kormányon van, s benyulik egészen a szélvédő és a műszerfal közé. Ez nem a lábadközött lóg..... Egy azonban valóban van: ha kifűrészeli a kormányból akkor valóban el tudja vinni! Na erre viszont már Te is adtál egy védelmet: vigye ha ennyi munka után még mindig megér s kell nekii. Van vollcascóm!
:P
Ez meg még az airbaget is védi, (páran is hiányolták ezt a védelmet) s bizony ezt sem tudod kiforgatni a nagy erőkaroddal! Na, mit szósz?

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25497 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

Na jo, ne legyen mar ebbol is csorte:)
Egy valtozarat betetek, oszt annyi. Annyit meg meger es nem kell pakolaszni. Es van vollcasco:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25498 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

Ja, és ezt még kifűrészelni sem tudja, mert középfelé
nem fér el a fürésszel a bemenő ághoz! Na, most akkor mi lesz?
Hidd el, ha ezt látja a tolvaj, akkor csak akkor viszi ha
tralirrel jött, de hát a toyotát nem lopják így.....


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25501 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

DECOTEXT írta: Milyen erőkar, Józsikám édes?? Nálam nem tudod kiforgatni mert akkor előbb ki kell verned a szélvédőt az meg zajjal jár! A cucc a kormányon van, s benyulik egészen a szélvédő és a műszerfal közé. Ez nem a lábadközött lóg..... Egy azonban valóban van: ha kifűrészeli a kormányból akkor valóban el tudja vinni! Na erre viszont már Te is adtál egy védelmet: vigye ha ennyi munka után még mindig megér s kell nekii. Van vollcascóm!
:P
Ez meg még az airbaget is védi, (páran is hiányolták ezt a védelmet) s bizony ezt sem tudod kiforgatni a nagy erőkaroddal! Na, mit szósz?


Gézám! Drága barátom!
Nem Józsi vagyok hanem Sanyi...vagy lehet hogy Laci.... :evil:

Az az első képed nem ugyan az mint a második. Ugye? Írok egy véleményt egy tipusról erre Te bedobsz egy teljesen más eszközt. Ejnye bejnye. Nem vagy Te egy kicsit Troll?

Ezt a második tipusodat is csak idős bácsik használják. Egy áttételes erővágóval 2 bis 6 másodperc....bár Te gondolom ehhez is értesz. Majd leírod az ellenkezőjét vagy bedobsz egy újabb képet a nettről. (ráadásul ez a tipus meg szétcincálja kormánykerék bőrözését)

A Totoját pont úgy ellopják mint a Mercit. Ki ne találd már, hogy az nem kell alkatrésznek... :woohoo:

De egy polihisztorral nehéz vitába szállni. Én nem érhetek fel a szaktudásodhoz :blink:

Hál' Istennek akinek céloztam az előző hozzászólásom az pontosan megértette amit írtam ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25509 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

Kedves DECOTEXT!

Gondoltam, hogy belekötsz a hozzászólásomba, hisz Te úgyis jobban tudod.....
Azért megjegyezném, hogy az igazán profi autótolvajok eléggé értenek hozzá és felkészültek és hidd el, nem úgy lopják el a kocsik nagy részét, hogy mennek az utcán, van náluk egy reszelő, meg egy hajcsatt és ha azzal épp el tudják vinni, akkor elviszik, ha nem, akkor nem.
Ha kell, kifigyelik a kocsit, megnézik, hogy mi kell hozzá, hogy el tudják vinni. Ha tudják, hogy kb 5 perc leszedni egy ilyen zárat kormánnyal együtt, majd még 0,5 perc felrakni egy ilyen kormányt, akkor miért ne érné meg,hogy másnap visszamennek egy kormánnyal???
Ja, amúgy még a váltókaros vicced is elég gyenge, mert pl a váltózárat is úgy szokták kijátszani, hogy áthekkelik a rudazatot, amennyiben lehetséges.....
A vérprofik szinte mindenre fel vannak készülve, nem úgy kell ezeket elképzelni, h két kis 15 éves dzsipógyerek 1 csavarhúzóval....

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!