Mi hiányzik otthonról?

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12254 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Nekem ez az itteni favoritom: ;)
das-ist-drin.de/Schwarzwaelder-Sauerrahm-200-g--6814/
Majdnem ugyanaz, mint az otthoni tejföl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12255 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Hat, lehet, hogy furcsanak talaljatok, de nekem semmi bajom az itteni tejfölle. Rakott krumpli tetejere jo, egyebkent meg nem hasznalok sok tejfölt.
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12258 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Túró… Olyan igazi, morzsálódós de nem kiszáradt, savanykás, nem édesített… :)

Nincs. Nem találom. Próbáltam kb 10féle Quark-ot, …hm… Aki nem tudja, milyen az otthoni túró, annak biztosan ízlik. De az itteni Quark alapvetöen egy krémszerü valami, amit kiskanállal kell enni, szó sem lehet arról, hogy azt te a tésztára morzsold… Ennek ellenére egy vad, dacos korszakomban még túrós palacsintát is csináltam a lányom szülinapjára! Nem kellett volna. A töltelék annak ellenére kifolyt a palacsinták végén, hogy nem tettem bele semmi tejfölt. :evil:

Próbáltam a dobozban kapható „Schichtkäse“ nevü terméket is, na az eggyel jobb mint a Quark. De ha kibontom, az az érzésem, hogy egy fél napig kellene gézben csöpögtetnem, annyira vizes az is. Abból már csináltam túrógombócot is (tudom, sokszor fejjel megyek a falnak), az szerencsére nagyrészt a tányéron omlott darabjaira azonnal, és nem a fözölábosban. Bár néhány gombóc a fözést sem bírta ki hanem szétment és így "guszta" túródarabok úszkáltak a lassú tüzön melegített fözövízben… :angry:

De nem adom fel! Rákóczi túróst még csinalok én a bajor szomszédasszonyomnak, ha törik, ha szakad! Hadd tudja meg ö is, hogy nemcsak az oszták édességek egetrengetöen finomak (mint ahogy ö gondolja), hanem a magyarok is. Erre már csak két lehetöségem van: a török boltban állítólag van egy túróhoz hasonló áru, vagy magam megtanulok házitúrót csinálni…. :unsure:

Szerintetek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12273 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Julianna írta: Túró…,.... vagy magam megtanulok házitúrót csinálni…. :unsure:

Szerintetek?


Házi túrót nagyon egyszerű csinálni, érdemes vele foglalkozni, de ki kell kísérletezni, melyik házitejből lesz a legjobb.
HÁZI TÚRÓ ITT!

Javaslom olvassátok el a hozzászólásokat is, abban van pár dolog, amire figyelni kell. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wmari, Julianna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12274 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Eva10 írta: Hat, lehet, hogy furcsanak talaljatok, de nekem semmi bajom az itteni tejfölle. Rakott krumpli tetejere jo, egyebkent meg nem hasznalok sok tejfölt.Eva

Pontosan! Mi finom tejjel egy kicsit felhigítjuk és szuper!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12309 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Ezt nem értem igazán a tejfölt hígítod meg tejjel és így megy a rakottkrumpli tetejére?

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!