Mi hiányzik otthonról?

Több
11 éve 2 hónapja #28485 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Feletteb erdekes dolgok hianyoznak az embereknek:)
-Galerie Kaufhofokban rendszerint van piros arany, gulyaskrem. MAgam reszerol, ezzel ugy vagyok mint a delikattal, ilyen glutamatos cuccokat soha semmibe:) De ha vkinek hianyzik, KAufhof..
-A Realban min 10fele magyar szalami es kolbasz van, ha valakinek hianyzik a porcogos szalami.
-Kenyer. Erre NRW-ben azert vannak jofele feher es barna kenyerek is. Szerencsere a nagyon rozsos, savanyu kenyerek errefele nem annyira divat.
-Ha vmi spec husos dolgok kellenek akkor henteshez kell menni es kerni. Van minden. Hiperekben keves a valasztek es az sem a gourmet minosegu..

Ami nekem hianyzik, az egyedul a turo. De nagy fogyasztok nem vagyunk, meg majd megnezem vmi orosz boltbn. Ami meg hianyzik az a NAPFENY!:) Es a 4 evszak, meg a hegyek.. (NRW-ben) De ez a megszoksz vagy megszöksz kategoria:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28486 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

ildikoka írta: Nem csak savanyúúúúú, hanem marha nehéz is itt a kenyér, hogy mi lehet benne nem tudom :chuckle:

A valasz egyszeru, van benne anyag es az nem adalekanyag:) Lehet amugy velem van a baj, de en Mo.-on is egy nemet peksegben vasaroltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28496 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

mahlzeit írta:

ildikoka írta: Nem csak savanyúúúúú, hanem marha nehéz is itt a kenyér, hogy mi lehet benne nem tudom :

A valasz egyszeru, van benne anyag es az nem adalekanyag:) Lehet amugy velem van a baj, de en Mo.-on is egy nemet peksegben vasaroltam.


Mi is próbáltuk otthon. Úgy emlékszem Kadéra volt! Másnapra olyan lett, mint a fürészpor! Mi otthon falura megyünk, direkt a kenyérért és a tejért! Van ott egy kis magyar pékség és szuper parasztkenyér van, amit ha megszegek egy hét múlva is ehető.....Sajnos be fog zárni valószínű, mert nem birja az iramot a Teskós műkenyérrel!
:sick: :sick: :sick:

A nejem itt szereti ezeket a gyanús színű félfekete cuccokat. Van egy prizma formájú az a kedvence! Én ennél még a konzerv zsömlét is jobbnak tartom, amit magam kell, hogy megsüssek. (6-os meg 8-as van)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28497 Írta: Suzyrider
Suzyrider válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

A " mi" Markauftunk elotereben van ilyen torok rak- feta- oliva stb arus, annal pl van feher lapos nagy kenyer szeru valami, az egesz jo. De nalunk is a sutni valo felkesz feher baguett a meno. Az mindig friss :)
Pesti gyerek letemre a legjobban a sult hurka-kolbasz hianyzik :laugh: Meg a normalis meretu sutemenyek, mert itt az elefantokhoz merik az adagokat, bar ketsegkivul nagyon finomak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28499 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Miért nem sütsz magadnak? Nagyon egyszerű. Az internet tele van "fehérkenyér" recepttel. Nem kell hozzá nagy tudás, csak mindent össze kell keverni, hagyni megkelni és utána sütőben kisütni. Sokkal jobb, mint az otthon kapható felfújt valami. Olyan, mint amit régen ettünk gyerekkorunkban, amikor még mire hazaértünk a boltból, már elfogyott a kenyér vége. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28500 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Valószínűleg kovásszal vannak készítve, azért savanyúak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!