GbR alapítás

Több
11 éve 9 hónapja #20276 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: GbR alapítás

A GbR-hez nem kell nemet lakcimmel rendelkezni, csak a GbR-nek kell irodai cimmel rendelkeznie. Amugy en 199 eurot +Afat szoktam elkerni...de nekem ez a foglalkozasom es adozok is utanna....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bessy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24634 Írta: kokusz
kokusz válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.
Kb 3 hete vittek ki minket Németországba dolgozni, 8 an mentünk gipszkartonozni.
Egy fiatal pár vitt minket, mikor odaértünk átadott minket egy helyi magyar vállalkozónak, vele dolgoztunk, elég érdekes egy csávó, de mindegy nem is ez a lényeg. Két hétig dolgoztattak minket feketén, majd két hét mulva elvittek minket egy hivatalba, és monták alapítanak nekünk egy GbR t.
Hát mit mondja, nem is nagyon hallottunk még erröl, de ami infot sikerült szerezni hogy ez jol müködik ha mi irányítjuk , mi fogadunk könyvelöt. Meg azt hallottuk, ha nem mi intézzük akkor lenyulják az adóvisszatérítést, meg hogy adósságot verhetnek a nyakunkba. Én mondjuk 3 hét után hazamenekültem, de elvileg a GbR ben benne vagyok, ugyan közjegyzö elött nem írtam alá semmit.
Viszont 5 haverom még kint van, héten jönnek haza, és vasárnapig minél több infot szeretnék erröl az egészröl.

Valamint,, szerintetek egyáltalán legális ez, hogy a mi nevünkre csinálnak egy GbR-t és gyakorlatilag semilyen szerzödés nem köt minket sem azokhoz akik kivittek, se a vállalkozohoz akinek dolgoztam, elöre is köszi!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24639 Írta: kokusz
kokusz válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy igaz e az, ha valaki csinál nekünk egy GbR-t, és nem mi a tagok intézzük a könyvelést, és a számlázást, akkor vissza tudnak vele élni, és adótartozást tudnak a nyakunkba tenni, köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24664 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: GbR alapítás

kokusz írta: Segítséget szeretnék kérni abban, hogy igaz e az, ha valaki csinál nekünk egy GbR-t, és nem mi a tagok intézzük a könyvelést, és a számlázást, akkor vissza tudnak vele élni, és adótartozást tudnak a nyakunkba tenni, köszönöm.


Korrekt! A GbR-ben gyakorlatilag minden tag vállalkozó, s önálló! Ha másra bizod a dolgaidat nem látsz bele! Mégrosszabb: ha ki akarsz lépni még meg is szivatnak ha karnak s még a törvény sem melleted áll ilyen esetben mert simán tartozásokat fognak a többiek mimutatni s még neked kell fizetned! A lehetös legrosszabb formája a cégalapitásnak. Ritka, a jó együttmüködés mert nagyon nehéz (szinte lehetetlen) a törvényes EGYÜTTES felelöség, igy hamar egymásra kenik a dolgokat!

A kérdésed viszont nem értettem hogy hogy: "csinál nektek" valaki?
Ezt a tagok együttesen "csinálják". Itt minden info meg van pontosan >> GbR

Az OHG, KG vagy a GmbH sokkal jobb!

Empfehlung: Prüfe ob, für den Zweck nicht bessere Rechtsformen zur Verfügung stehen (z. B. OHG, KG, stille Gesellschaft oder auch die GmbH). Wenn man sich für die GbR entscheidet unbedingt alles schriftlich fixieren. Wer darf die Geschäfte in welchem Umfang führen, wie ist die Arbeit, der Gewinn und der Verlust verteilt usw. usw.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24668 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: GbR alapítás

Én igazából azt nem értem, miért is kell eröltetni ezt a GbR alapításosdit, mikor a létező legroszabb.
Ha már vállalkozni akarsz, csinálj egy magyar céget, elvégre uniós ország vagyunk állítólag.
Vagy az egyik ember lesz németországban vállalkozó a többi meg az alkalmazottja.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24669 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: GbR alapítás

igen, igaz.........................................de ahogy olvasom a sztoridat, egyre jobban vilagos, hogy ti bujtatott munkavallalok vagytok....azt sem tudjatok, hogy eszik-e vagy isszak a vallalkozast, hiszen soha nem is voltatok azok meg Magyarorszagon sem. Nem is ertem, hogy ma 2012-ben az internet vilagaban, hogyan erik el emberek, hogy alirattatnak veletek valamit amiröl halvany fogalmatok sincs ti pedig ala is irjatok? nem lehetett volna elötte megkerdezni es tisztazni a z illetlökkel, hogy milyen jogviszonyban is akarnak benneteket foglalkoztatni?? A tudatlansagnak eleg nagy ara van a mai vilagban....pedig minden eszköz meg van adva mindenki szamara, hogy ingyen tajekozodjon mielött valamibe bele vag...föleg külföldön...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kidna, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!