Mi hiányzik otthonról?

Több
11 éve 2 hónapja #28531 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Sziasztok!
Látom, hogy 2 éve indult a kérdés, de csak most találtam rá.... :) Én kenyérsütéshez alkalmas lisztet keresnék, illetve fogok keresni, ha egyszer kijutok Németországba és ott fogok tölteni hosszabb időt.
Nem sok időt vesz igénybe a kenyérsütés, és nagyon finom tud lenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28534 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

lehet itt is jó lisztet kapni nyugi többfélét is én kiprobáltam egy párat és nagyon klaszak

nekem otthonról a turó rudi hiányzik :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28545 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Szia!

A Kauflandban van turórudi,igaz Quarkrudi ,de ugyan olyan fini,söt még kicsit vastagabb is mint a magyarországi ;) ja igen ....és töltött :D

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28548 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Perszike írta: Szia!

A Kauflandban van turórudi,igaz Quarkrudi ,de ugyan olyan fini,söt még kicsit vastagabb is mint a magyarországi ;) ja igen ....és töltött :D


A kauflandos QUARKI... igen, nem rossz, de azért szerintem nyomába sem ér az otthoni PIROSPÖTTÖS TÚRÓ-RUDI-nak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28554 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

gyongyvirag írta: Nekem a nyírfacukor (xilyt), amit otthon minden bioboltban lehet kapni, Németországban meg csak az interneten lehet rendelni. A Stivia szintén, bár abból már lehet kapni pár félét, de nem a 100%-osat, hanem a higított változatokat. Illetve az ezekkel készült édességek (rágó, csoki), ami azért is fura, mert otthon pl. a dm-be lehet kapni Xilytol nevű rágót, amit Németországban gyártanak, itt meg nem. És a stíviával készült belga csokik is közelebb vannak, mint Magyarországon, még sincs egyik boltban sem, pedig azt hittem, itt végre teljesen le lehet szokni a cukorral készült édességekről.
Egyébként fehérrépát (petrezselyemgyökeret) az Alnaturában (biobolt) lehet kapni, csak vigyázni kell, mert van egy hozzá hasonló, csak nagyobb "változata" is, a paszternák, ami más.
De egyébként itt mindenből sokkal nagyobb a választék, mint otthon, és nem beszélve arról, hogy sokkal olcsóbb és jobb minőségű.

Es miert kellene leszokni a cukorral keszult edessegekrol?:) Miert jobb egy vegyipari cukoralkohol, xylit, amit az eladhatosag miatt NYirfacukornak hivnak. Na nem mintha valaha is latott volna nyirfat..
Egyebkent itt is megvannak a biobolt halozatok a-n-ig minden nevu alter edesitoszert es cukrokat lehet kapni. Legutobb a biomanias kollegam vmi kokuszvirag-cukorral allitott be. Jo budos, de egyebkent tenyleg finom volt..
Az ilyen bio-ezo-oko eletstilushoz tomenytelen aruvalasztek van, csak meg kell talalni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28555 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Ez a kenyer tema szerintem kicsit tul van lihegve:) En itt meg vacak minosegube nem szaladtam bele, akarmit veszel le a polcrol. Nyilvan van az a kovaszos savanyu rozsos, ami nem izlik mindenkinek, de altalaban se a minosegre, se az izre nincs panasz.
Ha vki nagyon feher kenyerre vagyik, keressen egy echte olasz ettermet, ne pizzeriat, hanem ettermet. Ok mindig arulnak olasz feher kenyeret es oliva olajat is. Azoknak a ropogos kulseju, nagyon puha belseju kenyereknek nem nagyon lehet a nyomaba erni. HAsonlo finomat csak Erdelyben ettem a kemenceben sult hazi burgonyasat, na az a valami!! KFZ-nek meg igaza van, sajnos Mo.-on a gabona nem tul jo. Gourme helyek, altalaban erdelybol vagy vhonnan kulfoldrol importaljak a gabonat.

Turo. Mar szerepelt a forumon, hogy keresni kell orosz boltot. "Tvorog". Megneztem a kozelunkben 0,99 EUR egy kocka. Ugy van csomagolva mint Mo.-on.
Van turo-rudi is, pontosabban "Szirok". Ez alapjan keszult a turo-rudi anno..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!