Online dolgozom

Több
13 éve 3 hónapja #2395 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Sofi írta: magánszemélyként dolgozom otthonról.

Ez lényegében fekete munka szerintem. Sürgősen legalizáld mert idővel mindenki feltűnik a hatóságoknak aki nem fizet adót!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2396 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Pontosítok:

- szülés elött hat héttel, szülés után nyolc hétig igényelhetö a MUTTERSCHAFTSGELD

- Ez után jár egy évig (közös igénybevétel esetén 14 hónapig) a nyereség/bér 67%-a, max. 1800€, vagy két évig ennek a fele ELTERNGELD jogcímen

- KINDERGELD, ami gyerekenként 184€ jár a gyermek születésétöl kezdve

Rend a lelke mindennek...:P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Sofi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2397 Írta: Sofi
Sofi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Nem magyar cég, hanem amerikai. Ők nem fizetnek utánam járulékokat, én döntöm el, hol adózok. A magyar feltételeket nagyjából ismerem, de mivel Németországban élek, kíváncsi vagyok az itteni rendszerre. A Finanzamtba mindenképp elmegyek és köszönöm még egyszer a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2398 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Te döntöd el, hol adózol??? Ez nekem új. Ilyen esetben vannak nemzetközi rendelkezések, nem is beszélve arról, hogy az online munka nem helyhez kötött, erre külön rendelkezések vonatkoznak. Járulékot magadnak kell fizetned? Szerintem vállalkozásról van szó így látatlanban.

Kérdezz utána FA-nál.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Sofi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2399 Írta: Sofi
Sofi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Nem fekete munka, hiszen pl. ha Magyarországon akarok adózni, azt jövő év májusáig kell megtennem. És mivel nem német cég foglalkoztat, a német adórendszerbe csak akkor kerülök be, ha úgy döntök, hogy a jövedelmem után itt fizetek adót. Vagy nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2400 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Athena írta: Te döntöd el, hol adózol??? Ez nekem új. Ilyen esetben vannak nemzetközi rendelkezések, nem is beszélve arról, hogy az online munka nem helyhez kötött, erre külön rendelkezések vonatkoznak.

Sofi írta: Nem fekete munka, hiszen pl. ha Magyarországon akarok adózni, azt jövő év májusáig kell megtennem. És mivel nem német cég foglalkoztat, a német adórendszerbe csak akkor kerülök be, ha úgy döntök, hogy a jövedelmem után itt fizetek adót. Vagy nem?

Szó nincs itt döntési lehetőségről. Ha több mint fél éve Németországban tartózkodsz akkor ott kell adót fizetned.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!