Vállalkozók egészségbiztosítása

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1155 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Szia Erigold!

A férjemnek privát biztosítása van az MH PLUS-nál.
Most 311 eurot fizetünk havonta úgy, hogy hárman vagyunk benne. A férjem a főbiztosított, mi a gyerekkel albiztosítottak vagyunk.
Ez az összeg állítólag akkor is ennyi lenne, ha csak ő egyedül lenne benne.

Üdvözlettel
R

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1160 Írta: susu
susu válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Válalkozóként dolgozom(GBR) Német.o-ban,valaki megtudja mondani,hogy kötelező-e megkötni a betegbiztositást,vagy elég az otthoni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1161 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

GbR-ként nem vagy kötelezett!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1162 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Úgy értem D-ben nem kell magánbiztosítást kötnöd.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1168 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Köszönöm Andrea!

Az elmúlt hetek nagy kérdésére adtál választ,ha ez így igaz.Merthogy én még leírva mindenhol csak azt láttam,hogy ha nincs német EÜ-i biztosításod az baj./GBR-ről van szó/Szerintem is jó a magyar,hiszen a gépkocsinál is elfogadják a hazai kötelező biztosítást. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1172 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Kormi, örülök neki! :)
Ausztriában más a helyzet, ott kell, de Németországban nem. Viszont nagyon ajánlatos!
Tudod, ha itt valakinek orvoshoz kell mennie, akkor a kártyát elfogadják, de a szolgáltatást ki kell fizetni. Aztán a számlát otthon be kell nyújtani a TB-nél, ahol az összeget teljesen, vagy részben visszatérítik (mert ugye az a kérdés, mennyi otthon az annyi, szóval mi az amit arra az orvosi ellátásra a magyar TB a magyar orvosoknak fizet). Bár erröl sajnos nincs
pontos információm, én ezt így hallottam. Ezért örülnék, ha valaki leírná a tapasztalatát a magyarországi biztositással kapcsolatosan, mi történt amikor D-ben orvoshoz ment, illetve ne adj isten kórházi ellátásra szolult!!

Èvvekkel ezelött még Ausztriában éltem és egy németországi látogatás során a kisfiam megbetegedett és orvoshoz kellett mennünk. Az orvost nem kellett fizetnünk (Az Ausztria-Németország között ez sínen volt. :) ) , de a laborvizsgálatért igen! Meg kellett elölegeznünk az egészet. A-ban egy szó nélkül visszafizette az összeget a biztosító, de akkor is megtörtént, szóval el tudom képzelni, hogy a magyar biztosítások is így müködnek.

Egy kórházi tartózkodást itt megfinanszírozni ...... inkább ne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!