Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Több
10 éve 5 hónapja #34340 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Dehogynem visz haza többet,már most is többet visz haza..de nem hiszel Te senkinek,csak saját magadnak.
Kérdés,még mindig az számomra hogyan reagálnak erre a németek..a férjeméknél már említették,hogy akkor természetesen az ő órabérük is emelkedik,mert szakképzettek...

Elképzelni sem tudom hogy valaki 4-6 euróért dolgozzon..Te konkrétan ismersz ilyen embereket???????Csak azért mert annyira biztosan állítod...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34342 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Kedves DECO barátom:

Ui: kérdésem is van. Hol adnak ennyit építőiparban Mo.-on. Van egy pár ismerősöm ezen a területen akik (magyar) minimálbéresek. Biztosan elmennének oda! Köszi az infót előre is!


Ismét csak ajánlani tudnám, hogy gyakorold a figyelmes olvasást ! Nem a M.o.-n az építöiparban dolgozó magyarokról írtam, hanem a Németországban dolgozó magyarokról....
Grüzi !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34345 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Athena1985 írta: Ha te ennyit keresnél pároddal együtt BRUTTÓ!!! Mihez kezdenél? Akkor is így írnál erről?!

Végtelenül egyszerű!
Sajnos nem olvastad az első beirásaimat (pár éve) ahol leírtam, hogy milyen nyomorból indultunk (indoltam) el (ÖNHIBÁBÓL) 1978-ban, mert nem akartam dolgozni s mert nem voltak sem tervei sem ambicióim! Aztán a nejem késsz tények elé állított, s beindultam (beindultunk) .

A lényeg az az, hogy lehet nyelveket tanulni, lehet szakmákat tanulni (nekem 3,5 van) s ha valahol kevés a bér, oda kell menni ahol többet fizetnek! Ha jó vagy felvesznek s nem 8,5 euróért, ha rossz vagy akkor fel sem vesznek vagy kapsz öt-hat eurót amit meg sem érdemelsz! Amikor ez a beindulás volt, akkor egy szakmám sem volt és már nös voltam, két csecsemővel! Én vagyok az élő példája annak hogy meg lehet csinálni! Nem volt könnyű, de ezt én soha nem is állítottam! Folyamatosan készültünk ( a gyerekekel) s tudunk jól németül amikor 1989-ben kijöttük, de akkor már sokat kerestünk Mo.-on is és nem anyagi indokból hagytuk el Mo.-ot hanem jobb tanulási perspektivát biztosítani a gyerekeknek!!

Na, ennyit röviden! S pontosan ezért merem kritizálni azokat akik hagyják magukat lenyulni (kutyatáposok), mert ezek a FELNŐTT emberek is tudnak gondolkozni és lépni helyes irányba is, ha akarnának!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!