Jön a német általános minimálbér 8,5€?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34282 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Athena1985 írta: Az első mondatod olvasása után majdnem az asztalra köptem a kávémat. Csak remélni szeretném, hogy nem "úgy" gondoltad!

Nem figyeltél! Én egy szóval sem állitottam, hogy az unproduktiv munkaerönek nincs létjogosultsága. Természetesen, hogy kell ilyen is, mert e nélkül szerintem egy cég sem létezhet! Nálunk a könyvelö összeszámolja, hogy mit adtunk el, s mit kerestünk az adott hónapban, évben. Hogy ö ezt összeszámolja semmit nem változtat az eredményen, ergó mi keressük meg az ö bérét, de szükségünk van rá, mert valakinek ezt is kell csinálnia! Ugyan igy, pl egy titkárnö, csoportvezetö vagy osztalyvezetö nem produktiv, viszont az utóbbiak meg a felelösséget vállaják a pénzükért, ahogy a nagyfönök is ezt teszi, de ök inkább csak reprezentálnak!
Amiröl én beszéltem, továbbra is az, hogy ha egy képzetlen, (mondjuk takaritónö vagy segédmunkás, esetleg betanitott szalagmunkás) a bevezetett 8,5 eurós minimálbért kapja mondjuk 4,25 euróról, akkor akik szakmunkás mennyit kapjon? Ott is kell emelni Mert ha ezeknél a dolgozóknál felemelik ennyire (8,5€) akkor bizony a többinek is emelni közel 50%-ot, nem? Ebböl fog egy elbocsájtási hullám születni! Tehát, nem a munkakörödet vagy szakképzettségedet kritizáltam vagy értékeltem le!! Ennek ellenére az adminisztrativ munkakörök nem tartoznak a produktiv munkakörök közé! Hiába vagy morc, Te csak a már meglevö eredményt elemzed, s összegzed. Munkádra szükség van de nem javit semmit a cég már megtermelt ereményén!

Ui. nem a munkádról van szó, a téma a minimálbér, amit semmiképpen nem lehet a magyar minimálbérrel összehasonlitani, legfeljebb a negativ kihatását a gazdaságra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34283 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Athena1985 írta: Majdnem elfelejtettem! Akkor, ha én unproduktiv munkarő vagyok, nem érdemlek meg 8,5 Eurót sem? Wow. Eddig azt hittem, hogy alul vagyok fizetve, de mostantól szemléletváltás! Köszönöm DECO, hogy felnyitottad szemünket! A soraiddal azt hiszem sokunkat megszólítottál!


Nem arról van szó, hogy Te mennyit keresel vagy érdemelsz. Azt sem irtam sehol, hogy minden unprodktiv munkarö képzetlen. Biztosan többet keresel és biztosan meg is érdemled. De ha X. Fritz SM most hirtelen kap a cégeteknél egy 30%-os bérfejlesztést, hogy elérje a 8,5 euró bruttót, akkor ezt neked is meg kell adniuk, ugyanis X. nem végez se több, se jobb munkát mint elötte. Ezek a dolgok fogják nagymértékben a feszültséget szitani! Pláne ha nálad a 30% sokkal több lesz mint X. Fritznél!

Ui: azt meg én biztosan nem tudom megmondani, hogy mennyit ér a munkád a cégednél, ahol dolgozol. Ez a fizetésed látszik meg! Valahol a téma kisiklott nálad, s teljesen másról beszélsz nem az esetleges minimálbér hatásairól!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34289 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Mivel a válaszom nem tartozna továbbra sem a témához, pedig hidd el, izzik az ujjaim alatt a billentyűzet, inkább passzolok.
Maradjunk annyiban, hogy a 8,5 Euró véleményem szerint egyáltalán nem sok, ahogy az előttem szólók is írták, nagyon helyesen. Egy-két kivételtől eltekintve meg is haladja a tervezett minimumot. Ezért inkább negatív, mintsem pozitív hatást gyakorolna a bérezésre!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34295 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Athena1985 írta: Maradjunk annyiban, hogy a 8,5 Euró véleményem szerint ....
Ezért inkább negatív, mintsem pozitív hatást gyakorolna a bérezésre!

Ugyan arrol beszélünk! Egész idö alatt azt próbáltam kidomboritani, hogy negativ hatásu! Igaz nem csak a bérekre, hanem az egész gazdaságra! Akkor most min is vitáztunk tulajdonképpen?

(Mondjuk tudom, de ezt túlzottan felértékelted. Nézd én senkinek nem akartam a tyúkszemére lépni de én a valós termelésböl jöttem. Tudom mi a munka, s az elöállitott érték lényge! Nem csak egy fizikai munkás dolgozik de hogy hol unprodutiv és hol nem ez a munka az szakmánként változik! Egy ügyvéd pert nyer, egy buszvezetö A-ból B-be megy, s egy kertész virágot nemesit.....ezek mind értéket állitanak elö. Egy titkárnö, egy könyvelö, vagy egy politikus, vagy akár egy vezérigazgató viszont unproduktiv, de szükséges foglalkozások! Én nem akartam ezzel leértékelni azt amit csinálsz!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34297 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Nem, nem beszélünk ugyanarról. A negatív szócskáig egyetértek veled, ha úgy tetszik, de pont ellenkező okok miatt: Gejza véleménye felé tendálok alapvetően, hogy konkretizáljam az álláspontomat.

A kisbetűs részre kitérve: Nem értékelek fel semmit. Te lovagolsz az unproduktivitáson egyfolytában, nem nézve a szó fogalmi hátterét, ami nem az elavult marxista, hanem modern gazdasági megközelítés. Egy szép mondat, még az egyetemi évekből:

"Für eine mikro-ökonomische Volkswirtschaftslehre kann es keine unproduktive Arbeit geben. Ein homo oeconomicus handelt rational und jede Arbeit verfolgt das Ziel, Nutzen zu erzielen" Gondolom ezt nem tanították grafikuséknál...

A szöveget egyébként a Volkswirtschaftslehre tankönyvemből másoltam, de a Wikin is megtaláltam...
Elfilozofálhatunk a szó fogalmi értelmezésein, de NEM ebben a topikban, hiszen továbbra sem kapcsolódik a minimálbér bevezetéséhez. (amúgy sok értelmét nem látom a dolognak)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34305 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

DECOTEXT írta:

Athena1985 írta: Maradjunk annyiban, hogy a 8,5 Euró véleményem szerint ....
Ezért inkább negatív, mintsem pozitív hatást gyakorolna a bérezésre!

Ugyan arrol beszélünk! Egész idö alatt azt próbáltam kidomboritani, hogy negativ hatásu! Igaz nem csak a bérekre, hanem az egész gazdaságra! Akkor most min is vitáztunk tulajdonképpen?

(Mondjuk tudom, de ezt túlzottan felértékelted. Nézd én senkinek nem akartam a tyúkszemére lépni de én a valós termelésböl jöttem. Tudom mi a munka, s az elöállitott érték lényge! Nem csak egy fizikai munkás dolgozik de hogy hol unprodutiv és hol nem ez a munka az szakmánként változik! Egy ügyvéd pert nyer, egy buszvezetö A-ból B-be megy, s egy kertész virágot nemesit.....ezek mind értéket állitanak elö. Egy titkárnö, egy könyvelö, vagy egy politikus, vagy akár egy vezérigazgató viszont unproduktiv, de szükséges foglalkozások! Én nem akartam ezzel leértékelni azt amit csinálsz!)

Nem a termelesbol jottel, hanem a cucializmusbol, ahol azt vertek a fejekbe, ha “kalapacs” van a kezedben akkor te termelo munkat vegzel. A vezer “ejtoernyos” partkatona, Micike meg csak kavet foz. Mit gondolsz a te mostani munkad produktiv? El lehetne adni a VW-t a te cirkalmatos abraid nelkul?:) Te a axiomarendszeredben el es te unproduktiv vagy. JA, hogy ezek a romlott kapitalistaknal megsem igy mukodik a vilag..
Egy ceg es gazdasagi rendszer nem igy mukodik ahogy te elkepzeled. A vezerigazgatonak aki szerinted unproduktiv, van a legnagyobb hatasa arra, hogy te „mennyit fogsz termelni“, legfeljebb nem erted a donteseit. Adminisztrativ munka meg olyan egy cegnel, mint olaj a motorban. A konyvelo pedig nem az az ember aki a te fizetesed adminisztralja, hanem az(ok) az emberek aki kitalaljak, hogy lehet a kiadast-adokat optimalizalni, aminek van csak igazan hatasa a “te termelesedre”. Na nem arra, hogy 1 nap hany vw logot “termelsz”, hanem az, hogy ezert 1 marek vagy 2 marek mogyorot kapsz e.
A 8.5EUR-s minimalber meg ugy fog kihatni erre a rendszerre, hogy meg akarjak szuntetni a ehberes munkasokat, aki a husfeldolgozoban csontozzak a hust vagy csomagoljak a kutyatapot. Szakmunkas eddig is tobbet keresett (ahogy irtak), ettol kevesebbet (ez nagyjabol 1400EUR koruli minimal ber – 8oras) meg a bejelentett szallodai takarito sem keresett kevesebbet, nyugaton legalabbis. Oka ennek az egesznek, hogy valoszinuleg probaljak a “kinyilt” berollot alulrol bezarni, megszuntetni a “rabszolgamunkat”. Valoszinuleg ennek hatasara el fog tunni nehany termek az olcso szegmensbol, csereben pedig megerosodhet nehany also-, kozepkategorias termek, ahol eddig se dolgoztattak “rabszolgamunkaerovel”.
Toled kulonosen furcsa, hogy ez a “dragulas” zavar, amikor a fixa-idealod, hogy az embernek “sok penzt” kellene kernie a munkajaert es akkor nem lennenek alacsonyak a berek.:) Most megkaptad amit kivantal, allambacsi szol, hogy: emberek tobbet kell kerni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, kfz, gejza, kirschblute, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!