Mi hiányzik otthonról?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12375 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Attila_BRD írta: Utolsok voltak: Hurkakonzerv és szerencsi csoki.
Miután ezeket is sikerült kiirtani, oly mindegy hogy hol megyek a Pennybe meg LIDL-be.
Europát sikerült teljesen egységesiteni ezzel tönkretenni.


Ha Európa változik akkor neked is változnod kell! Szerintem jó hogy bármit bárhol megkapok és nem kell Goranije hűtőért kimenni Yugóba. Hamar elfelejtetted a hiánygazdaság hátárnyait! Volt amikor évtizedet vártál a ladádra....ma azt és akkor veszel amikor akarsz! Egy óra múlva mehetsz ahaz a merciddel, s még csak fizetned sem kell (azonnal).....Át kell szokni a régi dolgokról az újakra! Egyébként pont, hurka az, amit lehet itt a Realban kapni. (de már mi nem esszük).Vérest és másjat sem! A Szerencsi csokiban meg hálni járt a kakaó! Nekem, a nem szerncsi, régi sportszelet is izlett, mert az volt amit meg tudtam venni! (Még kapható otthon!) Ma Lindt-et veszek, s nem mond, hogy nem jó, mert "berosálok"!
;)

Te Attács, vegyél unicumot! Az nem változott, finom, és még mindig van! :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13516 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Túró… Olyan igazi, morzsálódós de nem kiszáradt, savanykás, nem édesített…

Kedves Júlianna!
Mielött belefognál a házi túrógyártásba, nézd meg, ha van a környéketeken orosz bolt - nálunk Cloppenburgban Globo Markt a neve a túrót -tvorog oroszul- és van 30% illetve 20% zsirtartalmú változat belöle. Úgy gondolom tetszeni fog!
Szép estét!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28341 Írta: Nedit75
Nedit75 válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Sziasztok! Ami nekem hiányzik az a süthető vágható lekvár. Nem tudok hókiflit-púderos kifli- csinálni a páromnak, mert minden eddig próbált kifolyt belőle. De ilyennel csináltam otthon a szerelmes levelet meg a lekváros buktát is. Otthon a Lidlben is lehetett kapni meg a coopokban is több ízben barack, meggy, birs.....Ha rákérdezek -bradfertig marmelade- csak csodálkozva néznek rám.....Valakinek valami tippje? Köszi! :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28380 Írta: Grungut
Grungut válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Nekünk nagyon hiányzik a 100-as papírzsebkendő. Szerencsére közel van Ausztria, ott a Sparban lehet saját márkás terméket találni. Továbbá a zselés stift, a sárgaborsó (én még nem találtam), és aminek nagyon örülünk, múltkor a Realban ráleltünk finom török sós pörkölt szotyira.

A leves főzéséhez sokáig kell keresgélnem igazi húsos csontot, de filézett pulykacomb sem nagyon van, Mindenhol csirke-pulykamellet lehet kapni, amit nem nagyon szeretünk mert száraz. A Realban szintén van zúza is, az ismerőseink teljesen idiótának néztek hogyan tudjuk azt megenni, aztán megkóstoltattam velük a zuzapörköltet. Mind a 10 ujjukat megnyalták utána :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28381 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Grungut írta: ... a sárgaborsó (én még nem találtam),...

Az itt is ugyan olyan és a zöld mellett van a Realban:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28387 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Nedit75 írta: Ami nekem hiányzik az a süthető vágható lekvár........... Otthon a Lidlben is lehetett kapni meg a coopokban is több ízben barack, meggy, birs.....Ha rákérdezek -bradfertig marmelade- csak csodálkozva néznek rám.....Valakinek valami tippje? Köszi! :wasntme:


Próbáld meg úgy hogy "gebackene Marmelade". Bár lehet, hogy nem jó az ötlet. Viszont az itthon kapható lekvárok nagy része ami sütésálló....hogy is mondjam....rokonságban van a műanyag esőkabáttal vagy a nejlon harisnyával :laugh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!