Mi hiányzik otthonról?

Több
11 éve 2 hónapja #28389 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Grungut írta: A leves főzéséhez sokáig kell keresgélnem igazi húsos csontot, de filézett pulykacomb sem nagyon van, Mindenhol csirke-pulykamellet lehet kapni, amit nem nagyon szeretünk mert száraz. A Realban szintén van zúza is, az ismerőseink teljesen idiótának néztek hogyan tudjuk azt megenni, aztán megkóstoltattam velük a zuzapörköltet. Mind a 10 ujjukat megnyalták utána :-)


Ne haragudj :laugh: ...........pedig biztos sértődés lesz belőle.........de Én itthon is röhögök a hasonló étkezési szokásokon. :chuckle:
A zúzát Én nem eszem el a házi kedvencek elöl, a pulyka comb meg úgy jó ha marokra tudod fogni. Amúgy meg csontozó kést lehet kb 2-4 euróért venni :)
Remélem a második félét nem ugyan abból a tányérból eszitek mint a levest........ ;) (tényleg bocs, bocs,bocs ,de ezek szerintem nem problémák....szokjatok át, ha már átköltöztetek)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28391 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Sziasztok!
Nekem olyan égetően nem hiányzik otthonról semmi, örülök, h nem ott vagyok! :woohoo:
Nem mondom, h nem lenne jó ha kapnék őrölt köményt, de olyan ritkán kell, h az egésszel is megoldható! Otthon Tchibo 3in1 kávét ittam, itt csak Nescafé és Jacobs van. Megiszom :chuckle:
Szóval, összességében amit veszítettem azzal, h itt vagyok én nem bánkódom! Nosztalgiával emlékezem az ott evett ételekre és ivott italokra... itt jól érzem magam :chuckle: :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28406 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Tudjatok mi hianyzik itt? Lekvar, hurka meg turo az van. De pirosarany az csak nagyon ritkan a Nettoban.
Meg amagyar sonka meg kolbasz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28425 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Grungut írta: ...a sárgaborsó (én még nem találtam),..

Ma mi vettünk. Jól mondtam. Ott van ahol a zöld, meg a babok a Realban! Egyébként " Kichererbsen " néven is ismert, ha másképpen nem találod, akkor keressd így!!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28445 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Ha van felétek Optom (Orosz) bolt,ott már állandóan árulj´ak a Gyulai és a Csabai kolbászt,piros aranyat,gulyás krémet stb.
Túróvadászoknak is figyelmébe ajánlom az Optomot kb 30 dekás kiszerelésben (mint a juhtúró-formára lapított kerek) száraz,morzsolható,tökéletes.

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28448 Írta: ildikoka
ildikoka válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Nekem nagyon hiányzik a fehér kenyér és a kifli (amit itt lehet fehér kenyérként kapni az inkább kalács, édeskés).
Már minden üzlet saját sütésű bagettjét, cibattáját, :chuckle: stb.kipróbáltam, de talán a Pennys az aminek a tésztája hasonlít a magyar kenyérhez. Amikor jövök vissza mindig hozok szeletelt kenyeret, amit lefagyasztok, és ha nagyon kenyeret ennék, előveszek néhány szeletet .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!