GbR alapítás

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36012 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: GbR alapítás

A GbR-nek semmi értelme nincsen. Egy egyszerü Gewerbeschein pont annyit ér. (20 euro)
Ha nincs GmbH-ra pénzed akkor egy "1 euro gmbh"-t is alapithatsz. (250 euro)


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ha rám hallgatsz akkor csinálsz egy kft-t MO-on amivel alapitasz egy kft & co KG-t Németországban. De ez csak akkor éri meg ha az évi 100ezer Eur forgalmat meghaladod. Akkor még válogathatsz is hol akarod adóztatni magad. (10e Euro a magyar 3 millioval együtt ami ugy is kell mint kezdötöke)

A GbR-hez még egy apróság: abban mindenki felel mindenkinek a tetteiért. Ha a partnered elbaltáz valamit 1 millio kártérítés értékben (gyorsan megtörténhet) és utána felszívódik külföldön akkor rajtad lehet leverni az összeget, rossz esetben helyette ülhetsz. GbR-t még testvérrel vagy feleséggel sem ajánlatos nyitni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36014 Írta: dávkov
dávkov válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Kedves Mariann!

Köszönöm szépen tartalmas válaszodat! :) Leírom a rövid történetet, hogy is szeretnénk ebbe belefogni! :)
Nos édesapám 3 éve van egy "magyar leányvállalatnál" amely egy német épőtőipari cégnek dolgozik!
Nos ez a magyar vállalat féleség elég rendense lehúzza az alkalmazottait, ez kb. Januárban derült ki, édesapám most sem keres náluk rosszul, de pofátlanság ami művelnek. A német cég vezetője azt ajánlotta, ha a GBR.t kiváltja apum akkor "munkaszerződések sokaságát adna neki" a munkája jó apumnak megbízható stb...tehát ezzel gond nincs:)
Német könyvelőt már szereztünk hosszas e-mailezgetés után már a megbízási szerződést kell csak aláírnunk vele!
Amire kíváncsi lennék ÁFA Tv. erről tudsz.-e bővebbe dolgokat mondani esetleg te így, hogy most a helyzetet átlátod, hogy családban lesz végülis a gbr. apum, menyasszonyom, én egy nagyon jó gyerekori cimborám + 2 ember aki jön majd a mostani magyar cégtől át így lennénk.
Fuh lehet kicsit átláthatatlan a dolog, de remélem leszűröd azokat a dolgokat ami engem érdekel :)
Aztán apum német cégnél is volt, viszont ott nem adta le a családi adókedvezményét úgy tudom utólag le lehet adni! :)
Valamint a gbr telephely bejelentése az úgy tökéletes gondolom, ha egy albérleti szerződést az én nevem alapján benyújtok és azt jelentem be telephelynek ahol lakom.
A többit tudom, hogy havonta kell gbrről a könyvelőnek gondoskodnia, valamint a számlákat pontosan kell kérni.
Esetleg még egy példát tudsz e mondani a számlakérés, hogy is néz ki. mo.n tudom kint sajnos nem.
(mellékesen apummal nem egyeztettem ezt így magamtól kérdem ő lehet tudja)
de jobb ha inkább kérdezem mint semmit se tudjak :)
Esetleg a GBRen kívűl mást tudsz.-e ajánlani? vállalkozási formára gondolok.

Előre is köszönöm válaszodat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36015 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Tehát 3 családtag, 1 cimbi és + 2 ember lesz benne? :woohoo:
Ti sem szórakoztok, ha már lehet valamiből bukta, akkor abból jó nagy legyen, igaz? Vagy miért is "jó" szerinted ez nektek? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36016 Írta: dávkov
dávkov válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Amiben apum volt GBR nem, hogy 6an hanem kb. 15en voltak benne...megérte úgy csinálni a palinak, tehát nem értem mi lenne a bukta, ezért kérdezem :D de a válaszodból semmit sem tudok meg, csak ennyit hogy "Ti sem szórakoztok, ha már lehet valamiből bukta, akkor abból jó nagy legyen, igaz?" :D :D :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36017 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Mi ugyan sok dolgot megtudtunk csak a lényeget nem. Az pedig, hogy "még" nem volt volt a 15 emberes GbR-el bukta (vagy még nem tudtok róla) semmit nem jelent! Olvasd végig a topikot és azt is amit DECOTEXT belinkelt, ha ezt követően sem érted mi lehet a bukta akkor inkább hagyjuk a dolgot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36019 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Nos ha már ilyen részletesen leírtad a paramétereket:)
Először is a jó öreg építőipar. Vállalkozásokban annyira nem vagyok jártas, de megpróbálom összefoglalni a leglényegesebbet:

A különlegessége ennek az iparnak:

SZJA tv. (Einkommensteuergesetz) 48. paragrafusa, illetve az ezzel kapcsolatos Freistellungsbescheinigung, amit a könyvelőtök elintéz majd nektek.

Illetve az ÁFA tv. (Umsatzsteuergesetz) 13b paragrafusa: ÁFA illetékesség építéssel kapcsolatos szolgáltatások nyújtása esetén.

Ajánlom figyelmedbe a következő linket:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


A többieknek igaza van a maguk nemében, hiszen a GbR korlátlan vagyonfelelősséggel járó társasági forma, tehát alapításkor és az üzlettársak megválasztásakor nagy szerepet játszik a bizalom, hiszen mindannyian egyenlő arányban osztoztok a nyereségen és a veszteségen is.

Az UG ilyen szempontból biztonságosabb, de ugyanakkor sokak számára hátránya, hogy bár megalapítható 1 Euróval, de kötelező a nyereség éves negyedét tartalék formájában képezni és a törzstőkéhez tenni.
Nem elég a kiadás-bevétel könyvelése, kettős könyvvezetés és éves zárás kell, ami komolyabb szakembert igényel.
Az alapításhoz közjegyező szükséges, nem elég a "Gewerbeschein" és az egymás közötti szerződéskötés.

Cserébe korlátolt felelősségű társaság lesztek, jóval kisebb vagyoni rizikóval, de a csődeljárás is esetlegesen hamarabb megindulhat ellenetek.

Itt információk az UG-ról:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Én személy szerint el tudnálak képzelni titeket UG-ként a következő felállásban:

Te és apukád vagytok a Geschäftsführer-ek
Párod 450 Eurós Minijob-on besegít és intézi az adminisztratív ügyeket. Hogy ketyegjen az ideje, válassza a nyugdíjbiztosítási járulék fizetését (3,9% Minijob esetén)
A két cimbora legyen Gesellschafter

Így kerek lenne a dolog.
Persze a döntés a tietek...

Választhatjátok azt a megoldást is, hogy GbR:

Apukád és te Geschäftsführer-ek
két cimbora Gesellschafter
Párod Minijob

Ám ebben az esetben jó szerződést kell kötnötök egymás között és lehetőleg ne hagyjatok senkit lelépni fizetés nélkül...

Röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dávkov

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!