Számítógép guruk

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9629 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Az abszolult védelemben nem hiszek, de ha egy konkrét kártevőról van szó, és megtalálom a neten hogy milyen file-okból áll, és manuálisan is ellenőrzöm valamint a regisztry-t is, és tiszta a gépem, akkor az TISZTA és pont.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9630 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ne haragudj de nincs időm, hogy most MAC-ről megkeressem egy olyan oldalát az említett oldalnak ahol megtalálható a trójai kódja de egy biztos továbbra sem viccből tiltja az oldal betöltődését egy kaspersky. Talán januárban akciós lesz és akkor beruházol egy ilyen szoftverre és ha még akkor is tartalmazza az oldal a kódot akkor látni fogod, hogy miről is beszélek.
Amúgy gratulálok, hogy tiszta a géped. Gondolom sokunknak nagy kő esett le a szívéről hiszen ez valamiféle garanciának is tekinthető és elejétől fogva erről beszélünk, igaz? ;) :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9634 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Gondolom sokunknak nagy kő esett le a szívéről hiszen ez valamiféle garanciának is tekinthető és elejétől fogva erről beszélünk, igaz?

Ezt a mondatodat nem teljesen értem, de végül is mindegy. Azért írtam több bejegyzést is, mivel ebben a témában eléggé othonosan érzem magam. Az intenetes biztonágról, arról, hogy milyen módeszerekkel lehet fokozni elég sokat tudok, és szerettem volna másoknak is tanácsot adni. Azt végül is nem tudom, van e kártevő a blog valamelyik oldalán, nem néztem át az összeset. Ami a lényeg, hogy akár van akár nincs, az én gépemet nem fertőzi meg sem ez sem más, mert elegendő a védelmem. Az lenne a fontos, hogy mindeki alkalmazzon megfelelő védelmet, akkor nem kéne tartania a véletlen fertőzéstől.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ambrusch írta: És mi van ha internet kávézóbol regisztrálnak a nevedben?


Semmi! Mint irtam, az IP cim alapján be tudnak azonositani hogy nem te voltál.! Ha meg virtuális IP akkor az eleve sumák dolog! Az igazi tulaj, fel tudja mutatni a gépe számát, s a szoglátató is tudja ezt ellenörizni! Hiába bizol a "névtelenségedben". Hidd el, hogy nem is sok ráforditással ki tudnak szürni! Mit gondolsz azt a sok illegális software és zene forlaglamzót s letöltöt, hogyan csipik meg? Gondolod, hogy ök nem akarnak "láthatatlanok" lenni?
Hidd el, hogy ha ilyen gond van, lehet bizonyitani a dolgokat! Egyébként aki nem akar sumálkolni az nagyobb szolgáltatót használ, ahol igazi név és cim van a szerzödésben. Aki meg USB névtelen kütyüvel evez az ne csodálkozzon ha lenyúlják! Nekem a német kábelesek adják a TV-t, rádiót, telefont és a netet! Fix IP cimem van, s nem használok TOR-t vagy hasonló "anonymizálót". Igy ha ilyen lenyúló, kaszirozó, kalóz cégek dolgai azonnal tisztázhatók.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9812 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ez a vita bennem a következőket hozta felszínre: Mindenki mondja a magáét, és a sok bába között elvész a gyerek.

Az internet világa tele van vírussal, ez akár teszik nekünk, akár nem, tény. Gergő figyelmeztetett bennünket arra, hogy vannak olyan oldalak, melyeket ajánlottak páran, melyeken az Ő gépe szerint vírus van. Neki jelzett a gépe, Ambrusch, Neked nem jelzett a géped, laolaj, Neked sem. De lehet, hogy Gergőn kívül még másoknak meg igen. Így ez egy parttalan vita.

Számomra egy tanulsága van mindennek, ha jelzett a víruskereső ( legyen az bármilyen), akkor ott minden bizonnyal vírus van. Mások szerencsésebbek, Nekik szűrte a gépük, de attól még ott van, és adott esetben kárt tehet.

Én nem értek annyira a PC-hez, mint Ti. De, mivel az én gépemen nem fizetős vírusvédelem van, ezért én nem megyek fel arra az oldalra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9815 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

kedves Szilvi.
A mondandóm lényege az, és nem hiszem, hogy ezt kétségbe lehet vonni, az, hogy akármikor felcsatlakozol a netre, akkor támadhatóvá válsz. Rengeteg szoftver van ami szkeneli a netet, és olyan gépeket keres amik támadhatók. Még akor is veszélyben lehetsz, ha egyáltalán nem böngészel!
Ezért hajtogatom, hogy megfelelő védelem nélkül, ami ELSŐSORBAN EGY JÓL BEÁLLÍTOTT TŰZFALAT JELENT, ne csatlakozz a netre. Ha megfelelő védelmed van, és értelmesen használod a netet, akkor biztonságban vagy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!