Vállalkozók egészségbiztosítása

  • vujutka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1175 Írta: vujutka
vujutka válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Sziasztok!
Kérlek ne haragudjatok ha buta a kérdésem, de teljesen bekavarodtam de a GbR rövidítés jól értem hogy az egyenlő a sima vállalkozói igazolvánnyall vagy is a GEWERBE-ANMELDUNG-gal???
Köszi előre is a választ:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1176 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Dehogy buta a kérdés. Miért, azt hiszed egyedül vagy? :) De sokszor felejtettem el, illetve kavartam össze dolgokat! Ez így volt már az iskolában is. :)

Szóval a GbR az a Gesellschaft bürgerlichen Rechtst, szóval egy polgárjogi társaság. Ebben legalább 2-en kell, hogy legyenek.
A tevékenységük megkezdését nekik is be kell jelenteniük, ez az a bizonyos Gewerbeanmeldung (szóval az iparüzés bejelentése). Èrted, bejelentik az Ordnungsamtnál azt, hogy belevágtunk, elkezdünk dolgozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1192 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Köszönöm Andrea!

Bár itt tovább olvasva,kiderült,én is a Gewerbét gondoltam Gbr.-nek:) :) Tehát: Gbr-nek nem kötelező,de ajánlott,minden másnak kötelező?
Különben én mindenfelől az AOK-t hallom ajánlani.
Te mit gondolsz erről?

Üdv:Kormi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1196 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Kedves Kormi!

A GbR-es egy vállalkozási forma. Ahogy irtam legalább 2 ember kell hozzá.
Ezt úgy képzeld el, hogy mondjuk kapunk egy munkát, egy házat ki kell festeni. Te, meg én azt mondjuk, okés, mi tudunk festeni, megcsináljuk.
Erre a munkára egyesül a Kormi és a Cosyandi és már készen is van a GbR. De persze, be kell jelentenünk a tevékenységünk megkezdését a megfelelő hivatalnál, ez a Gewerbeanmeldung.
Mi a GbR-rel Selbständigenek, szóval magánvállalkozókká váltunk, a mi dóoooogunk az, hogyan gondoskodunk a biztosításunkról. Ha akarunk kötünk, ha nem akarunk nem kötünk.

Amit kérdeztél, hogy minden másnak kötelezö .... ez tág fogalom! Most nem térnék ki a GmbH tagjai, meg ügyvezetö részre nagyon pontosan, de nagy vonalakban azt lehet mondani, hogy még nekik se kötelezö, mivel ök is egyéni vállalkozók, tehát egyéni dolguk a biztosításuk!

Aki viszont alkalmazott valahol egy munkaszerzödéssel, az biztosított a gesetzliche Krankenversicherung által, ugyan úgy mint otthon. A béred után vonják és fizetik a TB-nek a járulékokat, itt ugyan ez a helyzet.
Remélem segítetem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1197 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

jösszasz, segítettemet egy t-vel írtam, de ez csak a kapkodás! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1198 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Kedves Andrea!


Nagyon sokat segítettél,köszönöm!

Üdv:Kormi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!