Számítógép guruk

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9575 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

DECOTEXT írta: Kérdésem: van kifogásod a fizetős védelmi software ellen?
Szerintem hosszú távon olcsóbb mint egy crash!
:whistle:

Semmi kifogásom, ezért használom ezt:
www.kaspersky.co.uk/kaspersky-pure
de kipróbáltam még 2 ingyenes szoftverrel is (az egyik az AVAST volt) és gyakorlatilag ugye az történik, hogy nem nyitja meg az oldalt miért is tenné? :laugh:
Én írtam már korábban is másoknak, hogy ha nem lesz vírusos az oldal meglinkelem. Hetek, talán hónapok alatt nem sikerült a tulajdonosának kitakarítania. Mivel már a sokadik felhasználó off-olta szét a topikot csak, hogy mindenki láthassa a szuper oldalt, meguntam a dolgot. Nem érdekel mert úgy látom mást sem. Jó szórakozást! Biztos óriás nagy móka lesz majd az is amikor pl. el lehet búcsúzni x év fotójától. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9576 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

DECOTEXT írta: Tegyük fel, hogy értem, akkor is tömény hülyeség!

Az. :laugh: Ezért sem engedtem a teljes listát és ennyit is csak code tag-ek közé illesztve. Részemről a trójai kérdést lezártam. Ennek sem volt sok köze hozzá engem meg annyira nem érdekel, hogy nem keresem meg azt a bejegyzést sem ahol írtam a trójai nevét, hogy összehasonlítsam ugyanaz vagy már valami más akar jönni a vitatott oldalról. Még egyszer:
Az 5 év 5 nyelv oldalon trójai van! Megfelelő védelem hiányában ne látogasd meg az oldalt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9577 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Egy korrekt, pontos hozzászólás :)
Annyit tennék hozzá, hogy a tűzfal beállításán nagyon sok múlik. Ha űgy van beállítva, mert a felhasználó lusta minden egyes figyelmeztetést meggondolni, és ezért le is tiltja, akkor persze szinte semmit nem ér. Nekem úgy van beállítva, hogy minden egyes esetben engedélyezteti, ha egy szoftver kommunikálni akar a hálózaton keresztül, persze vannak szoftverek amiben megbízom ezeknek állandóra engedélyezem. Akkor is engedélyezni kell ha, egy szoftver egy másikat indít!, vagy ha megváltozott a legutóbbi futása óta. Persze a legtöbb felhasználó ettől falra mászik, de akkor magára vessen.
Én a következőket szoktam még javasolni, az általad említetteken kívül.
- ha egy gépen komolyabb pénzügyeket is intézel, akkor azon vagy semmi mást, vagy csak nagyon körültekintően haszáld másra.
- ha ez nem megy, alternatív megoldás, egy gép, több HDD, külön telepített op rendszerrel. Biosból kiválasztom, honnan bootoljon.
- A pénzügyeket legokosabb Linux alól intézni. A jó (nem MS) böngészők futnak alatta, egy átlagos felhasználó észre sem vesz a különbséget.
- Mindig legalább két e-mail címed legyen. Az egyik a fontos dolgokhoz, a másik minden másra. Amivel pénzezel azt soha, sehol ne add ki!
Nekem már ott lebuknak a fishing e-mailek, hogy melyik e-mail címemre jön :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9579 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

"Az 5 év 5 nyelv oldalon trójai van! Megfelelő védelem hiányában ne látogasd meg az oldalt!"
Megfelelő védelem nélkül ne csatlakozz a netre!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9589 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Ambrusch írta: - A pénzügyeket legokosabb Linux alól intézni.


Ez igy nem korrekt! Nálam egy ilyen kütyü élőben generálja a kódot. (FireFox) Az otthoni meg sms-ben jön, a német mobilomra ha valamit akarok csinálni! Évek óta semmi gond vele! Ebbe (itt lent) dugod a kártyádat és ezzel generálod a friss kódot! Az otthoni ERSTE meg akármit csinálsz, még egy aktuális listánál is sms-t küld a kóddal! S minden tranzakciónóal újat!



Az akiket lenyúltak a neten, kivétel nélkül pl. fishinek dőltek be, s maguk okozták a bajt. Egy bank sem aktualizálja az adatokat online hanem csak személyesen, vagy irásban póstán lehet ezt intézni! Ha a marha megadja az adatait a neten, akkor megérdemli, hogy kifosszák! ) Nálam mindkét bank (az otthoni is!) külön levélben értesített, hogy semmilyen online adtaegyeztetés nincs!)
Egyébként a neten lehet a hitelkártyával is vásárolni (VISA), mert bármikor letiltható az illegális levonás. A sparkesse oldalon aktuálisan követhető, hogy mit mikor fizettél ezzel. (1 hónapig gyüjtik mielőtt rádterhelik.) Nálam egy krétai hotel próbálta meg most a nyáron, 2x a végösszeget levenni. Természetesen nem ment nekik a dolog!
:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9597 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Számítógép guruk

Az itteni bankomat én is ugyanilyen biztonsági kütyüvel intézem. De például van moneybookersem is, és ott semmi ilyen nincs. Ennek ellenére nekem még soha nem volt gondom, pedig 8 éve használom és nem kis összegek forogtak rajta. A többivel teljesen egyetértek. Én az Operát jobban szeretem, de a Firefoxot is használom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!