Online dolgozom

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2434 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Ez tényleg vicces :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6344 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Sziasztok.

Németországi munkát keresek - jelenleg távmunkában, ezzel kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
Németországban élő (magyar) barátom segítene az előrejutásban azzal, hogy az albérletükbe bejelentenek, valamint a Girkonto nyitásban, és a munkavállalási és Freizügig Bescheinigung kiváltásában és a Steuerkarte beszerzésében, hogy elindulhassak.

Jelenleg még itthon tanulom a németet intenzíven, közben, ahogy évek óta is, a teljes online marketing területén tevékenykedek távjelleggel hazai cégeknek, s most ezt szeretném külföldön is, a jobb megélhetés végett.

- Milyen havi költségekre lehet számítani, hogy ha a fentiek szerint járok el? (A kötelező biztosítás több száz euro ha jól tudom)
- Adódhat abból probléma, ha én az említett albérletbe be vagyok jelentve, viszont terveim szerint még Mo-n vagyok?

Ismereteitek szerint esélyes, miszerint külföldi munkáltatóm van és itthon végzem a munkámat? Mennyire fogékonyak erre a német cégek, ill. mi az ami a nyelvtudáson és szakmai tudáson kívül kellhet?

Köszönöm minden válaszadó segítségét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7212 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

elvileg a konyvelo evi 100 euro korul mozog, s az elso evben adomentes vagyok x osszegig.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7213 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia,

hat az en könyvelöm nem evi 100 euro....joval több.
En ugy tudom, hogy lehet fix összeget kerni, de többen ugy kernek, hogy van egy ajanlas, es aszerint, bevetelaranyosan. Az enyem ilyen.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7214 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia, az éves bevallás az stimmel? Olvastam, hogy nem kell azonnal keresni könyvelőt, de a számlákat gyűjtögetni kell persze. Első időben valószínű, nemhaladja meg a 17.000 Eurot a tervezett üzletem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7215 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia,

Sajnos ezt nem tudom. Amit tudok, hogy ez a 10 000 az a hatar, ami alatt nem vagy afas.
Es a szamlakat gyüjtögesd valoban, de visszamenöleg azt hiszem, hogy 3 evre is talan.

Mindent ami kapcsolatos lehet az itteni vallalkozassal. De az utazasi költseget, otthoni lakas költsegeit is, az ittenit is termeszeseten. A költözessel kapcsolatos szamlakat bis. Nem tudom, hogy meddig,de nekem elszamolta a könyvelö egy ideig az otthoni költsegeket is.
Hogy mit, meddig es mennyit lehet elszamolni, az valoszinüleg nalad mas lesz,mint nalam, de ezt a könyvelö tudja.
Itt eleg a nyugta altalaban, csak angyobb összegeknel irnak szamlat.
En ugy csinalom, hogy mindent leadok, es a könyvelö valogat.
Pl. a fizioterapeuta költseget fizeti a biztositom, de csak 80%.ot. Egy kollega javasolta, hogy a többi reszt egeszsegfenntartas cimen költsegkent el lehet szamolni. Megkerdeztük a könyvelöt, azt mondta, mehet. Es meg nyilvan vannak ilyenek...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!