Vállalkozók egészségbiztosítása

  • vujutka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1259 Írta: vujutka
vujutka válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Ez jó:)
Hát reméljük is mert még mi sem jutottunk dűlőre hogy is legyen!
Köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1261 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Sziasztok!

Ilyen ijesztgetős cikket találtam.Ha ez igaz,márpedig miért ne lenne,akkor miért kényszerítenek / körülöttem is jó pár ember/bele??

Egyéni vállalkozás:
"Mi magyarok valójában csak hiányszakmában vállalhatunk munkát Németországban.
Amennyiben valaki egyéni vállalkozói engedéllyel kezd el egy német cégnél dolgozni, akkor nem tesz mást, mint kijátsza a hatályos törvényeket. A Zollamt (vámhatóság) erre szakosodott felfegyverzett(!) hivatalnokainak a feladata az ilyen látszatvállalkozások kiszürése és kemény megbirságolása.
Ha valaki Németországban vállakozni akar, akkor vállakozóként kell tudnia fellépni a német piacon. Ennek feltételei: ne bedolgozzon valakinek, hanem fel kell tudnia épiteni egy saját ügyfélkört, legyen egy székhelye lehetöleg cégtáblával és hirdesse a tevékenységét. "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1262 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Igen, amit olvastál, valóban igaz. Én úgy tudom, hogy nagyon gyakran arról volt szó, hogy német munkaadók tulajdonképpen vállalkozói státuszba kényszerítették külföldi munkavállalóikat. Pl egy nagy szálloda felvett mondjuk magyar takarítónőket, de csak akkor, ha ezek kiváltották a vállalkozói igazolványt és mint "vállalkozó" takarítottak. Ezzel a munkaadó megspórolta a szociális járadékok fizetését és az egészet a munkás-vállalkozóra tolta. Ez a figura adócsalásnak számit, mert egyértelmű, hogy nem vállalkozásról, hanem burkolt alkalmazotti munkaviszonyról volt szó. A legtöbb ilyen szerencsétlen "vállalkozó" takaritónő úgy bukott le, hogy kiderült, hogy csak egy ügyfele van (a munkaadó szálloda), ami ugye nem lehetséges. Ezt a figurát valóban keményen büntetik és gyakran olvasni ilyesmiről az újságokban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1263 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Igen, Csopaki (bocsánat, nem tudlak kedvesebben megszólítani, a nickneved nagyon komoly :) ) teljesen helyesen írja!
A vámosok harapnak rá! Azt mondják, egy építkezésen ha jelen van egy GbR, az egyböl gyanús! :)
Scheinselbständigkeit magyarul: látszatvállalkozás, szóval bújtatott foglalkoztatottság.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1265 Írta: muzeum
muzeum válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Az egyéni vállalkozók a jövedelmük után Németországban fizetnek jövedelemadót és iparüzési adót. Az iparüzési adó levonható az jövedelemadó alapját képezö nyereségböl. Társadalombiztosítási járadékot maguk után azonban nem minden esetben kell fizetni, ez függvénye annak, hogy milyen formában történik meg az iparkamarai bejelentés. A kisipari kamara tájékoztatása szerint ez akkor lehetséges, ha az ipart az önálló vállalkozó mint “vállalat” üzi. Ez a forma bizonyára vonzóvá teheti az egyéni vállalkozást Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1266 Írta: muzeum
muzeum válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Sziasztok!Ezeket ugy másoltam ide ,mert én is egyéni vállalkozó vagyok és csak otthol fizetek egyészségügyi hozzájárulást.Orvosnál voltam áprilisban 10 euro volt a vizsgálat,és egy komolyabb ügy miatt egy klinikán,ott 41 eurot,nem fogadják el a magyar eu kártyát,mert nincs rajta chip arról szeretnék leolvasni az adatokat.Julius végén beadtam otthol a papirt hátha vissza kapom az összeget de még csak levél jött tölük,hogy intézés alatt van a dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!