Számítógép guruk

Több
12 éve 5 hónapja #9563 Írta: Gergoo
Számítógép guruk téma létrehozva Gergoo által

Ambrusch írta: Ehhez a trójai dologhoz annyit szólnék hozzá, hogy mivel én a gépemen elég sok, relatív nagy összegű pénzes dolgokat is intézek, elég komolyan veszem az internet biztonságot. Tűzfal, hardveres szoftveres, vírusvédelem. Még soha nem volt gondom vírus támadással. Nekem ezzel az oldallal nem volt gondom.

Mennyire komolyan? Van egyáltalán bármilyen fizetős vírusvédelmed vagy ingyenes szoftvereket használsz? Milyen hardware-s megoldások? Ez nagyon érdekelne.
Kitettem code tagok közé a linket mert egyszerűen nem hiszem el, hogy erről vitázni kell és körülírva de azt hiszitek, hogy milyen nagyon jó most trójais oldalra küldeni az embereket.
HUUUURRRRÁÁÁÁÁ, ott a link de ESZETEKBE NE JUSSON RÁKATTINTANI!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9568 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

bocs Gergő, én ezen NEM vitatkozom. Nem tudom mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz, DE pl. az nem link! Link az aktiv kód, amire ha rákattintasz akkor megnyitja a hivatkozott oldalt, illetve tulajdonképpen azt a file-t ami a hivatkozáson található, feltéve, hogy a böngésződ úgy van beállítva.
Valahol írtad, hogy fél millió látogatója van az oldaladnak :)
Ha valaki nem tudná, az oldalak általában az IP cím szerint azonosítják a látogatókat, Az IP cím állandóan változik. Ha valakinek dinamikus IP címe van akkor minden alkalommal, ahányszor csatlakozik a netre. Ha ezt esetleg nem tudtad, akkor nem kéne kioktatni másokat, ha tudtad....
Most kiderül, mennyire viseled a kritikát :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9571 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ambrusch írta: bocs Gergő, én ezen NEM vitatkozom. Nem tudom mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz, DE pl. az nem link! Link az aktiv kód, amire ha rákattintasz akkor megnyitja a hivatkozott oldalt, illetve tulajdonképpen azt a file-t ami a hivatkozáson található, feltéve, hogy a böngésződ úgy van beállítva.

Link volt de meggondoltam magam. :laugh:

Ambrusch írta: Valahol írtad, hogy fél millió látogatója van az oldaladnak :)
Ha valaki nem tudná, az oldalak általában az IP cím szerint azonosítják a látogatókat, Az IP cím állandóan változik. Ha valakinek dinamikus IP címe van akkor minden alkalommal, ahányszor csatlakozik a netre. Ha ezt esetleg nem tudtad, akkor nem kéne kioktatni másokat, ha tudtad....

Ennek mi köze a trójaihoz? Mi köze hozzá, hogy nem kéne ilyen oldalt reklámozni? A dinamikus IP megvéd talán a trójaitól?

Ambrusch írta: Most kiderül, mennyire viseled a kritikát :)

Nehezen. Azt még nehezebben amikor úgy tűnik nem is azt kritizálja valaki amiről szó volt, hanem egyszerűen csak teljesen mást. Legnehezebben pedig azt viselem el amikor valaki egyszerűen nem is válaszol a kérdésre csak fújja a légből kapott dolgokat! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9572 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Az alábbi tesztek eredményei a gépemre
Ha neked ennél rosszabb, és ha kaptál trójait akkor valszeg rosszabb, el kéne gondolkodnod, megfelelő-e a védelmed!
Results of the test
We have scanned your computer' ports used by the most dangerous and widespread trojan horses. Here is the description of possible ports' statuse
Your computer is invisible to the others on the Internet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9573 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Gergoo írta: Milyen hardware-s megoldások? Ez nagyon érdekelne!

Egy példa ami működhet: egy extra computer "proxi"-ként berakni az egész rendszered elé! csak ezt látják akkor kivülről. Ezenkivül a routernek/modemnek is van védelme ha jól van beállitva! Igaz, nekem van egy fizetős védelmem is, a szolgáltatómtól, mert jobb félni mint..... Nálam ez van: fizetős software, modem és router kódolt, WLAN csak ha kell, különben lezárva, Win7 tüzfal. Nem ajánlották de nálam még fut a háttérben, egy ingyenes "Antivir".... (Nálam a Tv is online van, s pl. időjárást, hireket vagy a Youtube cuccokat lehet nézni.) Mindezek ellenére, hetente egyszer a SpyBot-al scannelek és találok szemetet ami bejött! Természetsen az én hibámból, mert nem egyszer járok olyan oldalakon (ckracz, serialz) ahol alalposan figyelni kell. Olyan meg úgy sincs, hogy 100%-ban legális minden a gépen....
;)

Info: nálam a magyar (Erste) és a német Sparkasse) banknál is online banking van már évek óta! Soha semmi gondom nem volt. Akit lenyúlnak, vagy beszed valamit a computerébe, az a saját hibája, pl. ha bedől a "fishing"-nek, vagy rákattint valamire kiváncsiságból!
:woohoo:

Kérdésem: van kifogásod a fizetős védelmi software ellen?
Szerintem hosszú távon olcsóbb mint egy crash!
:whistle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ambrusch

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9574 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ambrusch írta: Az alábbi tesztek eredményei a gépemreHa neked ennél rosszabb, és ha kaptál trójait akkor valszeg rosszabb, el kéne gondolkodnod, megfelelő-e a
védelmed!

Results of the testWe have scanned your computer' ports used by the most 
dangerous and widespread trojan horses. Here is the description of possible ports' statuse
Your computer is invisible to the others on the Internet!

Gyerekek! Azért ezt ne, legfeljebb németül jó? !
A GOOGLE-Trans ezt dobta ki forditáskén:
A vizsgálat eredményei:
Van szkennelt számítógép által használt portok a legveszélyesebb
és elterjedt trójai programok. Itt van a leírás a lehetséges kikötők statuse
A számítógép láthatatlan a többiek az interneten!

Tegyük fel, hogy értem, akkor is tömény hülyeség!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!