Érdemes befizetni?

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29640 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Erre röhögve mondják: már sajnos nem tudunk segíteni, be kell mennem az ügyfélszolgálatra és sorban állni. Mondom: na neeeee...ezt ugye nem gondolják komolyan. Válasz: hát éppen el tudjuk intézni, de kevés a fizu......Ezt kapták:

Haaaat , Stefan Ecsem ......................
Igaz ,hogy ez több mint 10 evvel ezelött volt, de gondolom, hogy azota
megvaltozott a helyzet (vagy sem) :chuckle:
Autopalya 7-es , irany a vegere............hol is van a vege? ahol beszükül.....Megy az Onkel
ugy 180/190-es tempoval, mar lassitva, es latja az Onkel, hogy hoppa ott jobbra all
egy kocsi mellette 2 fakabat es hadonaszva integetnek.............hoppa ezt kifogtuk...
Leall az Onkel es megkerdezi mi a gond?
Na mi lenne baßßa meg, tuttya maga, hogy mánnyivál léhát ménni itt a
hátásén? Hat ugy tudom 120-al, miert mennyivel mert be?
Van az magának káttöszáz is :clap: :clap: hoppa en csak 180-at lattam, de
ök 200-al mertek be.
Scheiße ilyenkor mi van?
" semmi csak elvesszük a jogositvanyat (nemet) azonnali hatallyal es holnap
atveheti az örsön ha befizetett 100.000 HUF-t."
Es, hogy a fatyomba megyek tovabb jogsi nelkül?
Sehogy, le allitja a kocsit es gyalog megy.................
Na ez mar megse trefa, na akkor terjünk at a Heber nyelvre.. :chuckle:
Nem lehet ezt valahogy megoldani harmink között, mert sürgösen nekem tovabb
kell mennem mert van egy igen fontos megbeszelesem??...
"Mennyit er meg maganak a jogsija"? Jo kerdes, mert egy jogsi az tuti ,hogy sokat er.
10 % ? Nyet.........20 % ?..........nyet.................30 % ? oke adja ide a penzt es tüzzön el
es meg egyszer nem szeretnenk, ha talalkoznank....
Szova, ez csak az en velemenyem (persze ha van loved elegendö), hogy mindenki
megvasarolhato, csak tudnod kell az arat.
(kiveve Nemetorszagot, mert itt vagy egyik beköpi a masikat, vagy kepesek meg
vesztegetesert feljelenteni) :whew: :whew: :whew: :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29643 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

prosperus írta: (kiveve Nemetorszagot, mert itt vagy egyik beköpi a masikat, vagy kepesek meg
vesztegetesert feljelenteni)

Szerintem ez jobb, mert azért az otthoni állapothoz képest azért itt rend van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29648 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Kedves Fórumosok! Hazautaztam Magyarországra, német rendszámú autómmal Budapesten voltam. Vettem parkolójegyet, de persze 4 perc késéssel érkeztem az autómhoz. A parkolóőr otthagyta a mikuláscsomagot. A pótdíj 5500 Ft ha 15 naptári napon belül fizetem be. Járt már esetleg valaki így. Megtalálnak. Érdemes befizetni?

Na, vissza az alapokhoz.
Vettél jegyet ? Vettél.
Elkéstél ? El.
Jogos a bírság ? Jogos.
Ennyi. Nem azon kellene rágódni, hogy elsunyítsam-é vagy se nem.
Jelen esetben a parkolóőrök mentalitása teljesen másodlagos.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29650 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Kedves barátaim, tisztelt fórum!

Azt felejtettük csak el, hogy a lejárat után 5 perc türelmi idő van...nem birságolhat. A alanyunk a 4. percben kezében egy jeggyel odaért...jogtalan. Mondom, ha ...ha...hahaha ;)
De itt nem biztos hogy a percek stimmölnek :P
Amit viszont titkolnak a cigánylelkű bakterjaink, hogy az automatáknál lehetőség van egy jelentősen csökkentett mértékű pótdíj befizetésére.

Ezt kérem az egyetlen (lehet, hogy akár három is van) jólelkű, szakmailag toppon lévő, jól öltözött, ápolt és intelligens parkolóőrtől tudom aki a VII. kerületben ténykedik.
Ez úton is köszönöm neki :party:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29662 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Miklós írta: Ennyi. Nem azon kellene rágódni, hogy elsunyítsam-é vagy se nem.
Jelen esetben a parkolóőrök mentalitása teljesen másodlagos.


Miklós!

Életvitel szerűen Budapesten élő ember tudja csak azt, hogy mennyi jogsértést...jogtalanságot követnek el az ellenőrök. Hogy ezt a társaság követelésére vagy maga az egyén öntevékenyen végzi indifferens. Mind a kettő eset az üzemeltetőre tartozik. Ha ők csak mint szelvényvágó uzsorások vesznek rész "isten adta joguknál" fogva, akkor visszautalva az állandó "miért nem áll ellen a Magyar az önkénynek" okfejtéseitekre (lehet, hogy Te nem okfejtetted... :thinking: ) ez egy élő példája kenne az önkénnyel szembeni ellenállásnak. :chuckle:
Számomra az is értelmezhetetlen, hogy a közterületen (magyar szó...jól értelmezhető: közterület...a közösség területe) milyen jogon és miért szednek a parkoló autók után helypénzt...terület foglalási díjat...usw. (nem érdekel, hogy a nyugati demokráciában ez diavat..igen az IMF szerű uzsorások jóvoltából divat!)
Fizetek az autóm után annyi adót, biztosítás és apám fütyije tudja még miféle hozzájárulást, hogy a megállásomért ne kelljen már fizetnem. Hiszen, ha nem használom az autót és eladom, nincs adóbevétel. Ha használom és fizetem az adót akkor meg hagy álljak már meg ingyen. Majd, ha fedett örzött parkolóba viszem akkor fizetek. De közterületen?...Érted?...KÖZterületen.... ;)

Teszem hozzá mindig veszek jegyet! De egy percre sem ítélem el azt aki "bliccel" ez ügyben. Viszont a közterület utáni uzsorát azt mélységesen......

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29680 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

kfz írta:

Miklós írta: Ennyi. Nem azon kellene rágódni, hogy elsunyítsam-é vagy se nem.
Jelen esetben a parkolóőrök mentalitása teljesen másodlagos.


Miklós!

Életvitel szerűen Budapesten élő ember tudja csak azt, hogy mennyi jogsértést...jogtalanságot követnek el az ellenőrök. Hogy ezt a társaság követelésére vagy maga az egyén öntevékenyen végzi indifferens. Mind a kettő eset az üzemeltetőre tartozik. Ha ők csak mint szelvényvágó uzsorások vesznek rész "isten adta joguknál" fogva, akkor visszautalva az állandó "miért nem áll ellen a Magyar az önkénynek" okfejtéseitekre (lehet, hogy Te nem okfejtetted... :thinking: ) ez egy élő példája kenne az önkénnyel szembeni ellenállásnak. :chuckle:
Számomra az is értelmezhetetlen, hogy a közterületen (magyar szó...jól értelmezhető: közterület...a közösség területe) milyen jogon és miért szednek a parkoló autók után helypénzt...terület foglalási díjat...usw. (nem érdekel, hogy a nyugati demokráciában ez diavat..igen az IMF szerű uzsorások jóvoltából divat!)
Fizetek az autóm után annyi adót, biztosítás és apám fütyije tudja még miféle hozzájárulást, hogy a megállásomért ne kelljen már fizetnem. Hiszen, ha nem használom az autót és eladom, nincs adóbevétel. Ha használom és fizetem az adót akkor meg hagy álljak már meg ingyen. Majd, ha fedett örzött parkolóba viszem akkor fizetek. De közterületen?...Érted?...KÖZterületen.... ;)

Teszem hozzá mindig veszek jegyet! De egy percre sem ítélem el azt aki "bliccel" ez ügyben. Viszont a közterület utáni uzsorát azt mélységesen......

Nyugati demokraciaban ez nem divat kerdes:) Errefele sima ugy, hogy 1 csaladnak min. 2 autoja van es persze itt is az ajto ele szeretnenek parkolnia belvarosban:) Tehat mint a kozterulet szinten jogos tulajdonosa elvarom a forgalomterelest es, hogy normalis kozlekedes legyen fenntartva. Csereben elfogadom, hogy alkalomadtan en is fizetek. A parkolas igy is ubergaz a nagyobb varosokban egyebkent

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!