Mi hiányzik otthonról?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12311 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Perszike írta: Ezt nem értem igazán a tejfölt hígítod meg tejjel és így megy a rakottkrumpli tetejére?

Igen. Az itteni tejfölök halmazállapota nem olyan mint az otthoninak vagy mint mondjuk a joghurtnak, hanem sűrűbb. (Kevésbbé folyékony!) Ezért egy kicsit (!) felhigítom 2,8-as tejjel, hogy önthető legyen, mert mi nem szeretjük ha a rakottkrumli száraz. Ráöntjük (jól belocsoljuk akár 2 pohárnyit is), aztán kevés prézli rá s mars a sütőbe! Mire kész szép barnás felül, de belül nem szárad ki, szóval kicsit "lucskos" a tejföltől!
;)
Próbáld ki, nem bánod meg! :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12312 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Köszi a tippet ,kipróbálom :)
Én prézli helyett van mikor pirospaprikát szórok a tejfölre,hmmm az is isteni.
Nekem az itteni tejfölök nagyon hígak,ezért használom ugye a Smandot és jövő héten felkutatom Gergoo által ajánlottat is.Múlt héten a kefírrel szívtam meg :blink: jó kis prószát akartam sütni,de szó szerint önteni lehetett a kefírt,lehet legközelebb keverem ki Samnddal?!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12319 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Perszike írta: Köszi a tippet ,kipróbálom :)Én prézli helyett van mikor pirospaprikát szórok a tejfölre,hmmm az is isteni.Nekem az itteni tejfölök nagyon hígak,ezért használom ugye a Smandot és jövő héten felkutatom Gergoo által ajánlottat is.Múlt héten a kefírrel szívtam meg :blink: jó kis prószát akartam sütni,de szó szerint önteni lehetett a kefírt,lehet legközelebb keverem ki Samnddal?!

Egy tény! Ha pontosan azokat teszed bele a kajába, amit szoktál vagy ragaszkorsz egy régebbi szakácskönyvhöz (nekünk van még 1950-es kiadású is) akkor sem lesz olyan mintha otthon Mo.-on csináltad volna, mert az hozzávalók másmilyenek. Ott van az egyszerű disznózsir! Mi otthon, legtöbbször faluról hoztuk (bödönben), disznóvágásból. Itt meg sem közelíti a minősége azt! Ezért kénytelenek voltunk a recepteket "modifikálni" az az átkreálni, változtatni! Nos, pont tegnap volt paprikáskrumpli.(Még van belőle!) Nagyon szuper lett, anélkül is, hogy bármi hazai lett volna benne, csak a komponenseket más arányban kell összeválogtani!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12326 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Ez igaz!
3 hónap alatt nem sikerült olyant főznöm mint Magyarországon :lol: de jó hír,hogy zöme itt finomabb lett ;) pl. még mindig odáig vagyok a bab és lencse-konzervektől,ami eleve ízesítve vannak jó nagy konzerv-->kevesebb mint 70 cent :) nem beszélve arról,hogy nem kell órákig főzni.

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12345 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Utolsok voltak: Hurkakonzerv és szerencsi csoki.
Miután ezeket is sikerült kiirtani, oly mindegy hogy hol megyek a Pennybe meg LIDL-be.
Europát sikerült teljesen egységesiteni ezzel tönkretenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12358 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Mi hiányzik otthonról?

Itt Erfurt mellett van egy magyar etterem, ott olyan horkat keszit a magyar szakacs, mint amit regen a nagymamam.
Nagyon finom!
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!