Autólopásvédelem

Több
11 éve 6 hónapja #25515 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

dreizwanzig írta: Kedves DECOTEXT!

Gondoltam, hogy belekötsz a hozzászólásomba, hisz Te úgyis jobban tudod.....
Azért megjegyezném, hogy az igazán profi autótolvajok eléggé értenek hozzá és felkészültek és hidd el, nem úgy lopják el a kocsik nagy részét, hogy mennek az utcán, van náluk egy reszelő, meg egy hajcsatt és ha azzal épp el tudják vinni, akkor elviszik, ha nem, akkor nem.
Ha kell, kifigyelik a kocsit, megnézik, hogy mi kell hozzá, hogy el tudják vinni. Ha tudják, hogy kb 5 perc leszedni egy ilyen zárat kormánnyal együtt, majd még 0,5 perc felrakni egy ilyen kormányt, akkor miért ne érné meg,hogy másnap visszamennek egy kormánnyal???
Ja, amúgy még a váltókaros vicced is elég gyenge, mert pl a váltózárat is úgy szokták kijátszani, hogy áthekkelik a rudazatot, amennyiben lehetséges.....
A vérprofik szinte mindenre fel vannak készülve, nem úgy kell ezeket elképzelni, h két kis 15 éves dzsipógyerek 1 csavarhúzóval....

Azt hallottam, hogy valtozarnal a leggyorsabb megoldas, a motorterben atteni 2-be es nem piszkaljak belul a zarat. MOtorteret amugy is ki kell nyitniuk mert ott piszkaljak a computer, immobilizer tortenetet.. Erre ajanljak a motorter zarat. Ebbol is van csak mechanikus, kulcsos.
Mit csinalnak valtozarnal, ha automata a jargany? Elkezdett erdekelni a tema:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25518 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

Igen, átdugják a 2-esnek a rúdját oda, ahova a váltó rögzítve van és 2-esbe még elindulni is el lehet, meg közlekedni is lehet. Bowdenes váltónál meg még egyszerűbb a helyzet.
Pl hátsókerék+hosszmotor kombónál ilyet nem lehet csinálni. Automatat annyira nem vágom, de a legtöbb esetben még jobban megnehezíti a tolvajok dolgát.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25525 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

dreizwanzig írta: A vérprofik szinte mindenre fel vannak készülve, nem úgy kell ezeket elképzelni, h két kis 15 éves dzsipógyerek 1 csavarhúzóval....

Ez látod igaz, de ezek meg nem olyan kategóriájú kocsikra vadásznak mint az én toyota avensis-om! Ez ilyenek nagyértékű BMW / MERCI / AUDI stb. a célja, amit rendszerint megrendelésre, már az átvevőnek figyelnek ki és visznek el! Kedves 3'20! Ezzel egyet tudsz érteni vagy még ragozzuk egy darabig!?

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25543 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

DECOTEXT írta:

dreizwanzig írta: A vérprofik szinte mindenre fel vannak készülve, nem úgy kell ezeket elképzelni, h két kis 15 éves dzsipógyerek 1 csavarhúzóval....

Ez látod igaz, de ezek meg nem olyan kategóriájú kocsikra vadásznak mint az én toyota avensis-om! Ez ilyenek nagyértékű BMW / MERCI / AUDI stb. a célja, amit rendszerint megrendelésre, már az átvevőnek figyelnek ki és visznek el! Kedves 3'20! Ezzel egyet tudsz érteni vagy még ragozzuk egy darabig!?

Mo.-i autolopasvedelem a tema. Nezz meg egy statisztikat mit lopnak a legjobban Mo.-on. Meg fogsz lepodni:) Suzuki Swift. A Toyotak is igen elokelo helyen vannak, bar altalabban a kisebb autokat, nem az Avensist. VW polo, golf, Skoda Octavia, viszik mint a cukrot:)
Es ha hiszed ha nem, de ezeket is figyelik.
Kb. meg 2003korul tortent, hogy epp keves volt a "cegautonk" es kaptam egy kolcsonzos Opel Astrat (G). Reggel lementem es a 2 elso ablaka le volt huzva, nem volt beriasztva! Niylvan nem en hagytam ugy, foleg mivel az eso is szakadt elozo este. Egyszoval kineztek az autot, csak vmier nem sikerult elvinniuk. PAr napig 5-6 hazzal arrebb alltam meg, majd atadtam egy masik kolleganak az autot. Es par nap mulva tole vittek el:)
A VW Golf es Passat cegauto flottat akkor kezdtek el lecserelni, amikor a beepitett rejtett kapcsolo, es 2 plusz immobilizer plusz valtozar ellenere loptak a golfokat. Az egyiket egy csaladi haz zart udvararol huztak ki csorlovel, majd tettek trailerre.
Ennyit arrol, hogy spec megrendelesre visznek el nagyerteku autokat:)
JA es a facebookon ugye joparszor megosztjak az ismeros-ismerosenek-ismerosenek az ismerose ellopott autojat pl. Vmiert mindig csak Suzuki Swift es Skoda Octaviakat shareelnek..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25552 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

dreizwanzig írta: Igen, átdugják a 2-esnek a rúdját oda, ahova a váltó rögzítve van és 2-esbe még elindulni is el lehet, meg közlekedni is lehet. Bowdenes váltónál meg még egyszerűbb a helyzet.
Pl hátsókerék+hosszmotor kombónál ilyet nem lehet csinálni. Automatat annyira nem vágom, de a legtöbb esetben még jobban megnehezíti a tolvajok dolgát.


:laugh:

Igazad van! De itt azért lesz valaki aki mindeben cáfolni fog...hisz szakértő!

Az autómatánál egyszerűbb ha ki tudja nyitni a motorteret, meg a váltókonzolt is szét tudja csapni.
Bowden le, átállít, középkonzol schrottplatz....potméter "D"-be aztán gyííte...! (az immobi után..)

De ez a totojánál nem így van, hisz az szuper autó!
Meg nem is lopják, hisz a totojás az csak bótba vesz alkatrészt :evil:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25561 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autólopásvédelem

kfz írta: De ez a totojánál nem így van, hisz az szuper autó!
Meg nem is lopják, hisz a totojás az csak bótba vesz alkatrészt

Hát nézd meg a statisztikát milyen autkat lopnak és a toyota hányadik helyen van?!

LIELINGE <<<

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!