Online dolgozom

  • Sofi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2377 Írta: Sofi
Online dolgozom téma létrehozva Sofi által

Sziasztok!
Tudtok esetleg segíteni abban, hogy ha valaki szabadúszóként dolgozik online, egy nem német cégnek, de Németországban él és ott szeretne adót fizetni, akkor mi a teendő? Szeretném tudni, miket kell ehhez intézni (adókártya etc.), a bevétel hány %-át kellene adóként befizetni, illetve milyen egyéb járulékok (pl. Krankenkasse) merülnek fel.
Az is érdekelne, hogy ha itt alapítanánk családot, akkor mit, mennyit, hova kell befizetni, hogy a ember gyedet/gyest kapjon.
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2388 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia Sofi!

Szabadúszóként dolgozol? Mit jelent ez pontosan? Van vállalkozásod? Azért kérdezem, mert így lehet csak megmondani, hogy Németországban adóköteles vagy-e és milyen formában.

Ha még nincs vállalkozásod és Németországban szeretnéd kiváltani és

Mérnöki, természettudományos munkát folytatsz, akkor:
Freelancer/Selbständige
Ez nem kifejezett Gewerbe, inkább ún. szabadfoglalkozású. Bejelentési kötelezettség a direkt a Finanzamt-on keresztül.

Adónemek:

-SZJA (Einkommensteuer) 7.834€ nyereség alatt adómentes, efelett progressiv adózás

-ÀFA (Umsatzsteuer) 17.500€ bevételig nincs ÀFA kötelezettség, de a te esetedben, mivel külföldre számlázol, az UStG 13b szerint (B2B, B2C/Reverse-Charge-Verfahren) ÀFA mentes a szolgáltatásod (az ÀFÀ-t a megbízó fizeti)

-nincs iparüzési adó (Gewerbesteuer) kötelezettség


egyéb vállalkozást alapítasz:
Einzelunternehmer/Gesellschaft (GbR, OHG, KG, GmbH, AG, etc.)
Bejelentési kötelezettség a Gewerbeamt-nál, nyilatkozati kötelezettség a Finanzamt felé

Adónemek:

-SZJA (Einkommensteuer) 7.834€ nyereség alatt adómentes, efelett progressiv adózás

-ÀFA (Umsatzsteuer) 17.500€ bevételig nincs ÀFA kötelezettség, de a te esetedben, mivel külföldre számlázol, az UStG 13b szerint (B2B, B2C/Reverse-Charge-Verfahren) ÀFA mentes a szolgáltatásod (az ÀFÀ-t a megbízó fizeti)

-Iparüzési adó (Gewerbesteuer) 24.500€ Freibetrag (nem érvényes a tökés vállalkozásokra)

Azt, hogy pontosan mennyi adót kell fizetned, rengeteg tényezötöl függ...

Ha vállalkozóként családot alapítasz, mindenképpen javaslom egy állami betegbiztosítás megkötését (GKV), méghozzá úgy, hogy jogosult legyél Krankengeld-re. Ebben az esetben kapsz Mutterschaftsgeld-et (~TGYÀS?), amit a biztosítótól igényelhetsz.

Elterngeld-et(~GYES) a Zentrum Familie und Soziales-en keresztül kapod, a nyereséged alapján.

Remélem tudtam segíteni...

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2389 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Athena!
Az Elterngeld az nem a GYED? :ohmy: Mert szerintem igen.
Ezután Landeserziehungsgeldet lehet igényelni.

Vagy én tudom rosszul? :huh:

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Sofi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2392 Írta: Sofi
Sofi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Kedves Athena,

köszönöm a válaszodat. Nincs vállalkozásom, magánszemélyként dolgozom otthonról. Szerinted ilyen estben is ki kell váltani legalább a szabadfoglalkozású igazolást, vagy pusztán magánszemélyként is tudok Németországban adót fizetni?
Egyébként hol lehet minderről hivatalos felvilágosítást kapni (pl. Berlinben)?
Köszönöm, Sofi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2393 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia Rimoldi!

A magyar fogalmakkal nem vagyok tisztában. Google-ztam és valszeg igazad van a GYED-del kapcsolatban. Az Elterngeld az, amit egy vagy két évig kapnak a szülök. Szerintem a Bundeserziehungsgeld az Elterngeld 2007 elötti változata, mivel az Elterngelddel párhuzamosan és utána nincs már semmi csak Kindergeld alanyi jogon. Ez tuti, épp most lesznek ezek a dolgok aktuálisak számomra.;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2394 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Magánszemélyként dolgozol otthonról? Akkor alkalmazott vagy Magyarországon? Ebben az esetben otthon adózol...

Hol kaphatsz felvilágosítást? Finanzamt-tól például...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!