Vállalkozók egészségbiztosítása

  • csendomdora
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1503 Írta: csendomdora
csendomdora válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Sziasztok!
Az egyeni vallalkozassal kapcsolatban szeretnek erdeklodni, vannak e feltetelei, es hogy mik azok, illetve adozassal kapcsolatban.
En ugy tudom hogy Magyarorszagon az egyeni vallalkozoknak havi 40 ezer forintot kell fizetniuk.
Itt hogy müködnek ezek a dolgok?
Elöre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1506 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Egy kicsit bonyolultabb. Alapvetöen két módja van a betegbiztosításnak, az egyik a Gesetzliche Krankenkassen a másik a Private Krankenversicherungen (ez elsöt talán kötelezönek lehetne nevezni a másik pedig a magánbiztosítás). Az utóbbi idöben a kötelezöknél a járulék mértéke egységes 15,5 %, amihez egyes biztosítók még kiegészítö összegeket szednek (a biztosításokat összehasonlító oldalakon ezt fel szokták tüntetni). Egyébként a szolgáltatási csomagjuk 95 %-ban azonos, ha van olyan korábbi betegség, amire ilyen vagy olyan kezelés kell (pld. homeopátiás), akkor érdemes olyan kasszát választani, ahol ezt finanszírozzák. Ehhez még hozzájön (ha mész orvoshoz) negyedévente 10 EUR praxisdíj. A kellemetlen az az egyéni vállalkozónál, hogy nem a tényleges bevétele után számolnak, hanem kb. 1850 EUR után (egyes kasszáknál lehetöség van az 1230 körül csökkentésre, de ezt külön kell kérelmezni és tkp. egy kvázi vagyonvizsgálatot tartanak saját hatáskörben). Tehát jó drága vállalkozóként, viszont ha van család, akkor a feleség/férj (ha nem dolgozik) és gyerekek ingyenes, ún. családi biztosításban részesülnek.

A magánbiztosítók föleg fiatal férfiak esetében - nem túl bö szolgáltatási csomaggal, tehát semmi egyágyas szoba, semmi föorvosi kezelés, stb. - nagyon olcsók lehetnek és semmi közük ahhoz, hogy mennyit keresel. Hátrányuk, hogy összevissza ellenörizgetik, hogy milyen elözetes megbetegedéseid voltak és sok helyen fel sem vesznek esetleg (ez üzlet és kész), ha orvoshoz kell menned vagy gyógyszert írnak fel (ezek brutális összegek lehetnek, de pld. az operációt 10ezerért azért nem kell elöre kifizetni), akkor neked kell kifizetned a számlát (azért az orvosnál ez átutalással müködik legtöbbször) és utána benyújtod a számlát a biztosítónak, amit az visszatérít (vagy nem :( ). Ráadásul minden családtagot külön díj ellenében kell biztosítani. Elönye, hogy így az orvosok kedvence leszel, legtöbbször mindenhol elöre vesznek, merthogy többet számlázhatnak a privát betegnek.

Szóval mindenki a saját élethelyzetének megfelelöen válasszon, olcsón nem nagyon lehet megúszni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyurkone
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2588 Írta: gyurkone
gyurkone válaszolt a következő témában: Vállalkozók egészségbiztosítása

Németországban egy féléve kiváltottam a vállalkozóit . Csak magánbiztosítást tudtam kötni. Sajnos most nincs munkám és igy nem tudom fizetni a 400 eu biztosítást . Mit tudok tenni és ha nem fizetem tovább mik a következmények????????
Mi a megoldás hogy tudok kilépni??????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!