Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Több
10 éve 5 hónapja #34271 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

"Unproduktiv" munkaerő a könyvelőtől a takarítónőig mindenki aki, nem vesz részt dirket a termelésben! Nálunk van egy zsák titkárnő, van személyzetis és sok olyan aki a "Marketing" gyűjtőnév alatt" képviseli a céget, de az utolsó évek elemzése azt mutatta ki, hogy ez az egész csak hullámverés volt, hasznot nem hozott. Szóval ezek! persze egy telephelyen kell biztosan éjjeliőr és portás, de ezek mind "unproduktiv" munkaerőnek számítanak!


Na én ezzel az elmélettel óvatosan bánnék a helyedben! Ha ugyanis ezt a logikát követjük, akkor szigorúan véve Te, és az egész céged is unproduktív, hiszen "csak" mindenféle "vicces és kevésbé vicces" ábrákat rajzolgattok olyan termékekhez, amiknek az elöállításához semmi közötök nincs, azaz "nem vesztek részt direkt a termelésben..."
Maradjunk abban, hogy az unproduktív munkaerö fogalma jórészt a régi rendszerrel együtt kihalt. (Azokat tekintettem annak, akik csak azért kaptak munkahelyet pár ezer Ft fizetéssel, hogy ne legyenek munkanélküliek, mert ugye olyan "nem létezik"). Most hasonló pl. az, amikor bukott, levitézlett politikusokat súlyos pénzekért benyomnak valahova "tanácsadónak".

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34274 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Kedves KFZ!
A topik ugyan nem a mautról szól, annak ellenére én azonnal bevezetném ezt, csak a németek ezt is agyon fogják komplikálni mit a teherautók esetében. A legjobb az osztrák módszer. Náluk meg is látszik az úthálozaton. Németországban ezek a pénzek azonban el fognak sikkadni, mint a berlini repülötér esetében. Itt garantáltan nem fogod látni az úthálozaton, hogy van autópálya dij! S minden összehasonlitás ellenére én egy katasztrófának tekintem, ha bevezetik a 8,5 eurós minimálbért! Ez nem csak a bérrendszert ferditi el, hanem általánosan áremelkedésekhez is fog vezetni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34275 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Kedves DECO!

Az első mondatod olvasása után majdnem az asztalra köptem a kávémat. Csak remélni szeretném, hogy nem "úgy" gondoltad!
Ha már a könyvelőknél tartunk: miért is unproduktív? Mert nem kézzel fogható anyagot állítunk elő? Ez igaz. De a produktivitás nem csak fizikai, hanem szellemi értéket is jelent. Csak hogy egy kis szakmát is hozzak: a mérleg felállításakor nem csak a materiális, hanem az immateriális javak (immaterielle Vergmögen) gyarapítják a Bilanz-ot és a cég javait. Hogy tovább fűzzem a szálat, konkrétan az ÉN munkámra: értéket állítok elő, de még mennyire! Könyvelem a számlákat (ami nem csak adatbevitelt jelent, hanem mérlegelést és a jogszabályok, főleg USt szerinti helyes eljárást), beszámolókat készítek, havi és éves zárásokat csinálok. Mi ez, ha nem produktivitás??? Hozzájárulok a cég financiális helyzetének ábrázolásához, ami a legfontosabb, hogy lehessen kalkulálni pl. a fizikai munkások felvételét, szerszámok és anyagok vételét és egyáltalán mindent (contolling, ha mond ez a szó neked valamit)
Igen, kellenek a titkárnők is. Pláne, mikor az adminisztrációhoz nullát értő managerek (mondjuk én is az vagyok, de csak Junior:)) munkáját kell segíteni. Hidd el, ezek az emberek is aranyat érnek, mikor neked csak be kell szállnod a repülőgépbe és vár 1000 km-rel arébb egy Hotel, bérautó navival...Képzeld, ez is produktivitás. Ja, persze, te nem csak szellemi terméket állítasz elő, mert a munkád eredményeként csilli-villi grafikák jönnek létre? Most én is kezdjem el bírálni a munkádat??? Nem teszem, mert TE is produktív vagy, hacsak nem egész nap malmozol az íróasztalodnál, amit feltételezek, hogy nem teszel. Gondolhatod, hogy én sem den ganzen Tag meine Fingernägel lackiere! Ha ezt tenném, unproduktiv lennék!!! Részemről ennyi!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34276 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

DECOTEXT írta: A legjobb az osztrák módszer. Náluk meg is látszik az úthálozaton. Németországban ezek a pénzek azonban el fognak sikkadni, mint a berlini repülötér esetében. Itt garantáltan nem fogod látni az úthálozaton, hogy van autópálya dij!

DECOkám!
Ezt most abból következtetted ki, mert sok alagút van Ausztriában? (a két legfontosabbért külön kell fizetni egyébként) Mentél te a az A8-on kívül más autópályán is? Tudod, Steiermark az ország zöld szíve...na ott nézd meg az utakat és az autópályákat. Az utóbbi három évben elég sokat használtam őket és egy-két bukkananónál majdnem dobtam egy hátast a kocsimmal. Az osztrák utak igencsak el vannak hanyagolva itt-ott, míg itt Allgäu-ban csak lesek, hogy a harmadrendű utakat, sőt a még kisebbket is mennyire karban tartják. Kopp-kopp, remélem télen Sem lesz másképp! Húha, elkanyarodtunk a témától!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34277 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Athena1985 írta: Húha, elkanyarodtunk a témától!

Igen. Már akartam korábban jelezni de végre van egy kis időm. Térjünk vissza a témához! Miért jó, esetleg miért nem de ne összehasonlítgassuk a magyar minimálbérrel! Kösziiiiiiiiiiiiiii ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34278 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jön a német általános minimálbér 8,5€?

Majdnem elfelejtettem! Akkor, ha én unproduktiv munkarő vagyok, nem érdemlek meg 8,5 Eurót sem? Wow. Eddig azt hittem, hogy alul vagyok fizetve, de mostantól szemléletváltás! Köszönöm DECO, hogy felnyitottad szemünket! A soraiddal azt hiszem sokunkat megszólítottál!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!