Érdemes befizetni?

Több
11 éve 1 hónapja #29633 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Na de gyerekek! :wait:

Nem olvastátok végig? Budapesten volt, nem kint!
Ha németben történik azt mondom Én is hogy fizess! De a tetves Budapesten a csőlakóból lett parkolóőrök....
Történet: megyek az utcán autóval, csörög a mobil...látok egy parkolóhelyet, lehúzódom...jár a motor beszélek a telón. Mellettem egy "faszagyerek" (parkolóőr) csomagozott. kb 1-2 perc telt el...Én beszéltem, a motor járt erre a féreg odaáll és elkezd fényképezni....telót letesz...kiszáll...mondom "mi a baj testvérem". Erre: jegy nélkül parkolok pót díjat kell fizetnem.... :finger:
1, nem parkoltam...megálltam (5 perces szabály) benne ülök a verdában.
2, 3 perce sincs hogy megérkeztem...telefonáltam, honnan veszi, hogy nem akartam jegyet venni.
3, egyezzünk meg abban, hogy gyorsan törli a képet és elhúz a p...ba
Ezek után még 5 percig kellett a szarházival huzakodni,mire felfogta, hogy nem a lehúzható típus vagyok.
Másik: megállok ,utca végén van csak automata. Nosza gyalog nekivágok, jegyet veszek. Mire visszaérek kocsin csomag mellette két féreg. Mondom: ez mi? Mondják büntetés. Én meg, itt a nyugta..tessék gyorsan lekapni a csomagot. Erre röhögve mondják: már sajnos nem tudunk segíteni, be kell mennem az ügyfélszolgálatra és sorban állni. Mondom: na neeeee...ezt ugye nem gondolják komolyan. Válasz: hát éppen el tudjuk intézni, de kevés a fizu......Ezt kapták: :finger:
Csomagot eltettem, bele a nyugtát, aztán úgy 30 email és tiszta lett a dolog.
Abszurdisztán!!!!!!!!!!
Harmadik történet: VIII.ker. megállok, jegyet veszek, 3 órásat (40 perc alatt kész lettem) a nyugtát az előírás szerint a szélvédő alá a műszerfalra tettem. Mire visszaérek csomagocska a helyén.A cigánylelkű parkolóőr úgy fotózta a kocsit, hogy ne látszódjon a nyugta. Megtehette, hisz egy túltervezett modern műszerfala volt az autónak és ha jó szögben fotózott simán ment neki.
Csomag el, bele nyugta. Emailek tömeg. Na ennek a vége bíróság lett. Majdnem nem lett igazam! (és hány napomat b@szták el.... :dry: )

És millió ilyen történet van. A társaságok külön trenírozzák és jutalékos rendszerben fizetik ezeket az ebeket.

Szóval a pesti tetves társaságokat megszívatni szerintem nem bűn....kötelesség!
Majd, ha europai módon, tisztességesen állnak a díjbeszedéshez, akkor adok nektek igazat ;)

Mindig elfelejtitek a földrajzi helyzet különbségét :chuckle:

Teszem hozzá Én minden esetben veszek parkolójegyet, ahogy BKV járműveken sem bliccelek soha sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29634 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

kfz írta: A társaságok külön trenírozzák és jutalékos rendszerben fizetik ezeket az ebeket.

Ahamm. Vajon ez is miért van? ( :wait: van volt parkolóőr ismerősöm) Elárulom. ;) Mert amúgy csak lazultak és zsebre dolgoztak a fiúk! Miért nem hiszitek már el, hogy mindig a rossz oldaláról látjátok hibásnak a dolgokat??? Az embernél kezdődik minden!!! Így is fog megváltozni! Jelen esetben a parkolótársaságok Magyarországon) úgy minimum 50 évig nem fognak más rendszerben foglalkoztatni parkolóőröket mert már próbálták és nem műkődött a sz@r emberek miatt!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29635 Írta: ernest
ernest válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

ha van jegy és négy percet késel és megvetted a második jegyet akkor nem kell a büntetést kifizetni hanem bemutatod az irodának vagy faxolod mind a kettöt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29636 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Oké Kfz, én befolyásolható vagyok! :lol:

Tudod, bármennyire is igazságtalannak tűnik, hogy a parkolásért fizetni kell, ez nem lehet kifogás! Ha nagyon zavarja ez az embereket akkor védekezniük kell ellene például azzal, hogy akkor nem autóval megy, hanem gyalog...igen, kényelmetlenebb! De az bizonyosan nem megoldás, hogy úgy állunk hozzá, hogy ezzel is csak büntetni akarnak! Borzasztónak találom én is, hogy ez működik Mo-on de ez is valaminek az okozata.... ez is valami miatt alakult így ki!
Utálok Pestre menni intézkedni. Ha csak tehetem inkább a kényelmetlenebb és büdösebb közlekedési eszközt választom (a vonatot) , ha azonban mégsem kerülhetem el, akkor pedig úgy veszek parkolójegyet, hogy ne 4 percet kicsússzak,(I) hanem inkább félóra maradjon még rajta! Tény, hogy szinte a két kezemen megszámolhatom, hogy hányszor parkoltam Pesten, de soha meg nem büntettek, soha ebből konfliktusom nem volt és nincs a környezetemben olyan akiről tudnék, hogy így járt. Olyan ez nekem, mint a lottónyertes, hallottam már arról , h van ilyen, de eggyel se találkoztam :lol: :lol:
Elolvastam a történeteidet, de felfedeztem benne számomra 2 fontos különbséget: :wait:
1: mindegyik esetben volt érvényes parkolójegyed, illetve még nem hagytad el az autót, ergo nem parkoltál...
de ami számomra lényegesebb!!!...
3: Te egyik esetben sem kérdezted meg a fórumon, hogy szerinted most befizesd-e??!! :woohoo:
Sajnálom, hogy ilyen sok konfliktusod van a parkolóőrökkel, talán át kéne gondolnod, hogy nem te vonzod-e ezeket magadhoz?? (vonzás törvénye ;) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29637 Írta: BlaSiuS
BlaSiuS válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

Nem a Magyar ilyen, még ha úgy is tűnik néha....hanem aki ezt szokta meg,ezt látta példaként,a környezete így él.Lopva,csalva,simliskedve...sajnos ebből rémisztően sok van és sajnos magyarok.Bár ha ez megnyugtat valakit Én nem gondolnám,hogy ez csak "Magyar betegség" becstelen embert találsz mindenhol :sick:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29638 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Érdemes befizetni?

BlaSiuS írta: Én nem gondolnám,hogy ez csak "Magyar betegség" becstelen embert találsz mindenhol :sick:

Ez bizony egy régi "magyar betegség"! A beteg rendszer fekélye, ami még több generáción át mérgezni fog! Mindenkinek úgy volt a jobb, hogy "okosban" elrendezték még a parkolást is!
Aki nem hiszi nézzen csak körül pl. a facebook-on, hogy milyen népszerűek, hasamra ütök:
A szocializmusban senki nem dolgozott mégis 110%-on teljesített mindenki vagy a szocializmusban mindenki lopott mégsem hiányzott semmi és hasonló, elmebeteg post-ok!!!
A "rendszerváltást" ugyanakkor úgy képzelték, hogy minden előnye megmarad a réginek, azokhoz csak további jóságokat kapunk, amit cserébe be kéne áldoznunk arra pedig csak beintünk :chuckle:
Ráadásul minden bajnak a forrássa, hogy nem elég a pénz soha nem fog megszűnni. Éppen a topikindító hozzászólás rá a legjobb példa!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!